Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ne znam sta su mi dali al samo rokaju revakcine i zakazuju novce. Jedino sto se povecava period izmedju revakcina.

Edited by katamaran
Link to comment
12 minutes ago, katamaran said:

Ne znam sta su mi dali al samo rokaju revakcine i zakazuju novce. Jedino sto se povecava period izmedju revakcina.

Ne mislim za situaciju kada ti se takvo nesto desi, vec ako primas redovno tetanus na koliko, 10 godina, onda ne bi trebalo da ima potrebe za tako zestokim rokanjem sa vakcinama. Bas kad si pricao o tome prosli put, pitah mog dragog sta je on radio pre n godina kada je bio iskasapljen, i rece - nista, tetanus se pobrnuo za sve. Tako da vise mislim - za ubuduce :)

Link to comment

Mimi je provalio da je mesto gde napojni kabl ulazi u komp srce tehnike čudovišta. Tu napada iz potaje, glođe kao usput, šapom gura slučajno, da ne bih uočila.

Isto tako, kad mene napada bira unutrašnju stranu nadlanice ili skočni zglob, gde su spletovi nerava. Udara  gde je najtanje.

Edited by halloween
Link to comment
21 hours ago, katamaran said:

Podgojena macorcina je totalni kreten.

 

Ostavio sam kozne (meke) rukavice na pisacem i sad voli da legne na njih. Al se samo vrti i pravi sebi dodatni prostor tako sto baca jednu po jednu stvar. Krene od rutera pa redom...

stavi kartonsku kutiju na sto.

Link to comment
34 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ne mislim za situaciju kada ti se takvo nesto desi, vec ako primas redovno tetanus na koliko, 10 godina, onda ne bi trebalo da ima potrebe za tako zestokim rokanjem sa vakcinama. Bas kad si pricao o tome prosli put, pitah mog dragog sta je on radio pre n godina kada je bio iskasapljen, i rece - nista, tetanus se pobrnuo za sve. Tako da vise mislim - za ubuduce :)

Ma garant mi ni nije trebalo nista. Moja rodjena macka. Ne bi me cudilo da uzimaju kintu po svakoj vakcini pa samo bockaj...

26 minutes ago, djili said:

stavi kartonsku kutiju na sto.

Gledacu ipak van stola :) Samo vidim da ce morati da dobije i rukavice. Obozava ih.

 

Link to comment

- kada je mene mačka ujela za prst prilikom veterinarske intervencije, on mi je samo prsnuo jod na ranu nije ni pominjao potrebu da odem kod lekara i da se vakcinišem protiv besnila :happy:

kontam da su njega ujedali ljubimci decenijama :lol:

 

- a kako su mi pričali neki ljudi koje je ujeo pas nisu im automatski davali vakcinu protiv besnila već su morali da prate stanje tog psa par nedelja, verovatno da ta vakcina može da škodi ljudima a kako je besnilo kod nas praktično iskorenjeno male su šanse da gradski pas ili mačka negde to zakači

 

"Ranijih godina u Srbiji je bilo desetine besnih životinja koje su napadale ljude, međutim, poslednjih godina evropski projekat vakcinacije lisica protiv besnila praktično je iskorenio ovu bolest i u Srbiji. U Vojvodini sada nema ni jednog slučaja, a u centralnoj Srbije pronađene su za sada dve lisice. Ministarstvo poljoprivrede Srbije koordinira akciju vakcinacije lisica, tako da je Srbija na dobrom putu da bude slobodna od besnila. Za proglašenje neke teritorije slobodnom od besnila, potrebno je da prođe dve godine od poslednjeg slučaja, i Vojvodina već sada ispunjava te uslove. Poslednji slučaj besnila kod čoveka bio je 1980. godine na KiM", kaže Lalošević.

 

26.09.2016.

Link to comment

Pričao poznanik Crnogorac kako ga je kao klinca dole u Beranu ujeo pas i njegov otac je insistirao da mu dete primi vakcinu protiv besnila. Lekari rekoše da bi za to morao da ide u Pasterov institut u Novom Sadu, na šta se ovaj iznervirao odgovorio: "Druže, a da ja odma odem u Pasterov insitut u Parizu?". 

Link to comment
1 hour ago, Katikon said:

Mene ovaj moj izgrebao pre neki dan posle friza emoji51.png
fa2de488d5d85d7b8add4f3690e9097d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

hahahaahhaha kakva faca!!! i treba sta ga zezas i pravis budalu od njega ❤️

Link to comment

kad moje krovne, nikad vakcinisane, mene izgrebu samo isperem rakijom i teram dalje

a sina kad je bio mali izgrebalo ili ujelo vise se i ne secam mace iza zgrade, poslali nas na infektivnu, tamo otprilike uradili isto sto i ja samo ne s rakijom, i nogu u dupe, plus rekli da idemo da ulovimo mace da se proveri jel besno, ovaj nas nije bio siguran koje je, ionako nije bilo besno samo ljuto i tako u tim aktivnostima preziveli par dana u strahu i fala bogu bilo nikom nista

Link to comment

I ja mislim da je besnilo. Ne bih ni otisao kod lekara nego me nagovorise. Malo mi bila frka jer kazu da se maciji ujed uvek inficira jer su im usta prepuna bakterija. Ni sanjao nisam ovolike vakcine i revakcine.

 

Jos im odmah kazem moja rodjena macka. Jeste slobodnjak al u centru BG-a tesko da ce da naleti na besnilo.

 

Razumeo bih predostroznost da me je ujela neka ulicarka al ovako...

 

eit: ovaj frizirani je bas lep momcina

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...