Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

3 hours ago, katamaran said:

Pojma nemam kolko je cest al sama ta prica bi me debelo odbila od ideje da vakcinisem protiv besnila. Moje sigurno nece biti.

 

Ako zivis negde u gradu gde su zanemarljive (ako ne i nepostojece) sanse da dodje u dodir sa besnilom ja bih debelo razmislio da li vakcinisati #antivaxer

 

Ako me Frank vidi sta sam napisao...

problem je što je Tajland na listi zemalja koji su rebies i dalje prisutne, tako kada se budemo vračali nazad za EU, nema šanse da me puste bez dokaza da smo svake godine vakcinisali, plus serum plus čip.

Link to comment

najgore je što veterinarka kaže ova vakcina drži 3 godine ali po zakonu moramo da vam dajemo svake godine. Zašto, zaradi čega ženska glavo samo jednostvno neslažeš sistem? ne mogu, nije etično da lažemo. Kakva etika, škodiš mačkama tako!

Link to comment
6 hours ago, MilenaS said:

problem je što je Tajland na listi zemalja koji su rebies i dalje prisutne, tako kada se budemo vračali nazad za EU, nema šanse da me puste bez dokaza da smo svake godine vakcinisali, plus serum plus čip.

To je vec drugo. Ako vec mora onda je valjda rep najbolji izbor.

 

Ta prica vazi za sve vakcine protiv besnila il mozda samo za tee koje koriste tamo?

 

edit: prica definitivno postoji

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccine-associated_sarcoma

 

Wiki kaze vrh zadnje desne sape. Istrazio bih ovu pricu debelo pre bilo kakve odluke.

Edited by katamaran
Link to comment

Podgojena macorcina je totalni kreten.

 

Ostavio sam kozne (meke) rukavice na pisacem i sad voli da legne na njih. Al se samo vrti i pravi sebi dodatni prostor tako sto baca jednu po jednu stvar. Krene od rutera pa redom...

Link to comment

lol

 

Al pazi, sedim i radim i treba mi koncentracija. Bum - 10 sekundi kasnije -tras - jos deset sekundi kasnije nova stvar...

 

Ali ruter obozava da obori. To je redovno prva zrtva. Srecom ne pada na pod nego 30-ak cm na krevet.

Edited by katamaran
Link to comment

Ova moja voli da zavali guzicu između TV, STB za IPTV i PS4 gde je sve tako lepo ugrejano, pa onda pri silasku zakači kandžu na milje i PS4 sa sve zvučnicima padne na pod. Ali Foxxconn dobro sklapa, drži se Soni.

Kad je bila mlađa, redovne su bile situacije: ovaj objekat stoji blizu ivice. Šta će se desiti ako ga gurnem preko. Gle, još jedan objekat pored njega.

 

Mada, pitam se da li godine imaju veze s time. Ima skoro deset godina i dalje juri svoj rep. A pre par nedelja se zapetljala u kesu, uspaničila pa smo morali na silu da joj to skidamo, uz opšti rusvaj, preteće frktanje i grebanje. Posle je 3 dana htela da me kolje u svakoj prilici i šištala na mene. A ja joj spasao život, govno jedno čupavo, repato.:dry:

 

Link to comment

Tako je Sauron mene pokidao, kada sam pokusavao da ga odbranim od komsijske macorcine. Ovaj bar 30% tezi od njega, ja se uplasio da ce uslediti masakr i nisam se prevario, krv na sve strane, moja naravno. Rasecen dlan desne sake, s kraja na kraj, pocepana majica, posekotina na grudima (plitka srecom). Od tada sam pri bilo kakvom pokusaju evakuacije, oblacio najdeblju zimsku kosulju i nema problema.:sleep:

Edited by Miljenko
Link to comment
6 hours ago, Zabalujev said:

A pre par nedelja se zapetljala u kesu, uspaničila pa smo morali na silu da joj to skidamo, uz opšti rusvaj, preteće frktanje i grebanje.

 

Đinđa pre par meseci. Još uvek šmugne čim čuje kako kesa šušti.

Link to comment

Ponovo padaju stvari sa stola... Stoka podgojena. Jos kao spava i samo u trenutku odluci da mu treba jos mesta i samo baci najblizu stvar. Totalna tisina i samo zveknu klesta na pod. Sreca pa znam za jadac pa bar ne ostavljam nista lomljivo na taj deo stola.

 

Moji vole da lizu kese al to valjda uopste nije retkost. Bese skrob u biorazgradivim kesama.

Link to comment
5 hours ago, Miljenko said:

Tako je Sauron mene pokidao, kada sam pokusavao da ga odbranim od komsijske macorcine. Ovaj bar 30% tezi od njega, ja se uplasio da ce uslediti masakr i nisam se prevario, krv na sve strane, moja naravno. Rasecen dlan desne sake, s kraja na kraj, pocepana majica, posekotina na grudima (plitka srecom). Od tada sam pri bilo kakvom pokusaju evakuacije, oblacio najdeblju zimsku kosulju i nema problema.:sleep:

Slicna prica. Samo je moj upao u ljuti boj sa sestrinim pinchem koji mi je bio na cuvanju. Podignem ga da spasim kuce i on me onako unezveren izgrebe i ujede za saku. Mesecima nisam imao punu mobilnost desne sake. I jos me zezaju sa nekim silnim vakcinama i revakcinama...

 

 

Da mi nije kalendara u telefonu ne bih ni mogao da povatam. Na mesec, pa posle 6, pa posle 12... Ni ne znam vise kolko sam primio i kad je sledeca.

Edited by katamaran
Link to comment

nista mi ne ulepsa dan kao price o mackama:D

nas sluzbeni macak Ujka jednom upao (zaspo pa se omako) u kanc, posto je debo nije mogao da doskoci nazad na prozor (1,5m visoko) isto ga uhvatila panika, posto mi je vise puta i za manje pustao krv, morala sam da nabacim mantil preko njega da bih mogla da ga dignem na zidic, 10-11g ima, Nezahvalnik :D:heart:

 

zato moja dva kera druga prica, ako jedu nesto (kost najcesce) pa im se zakaci za desni odmah prilaze da im pomognem, isto i kad im se nesto prilepi na dlaku ili sape, a Loko kad vidi nekog velikog psa odmah stane pored mene ali malo iza, bas imaju poverenja. Cak i komsinicine dve macke cim me vide, samu ili sa psima nema veze, odmah utrcavaju u lift da ih vozim kuci, dozvoljavaju i da ih podignem, jednu od njih, crnu, zove se Hajdi, cmacem u glavicu i ne buni se, ali ona mi je miljenica:) Jedino Ujka skot :D

Edited by Sara
Link to comment
5 hours ago, katamaran said:

Slicna prica. Samo je moj upao u ljuti boj sa sestrinim pinchem koji mi je bio na cuvanju. Podignem ga da spasim kuce i on me onako unezveren izgrebe i ujede za saku. Mesecima nisam imao punu mobilnost desne sake. I jos me zezaju sa nekim silnim vakcinama i revakcinama...

Stvarno, uzmi tetanus i trebalo bi da budes miran dosta godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...