Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

U mojoj teretani/velnesu nema. A i da ima, sta mi to znaci. Opet isto cimanje.. nisam ni bio svestan koliko cesto menjam tempo dok nisam krenuo po traci...
Kad imas daljinski sa dva dugmica ne moras da spustas ruke/glavu i tako usporis koordinaciju i izgubis tempo. Ali realno traka je sterilan sport, nece jos dugo uci u OI.
Link to comment

Timi, nemoj cekati 10+ stepeni, vrlo je ugodno trcanje i na nizim temperaturama. Samo malo vise paznje oko pripreme (zagrevanja) i opreme. Sintetika uz telo i sintetika kao poslednji sloj, a izmedju mozes da prilagodjavas temperaturi. Ako nema jakog vetra trcanje na par stepeni gospodina celzijusa moze za organizam da bude lakse nego trcanje na suncanih 20C. Pravilno disanje se podrazumeva.

Link to comment

Timmy, moze to i na oko 0, pa cak i u malom minusu. :) Samo neka OK oprema i bude uzivanje (nakon 10-ak minuta kad se naviknes i zagrejes :)). 

 

Moje pripreme za maraton koji je 2. juna krecu lagano. Trcim 3 puta nedeljno, 2 puta 10-12 km za sada, i jednom intervale. Od marta cu da pojacam na 4 puta, ubacicu jos jedan koji ce na pocetku da bude 15 km, a onda ce taj da se povecava i postane onaj jedan dugacki nedeljni trening. Zbog vremena mi bar 2 od ova 3 koja sad trcim budu na traci (temperatura niza od -5, ili vetar ili poledica...), sto je prilicno dosadno, ali guram nekako. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad je niska temperatura, ja obucem termo donji ves za skijanje (dugacke gace i majicu), to je toliko toplo da preko toga gore jos samo neku majicu za trcanje, dole trenerku da ne trcim bas u gacama, juce sam tako na suncanih -1 odradio 32km bez jakne, uzivanje.

Link to comment

Dole tanke helanke (u početku sam nepotrebno nosio šorc preko njih). Gore dva sloja aktivnih majica (bar jedna je sa dugim rukavima). Ako duva vetar ili pada nešto, šuškavac preko toga. Kapa ili baf na glavi i oko vrata, plus lagane rukavice ako treba. Još nisam trčao na tako niskim temperaturama (nije ih ni bilo ove zime u bg) kada udisanje ledenog vazduha bude problem.

Link to comment

Svaka cast svim dugoprugasima, i profi i amaterima.

Ja planiram uskoro da krenem ponovo da trckaram ali me zanima sledece - koliko cesto i koliko dugo da trcim bez da gubim na misicnoj masi? Realno mi je bitnije da budem mister plaza i bazena u kategoriji 35+ (mladji veterani) nego da trcim 10+ km kao nekad. Kontao sam da idem jedno 3 puta nedeljno po 3-5km najbrze sto mogu i da cu tako da ostanem fit ali da se ne osusim previse nego ono, da potrosim taman toliko kalorija da se zategnem ko pracka.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

E jel može savet, ortak imao neke medicinske intervencije i preporučeno mu hodanje može polako da ubrzava, trčanje tek za nekoliko meseci posle još pregleda.
On bi rađe napolju to da obavlja.
Kakva su vaša iskustva sa tom aktivnošću po nadolazećem hladnom vazduhu?
Ili ipak da sačeka?
E da i pitanje:
Jel treba da kupi neku specijalnu obuću za to šetanje u smislu kakve patike da uzme ? On realno ima jedno 15kg viška...

Link to comment
9 hours ago, Zli Gli said:

Ja planiram uskoro da krenem ponovo da trckaram ali me zanima sledece - koliko cesto i koliko dugo da trcim bez da gubim na misicnoj masi? Realno mi je bitnije da budem mister plaza i bazena u kategoriji 35+ (mladji veterani) nego da trcim 10+ km kao nekad. Kontao sam da idem jedno 3 puta nedeljno po 3-5km najbrze sto mogu i da cu tako da ostanem fit ali da se ne osusim previse nego ono, da potrosim taman toliko kalorija da se zategnem ko pracka.
 

 

sto ne trcis sprintove, sto insistiras uopste na tih 3 do 5 km? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...