Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Jel gledao ko australijsku Wanted? Prilično dobro djeluje nakon prve 2 epizode. Teško je izbjeći poređenje sa Thelma & Louise, naravno nije toliko dobro, ali mislim da mi nece trebati više od par dana da zbindžujem 2 sezone

Link to comment

Ma, da, gleda se to lako. Prilično je pitko i Wanted nije toliko zagazio u jeftinu politiku što je najveća mana tih ozijevskih serija.

 

Seriju The Code (TV Series 2014) je sjebala upravo takva politika za idiote, mada je i dalje zanimljiva, pogovu prva sezona. I Underbelly je pukao sa njom, pogotovo od treće sezone. Wentworth (TV Series 2013) nije bio gledljiv od starta zbog tih gluposti. Secret City je jedva gledljiv uprkos tome.

 

Čim ti se pojave tipični socrealistički australijski likovi poznatiji kao: hrabri istraživački novinar, korumpirani visokopozicionirani činovnik; populistički ili, još gore, liberalni političar i, naravno, Džej lane moje koje strada zbog te jedne boljke i koje treba zaštiti, iako je efektnije da strada što se često i desi - odmah znaš da polako kliziš u veće sranje od serije.

 

Ono što ih drži je to što je publika još uvek odviše glupa i što i dalje primitivno i provincijski traži da radnja bude zanimljiva i što kudikamo šovinistički ne drže mnogo do cenzure golotinje.

 

Inače, naspram užasne ekranizacije u seriju, za razliku od baš uspešnog filma, Tomorrow, When the War Began, zabavan mi je serijal o Jacku Irishu sa Guyem Pearcem: Black Tide (2012)Bad Debts (2012)Dead Point (2014), itd...

 

Još nisam gledao Satisfaction, ako je iko gledao, rekao bih mu hvala ili stavio donekle pozitivan smajli kao reakciju na ovde napisane utiske...

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

The Chi, zasad dve ep. .... so far so good. Zanimljivi karakteri i dobra glumacka postava, prilican broj glavnih i sporednih likova, dobro uslikan i autenticni filing cikaskog geta, Chicago /jebemliga taj grad je rodjen za slikanje/, nesto kao Wire/Trema/Crooklyn kombinacija. Cekam trecu. 

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...