Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

12 minutes ago, ToniAdams said:

Ma kapiram da je opet upao u depru pa dao nekom da mo cepne arkadu, mislim da je to to što smo videli od njega 

Ima neku sliku na Instagram.Meni deluje da se fotosopovao/filtrirao grdje od Karleuse,kao vidi u kakoj sam formi,ima da gi pojem ki giricu i zalijem s’spricer.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

bas mi bilo prvo zao fransisa, doveden je kao ovca na klanje gde realno nije imao neke šanse sem možda nekog laki panča, al onda sam se setio da je novčana nadoknada verovatno pristojna

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Ne pratim ni boks ni MMA, zanima me čisto onako, da li je Joshua toliko bolji ili je tako ispalo? I kako je protiv Tysona izdržao do kraja, pa dotle da su reakcije bile uglavnom da su ga pokrali? Tyson se zajebavao?

Link to comment

Ja nisam nikakav strucnjak, naprotiv, ali navodno ga Fjuri nije ozbiljno shvatio, plus on nema razoran udarac kao Dzosua realno, plus je Nganu nesto menjao gard na pocetku i glupirao se i na kraju malo nesretno i nespretno naleteo na ovakav udarac kad je vec bio nacet. 

 

Mislim da bi njega Nganu u oktagonu ili kafani izbombardovao za jedno 5-15 sekundi ali u boksu se nije ocekivalo da moze nesto ozbiljnije, mozda samo da ne naleti ovako rano na penal jer generalno ima bradu od kamena. 

Edited by Zli Gli
  • +1 1
Link to comment

Ma ima tu gomila faktora, prvo, Fjuri je potcenio debelo Nganua i verujem da se skoro pa nije spremao, drugo Fjuri je mentalno nestabilan i sad je očigledno u nekakvoj ja sam muhamed ali fazi i tako otprilike i pokušava da boksuje, a ovo odlaganje meča sa Usikom mi govori u prilog mentalnoj nestabilnosti, treće, Fjurijev stil je takav da protivnika dobrim delom meča drži i keša se o njega, što je učinkovito protiv recimo Vajldera i nekog fizički slabijeg, ali ne baš tako dobar plan protiv Nganua koji je doslovce džin i kapiram trenutno jedan od najsnažnijih ljudi na planeti.

 

Što se pak AJ tiče, on je sada dobro znao da Nganu nikako nije borac za potceniti, drugo AJ možda nije takav monstrum kao Nganu, ali nije ni daleko od toga, dakle razlika u sirovoj snazi koja nekad rešava borbe je daleko, daleko manja. zatim stil AJ-a je mnogo više orjentisan na otkidanje glava jednim udarcem nego na volumen kao što je to slučaj kod Fjurija.

plus konkretan gejmplen da se sa svime završi što ranije. I zbog svega toga je ta ogromna razlika u kvalitetu tako brzo došla do izražaja.

 

Što se samog Nganua tiče, i on je imao skroz drugačiji pristup, u prvoj borbi je radio sve školski i u 90 posto slučajeva bacao 1-2 kombinacije i to mu se isplatilo.

Sad je izgleda poverovao u hajp o sebi i krenuo da glumi roj džonsa, kakav kurac promena garda ako nisi defanzivni virtuoz, to se ne radi, pogotovo ne protiv lika koji može da ti oduzme život jednim udarcem. I onda to tako biva, posle prvog patosa je već bio usran u gaće i bilo je pitanje vremena kad će ovaj da ga završi.

 

što se kafane tiče, kladio bih se u sve što imam na AJ protiv Nganua, mislim nije da ovaj sad zna realni ajkido ili djiudjicu pa da može da ga na foru ispoluga već se i njegov stil minimum 90 posto bazira na boksu, a u tom segmentu je AJ za njega nedostižna dimenzija.

  • +1 1
Link to comment

Thumbs up za sve osim poslednjeg pasusa. Ne znam za kafanu, ali u mma ringu AJ ima malo do nikakve šanse. Možda Nganu nije DC ili Cain nivo rvača (nije ni blizu), ali je sasvim sigurno miljama ispred u greplingu. Tj. bilo bi sramota da nije i da u nekakvoj mma borbi sa Džošuom ide na boks, bar toliko glup nije, nadam se.

Link to comment
On 9. 3. 2024. at 10:37, Zli Gli said:

Ma i ja kontam da je u ova dva meca uzeo 10-50x vise nego za celu MMA karijeru, zabole ga bas. 

Navodno 10 miliona protiv Fjuria ukupno i 20 + PPV points protiv Dzosue. Za celu UFC karijeru navodno  oko 4 miliona. 

Tako da mozda i jeste negde oko 10x vise od dva boks meca nego od cele MMA karijere. UFC nikako nije hteo da mu dozvoli da boksuje, zato i nije produzio sa njima.

  

Sto se tice kafane, mislim da bi Fransis ubio AJ-a. Izdominirao je Ganea u rvanju i parteru, a on ipak poznaje i distancu kad su dozvolejna rusenja i sam parter mnogo bolje od bilo kog boksera. Plus laktovi, kolena i te fore.

  • +1 2
Link to comment
54 minutes ago, zorglub said:

 

 

 

Naletim na ovo jednom u par godina otprilike i uvek mi je smesno, Bas je kralj :D

Edited by Zli Gli
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...