Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Nase macke su kod prijatelja i sa njim su provele mirnu Novu godinu: od Mite 1. januara nije bilo traga i kako prijatelj zna da se macke zavuku ponegde nije panicio ali vec u nekom momentu je razmisljao sta da radi...dok nije cuo nekoliko puta priguseno mjaukanje i dosao do ormara u jednoj od soba. Pametnjakovic je uspeo da udje lepo unutra ali ne i da izadje, iako je sve sta je bilo potrebno da - malo jace gurne vrata. :35_thinking: Gospodjica je, srecom samo jedne noci, mjaukala ispred zatvorenih vrata spavace sobe oko 04, da bi, kada su joj vrata bila konacno otvorena, usla samo na metar od praga, pogledala levo, pogledala desno, i izasla napolje. Nije vise trazila da ulazi u tu sobu. :D

 

NSFW

Spoiler

DA-Ta2YZVPZaXijTlssgncs6n1Xan6LXp9LV05Xj

 

 

 

A ovih dana sam u Beogradu naletela na ovu lepoticu/ovog lepotana u ulici Ilije Garasanina, tacno preko puta pijace, tj. trenutno gradilista. Ima tu uvek macaka jer je i neka cevabdzinica pored pa im verovatno ostavljaju malo hrane, ali ovu macu sam u istoj nedelji srela dvaput. Nije htela da se mazi kada je videla da nemam nista hrane kod sebe :D ali je predivnih boja, i cak deluje donekle i negovano. Ako zelite da se upoznate sa njom, znate gde je :)

 

qeZ4Vbgn5YQQ9hQhm6iRikUIwR1hwbOChzRPIzv4BQE9JIH4YGFdzr23monyEDWPkT-TwZQgN2CcglV3

Link to comment

1. koji hedonizam :778_heartbeat:

2. bas je lepotica/lepotan!

 

e da, ova lezaljka na stubu, da li je postolje na podu ili nekom stolu? koliko je stabilno? razmisljam da uzmem to sa starog Coku ali s ozbirom da je pozamasan + tezak bitno mi je da se ne prevrne a vala i njemu bi to znacilo :lol:

Link to comment

hvala hvala u Cokino ime :) jos par meseci i napunice 10 godina :778_heartbeat: dobrica, izelica i razmazenko tezak kao da je od tuca :lol: a ja mu ovom fotografijom pravim marketing da izgleda kao jedna opasna macorcina :lol:

Link to comment
17 hours ago, Pontijak said:

e da, ova lezaljka na stubu, da li je postolje na podu ili nekom stolu? koliko je stabilno? razmisljam da uzmem to sa starog Coku ali s ozbirom da je pozamasan + tezak bitno mi je da se ne prevrne a vala i njemu bi to znacilo :lol:

 

To je cela konstrukcija koja ide od poda u vis.

Imamo dve, jedna je ova na slici ciji se samo gornji deo vidi, i ta je bas siroka, stabilna i bogata. Sam glavni stub je dosta sirok i stabilan a ima ukupno dva paralelna stuba, jedan kraci i jedan duzi, koji moze da ide skroz do plafona, samo kod nas nije bilo potrebe. Ima vise nivoa levo-desno, kucica, delova za grebanje, provlacenje itd. i veoma je voljena - s' vremena na vreme. Prodju nedelje da je niko od njih dvoje nije pipnuo a onda Mita uzme i spava tu dan za danom, tako dok ne promeni mesto. Za Minnie je vec malo visoko skroz gore, posto je stara i ima problema sa nogom, ali ponekad i nju sretnemo gore (cesce posle tih dana Mitinog boravka, valjda bi pokazala ko je gazda ;D )

Druga konstrukcija, koju smo posle kupili kada smo se Mita i ja uselili - pa da ima i on nesto svoje (Minnie je cuvala svoj zamak kao kralj Artur) je takodje od poda do plafona, ali jednostavnija i sa tanjim stubom, vise je kao bandera, sa nekoliko usputnih nivoa. I nju vole, isto tako periodicno. Ne bismo kupovali drugu da je bilo mira medju mackama, ovako je Miti trebalo neko utociste.

 

Svakako su najbolji oni donji delovi sa macjom smirglom, gde lepo odrade ostrenje svojih nozeva.

 

Spomenuta kao bandera je poput ovih, samo sto ima i jednu kucicu:

rhrquality-kratzbaum-xxl-maine-coon-towe

 

 

Te su sigurno dosta stabilne, vidi se da su stubovi siroki, dok je nas tanak, no kako se to lepo uglavilo, nismo videli opasnost od prevrtanja. Imamo zapravo jos jedan deo (posto se taj stub gradi od nekoliko njih koji se navijaju), koji bi odgovarao tacno od poda do plafona, no ovde kod terase imamo prag i malo spusten plafon zbog roletni, pa je moglo i bez poslednjeg dela. Evo mladog gospodina:

Ib6iT0rz8_XUCk0HSZfPBA9cGqJdgPVYGBpF-BF4

 

 

 

Za tu prvu siru ne mogu naci nista slicno kada trazim slicice, recimo da je ovako nesto, samo dosta stabilnije i sa sirim stubovima, mogu uslikati kada se vratim kuci:

sams-pet-kratzbaum-chiara-hellgrau_0808_

 

To su fine stvarcice, ne neophodne ali ce sigurno ulepsati zivot macanima. Neki vicni ljudi prave i sopstvene, vidjao si sigurno po netu kakvih sve bahanalija ima :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

E meni uvek bilo zanimljivo kako se ljudi naviknu na "noćne pohode" mačaka?
Ja jednom kad sam bio u gostima kod prijatelja koji ima mačke, živ sam se iscimao kad su one krenule noću da se šetaju po stanu...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
12 minutes ago, Frank Pembleton said:

E meni uvek bilo zanimljivo kako se ljudi naviknu na "noćne pohode" mačaka?
Ja jednom kad sam bio u gostima kod prijatelja koji ima mačke, živ sam se iscimao kad su one krenule noću da se šetaju po stanu...


...shiit has hit the fan....

 

Sve moje mačke koje sam imala (3), su se posle tinejdžerskog doba prilagodile našem bioritmu, tj. spavanju noću. Kapiram da postoje i one koje istrajavaju na svojim lovačkim korenima, te da prave noćne pohode i patrole. Verovatno u tu kategoriju spadaju i one koje mogu da izlaze napolje, jer se najveća šteta pravi pod okriljem mraka. :laugh:

Link to comment

Mimi je tako obazriv, da me ni jedan jedini put nije probudio,  tako da imam utisak da se on "naštelovao" da spava neprekidno i prati moje navike (mada znam da je to nemoguće i da se kreće i noću). Jedan jedini put sam ga zbog gostiju koji su loše reagovali kad su ga videli (plaše se mačke !?!) zatvorila u kupatilo. Kad sam ga pustila nakon 2 sata, izašao je s pogledom " koji ti je đavo", to sebi neću oprostiti. Gosti su se ubuduće prilagođavali njemu.

Link to comment

Moja drugarica je kupila svojoj macki jedinici tu `konstrukciju` prilicno je skupa ta zabava, a miljenica je ignorise nacisto.

 

kad smo par meseci imali na cuvanju jedno mace, po celu noc je pretrcavalo po nama, u gluvo doba se seti peska pa skace i izbacuje ga svuda po sobi, to cangrlja do besvesti, onda se pred jutro smiri i zaspi tako sto jednom od nas dvoje zabode njuskicu u uvo i onda duva, hrce i prede i tako dok nam ne zvoni sat  kao da smo spavali :) Najcudnije u celoj toj stvari je bilo to sto bi moj muz da to radi neki od nasih pasa posizeo, sigurno bi doslo do incidenta, a za ovo mace (Kavali se zvala) reakcija je bila samo `lutkice, bebice, dodji kod mene, cmok,cmok, sto mirises, sto si slatka` jednom recju `ludilo`

tu smo zapravo otkrili da je on mackar u dusi iako celog veka zivi sa psima:)

 

Sto se mojih `sluzbenih` macaka tice one su dobro, jedna je stara oko 10 g a druge dve imaju 2-2,5g.

Da li neko zna koliko konzervi hrane je dnevno dovoljno za 3 macke? Ova najstarija mi je prilicno debela

 

 

Edited by Sara
Link to comment
1 hour ago, halloween said:

Mimi je tako obazriv, da me ni jedan jedini put nije probudio,  tako da imam utisak da se on "naštelovao" da spava neprekidno i prati moje navike (mada znam da je to nemoguće i da se kreće i noću). Jedan jedini put sam ga zbog gostiju koji su loše reagovali kad su ga videli (plaše se mačke !?!) zatvorila u kupatilo. Kad sam ga pustila nakon 2 sata, izašao je s pogledom " koji ti je đavo", to sebi neću oprostiti. Gosti su se ubuduće prilagođavali njemu.

Imala si miseve kao goste¿

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...