Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Evo prevodiocu Majn Kampfa smeta sto je Canak prozvao DSS- ovca budalom.
Ej, ljudi, je l? se neko seca tog Smiljanicevog feljtona? Ne ?vatajte me za rec da li je izlazio u Osmici ili TV novostima, ali.. vristala bih od smeha kada se setim kako sam ga ja dozivela. Mala digresija: Smiljanic je nekih sedamdesetih figurirao kao mainstream pisac, s knjigom Neko je oklevetao Hegela. Nakon toga dugo ga nije bilo u fokusu javnog zivota, da bi vaskrsnuo usred kampanje protiv slovenackih frizidera i dzempera i nezadrzivog uspona Slobine zvezde. Elem, objavljuje on u nekoliko brojeva kljucne programske teze iz Mein Kampfa, pa jos one najupecatljivije smernice boldira, a one kao preslikane iz Milosevicevih govora. Ja sva odusevljena, divim se frajeru kako ima petlju da zeza Vozda, cekam da ga skenjaju, pitam se kako je cenzorskim kerberima to promaklo.. :blink: Jebote, sve dok se Smiljanic nije pojavio sa svojom Belom ruzom i poceo da izigravao ludaka na Dunavu, uvodeci plovne sankcije protiv mrskih zapadnih neprijatelja koji nam iz dushe otimaju Kosovo, Bosnu, Hrvatsku, bila sam ubedjena da je hteo da napravi paralelu Sloba-Hitler. :lol: Pishijada od feljtona, koliko je bola oci slicnost ove dvojice u vokabularu, kao i izgovorima za vodjenje politike ratnim sredstvima.
Link to comment
moze repete za nas koji smo odlucili da ne slusamo todorovicev bulazn?
Na samom kraju emisije ( bukvalno), pronasla je Todorovicevu izjavu koju je dao u pescaniku, a odnosila se na utisak nedelje.Taj pescanik je bio oko referenduma u CG, a u utisku nedelje se nije govorilo o toj temi. Todorovic je rekao da je neko nalozio Olji (verovatno je mislio na DSS) da ne pokrece temu referenduma. Todor se izvlacio kako to sada ne misli, sada kada je gostovao u utisku... To je otprilike to. U svakom slucaju dobro zavlacenje.
Link to comment

od vaskolikog bulaznjenja savetnikovog najjadniji je bio onaj apel nesto kako deca idu zajedno u skolu i kako sve sece i meri po novinama i medijima a treba, je li, da se premesti u institucije. dakle, posto je iz medija i novina (gde je bukvalno razapeo sator kao aga hasan aga) presao u institucije, sad svi treba da zacepe usta i slusaju njegovo prevashodstvo.

Edited by Larko
Link to comment

****off the topic

Ej, ljudi, je l? se neko seca tog Smiljanicevog feljtona? Ne ?vatajte me za rec da li je izlazio u Osmici ili TV novostima, ali.. vristala bih od smeha kada se setim kako sam ga ja dozivela. Mala digresija: Smiljanic je nekih sedamdesetih figurirao kao mainstream pisac, s knjigom Neko je oklevetao Hegela. Nakon toga dugo ga nije bilo u fokusu javnog zivota, da bi vaskrsnuo usred kampanje protiv slovenackih frizidera i dzempera i nezadrzivog uspona Slobine zvezde. Elem, objavljuje on u nekoliko brojeva kljucne programske teze iz Mein Kampfa, pa jos one najupecatljivije smernice boldira, a one kao preslikane iz Milosevicevih govora. Ja sva odusevljena, divim se frajeru kako ima petlju da zeza Vozda, cekam da ga skenjaju, pitam se kako je cenzorskim kerberima to promaklo.. :blink: Jebote, sve dok se Smiljanic nije pojavio sa svojom Belom ruzom i poceo da izigravao ludaka na Dunavu, uvodeci plovne sankcije protiv mrskih zapadnih neprijatelja koji nam iz dushe otimaju Kosovo, Bosnu, Hrvatsku, bila sam ubedjena da je hteo da napravi paralelu Sloba-Hitler. :lol: Pishijada od feljtona, koliko je bola oci slicnost ove dvojice u vokabularu, kao i izgovorima za vodjenje politike ratnim sredstvima.
Citao MK u njegovom prevodu, nikad gore utroseno vreme iz sledecih razloga:- Mein Kampf je takva gomila gluposti, da sam bio na ivici suza - smejao bih se da zbog tog pamfleta nije u smrt poslato 100 miliona ljudi.- Svaki pasus (maximalno dva-tri odjedared) pracen je komentarima i analizom Smiljanica. E to je jos veca gomila gluposti. Otprilike: Nije djavo los zato sto je djavo nego zato sto je crn. ****off the topicIma ljudi ovde, a bilo ih je i na b924umu, koji su zesci mazohisti: sede svake nedelje ispred malih ekranaTVprijemnikaSvojih, gledaju Utisak Nedelje, a posvetise svoj 4umski zivot pljuvanju emisije & autorke (PKTM). Izgleda da im je senilna baka zaturila daljEnski, pa sad ne umeju da proberu one dugmice na TVprijemnikuSvom i okrenu drugi kanal. A ima u isto vreme na TV Mos' onaj DebeliMoron sto je bio u YUL! je cool!. Njega bar nije tesko mrzeti <_< Prosto ne bih da branim auotrku (PKTM), no ako je toliko bezveze, ako joj emisija takvo sranje, ako je ona toliko losa autorka (PKTM), nije li i jedno gledanje previse. Edited by minka
Link to comment
Da pojasnim: thou shall not worship false idols :)
Aaahhaaa! Sad kapiram. Poceo sam da se preispitujem casova geografije: paleozoik, mezozoik, kenozoik. :D A kakve veze ima Saper (ili DS) sa Oljom? Stvarno ne znam, zato i pitam. Edited by kojot
Link to comment
Aaahhaaa! Sad kapiram. Poceo sam da se preispitujem casova geografije: paleozoik, mezozoik, kenozoik. :D A kakve veze ima Saper (ili DS) sa Oljom? Stvarno ne znam, zato i pitam.
ima. posto oboje rade u istoj firmi, teoreticari zavere su ubedjeni da je olja saperova marioneta i da saper, u pauzi upravljanja srbijom down to the t uredjuje i utisak nedelje.
Link to comment
ima. posto oboje rade u istoj firmi, teoreticari zavere su ubedjeni da je olja saperova marioneta i da saper, u pauzi upravljanja srbijom down to the t uredjuje i utisak nedelje.
Pa ja ne vidim da nesto vrvi od DSovaca u poslednje vreme. Cini mi se da je vise DSS anal iticara i LDPovaca. Ja nisam Oljin fun, ali ne mislim da emisija vuce na neku stranu. Cerka ponekad pretera sa glupim pitanjima, ali realno, tamo pristup nemaju samo radikali ( izuzeci potvrdjuju pravilo).
Link to comment
Aaahhaaa! Sad kapiram. Poceo sam da se preispitujem casova geografije: paleozoik, mezozoik, kenozoik. :D A kakve veze ima Saper (ili DS) sa Oljom? Stvarno ne znam, zato i pitam.
Ja se ubacio na asocijacije pa ubacih prvu pesmu Idola koja mi je pala na pamet :)
Link to comment
ima. posto oboje rade u istoj firmi, teoreticari zavere su ubedjeni da je olja saperova marioneta i da saper, u pauzi upravljanja srbijom down to the t uredjuje i utisak nedelje.
No sva sreca da ima fanova koji su tu da odagnaju nedoumice :D Edited by adam weisphaut
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...