Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Dozvolio bih sebi da napljujem najstrašnije barabu koja se nalupetala onako. Nije Apple platforma zavisna od igara i tako tih gluposti, niti je to vuče unapred, pa da mora da u stopu prati svaku PC komponentu po bilo kom osnovu. Ono što je on napisao može da napiše samo:1) PC novinar koji posmatra Mac kroz prizmu hardverskog poređenja (to sam i sam, pa opet ne bih sebi dozvolio da upadnem u tu zamku)2) neko ko ima Mac veoma dugo, ali primećuje da se na PCu nešto dešava i voleo bi da Mac to intenzivnije prati. Zašto? Čemu? Ko to zna, ali filing je.Ono što je objektivna mana, a to je pad kvaliteta desktop konfiguracija, ali ne sa strane korišćenih Core komponenti i u smislu specifikacija, već zbog toga što se koriste glossy paneli sa ne baš najsjajnijim karakteristikama umesto dosadašnjih vrhunskih S-PVA panela...i tako to. Tu se može pomenuti i majka Stivu Džobsu jer isporučuje npr. iMacove sa samo 1 GB RAMa. Naravno, zašto bismo to pominjali kad možemo kukati jer eto PC ima Radeon 2900 XT ili 2600 XT, a iMac ima 2600 Pro i bedak je što nije stavljen barem 2600 XT? Kome to treba? Možda onima koji bi kupili Mac da instaliraju Vistu i koriste ga kao PC. Bezveze...Uostalom, i sam novinar priznaje da koristi i Mac i PC uporedo i da se spremao u investiciju i high end desktop Mac krajem godine, ali da "je to besmisleno jer je high end PC bolje rešenje"? Pa to znači da mu Mac ni ne treba. Kao neki šatro power user koji je power jer vrti benchmarke na PCu i kucka na Macu. Ćao, prijatelju...

Link to comment
Microsoft stalno izbacuje nedovršene OSove koji su bagoviti i koje je potrebno krpiti, dok to drugi uopšte ne rade, pa je tako Apple izbacio 10.5.1 verziju Leoparda...
Zato je Linux po definiciji work in progress... :)
Link to comment

O, matoro je to. Ali nikad ga nisam koristio, ne konzumiram DC++.Btw, daj još malo impresija o Našoj Visti. Ja sam se odlučio na clean install ovih dana dok sam na bolovanju, samo da otrčim sutra po DL drive.Posle odslušanih i pročitanih priča i iskustava, rešio sam da izignorišem ono stacks sranje u docku (pametni ljudi su već napisali softver koji disejbluje onaj odvratni transparentni menu bar u Finderu) i upustim se u avanturu.Utisci su uglavnom da radi znatno brže nego Tiger, mada to uglavnom potiče od ovih svežih svičera na Intelu. Videćemo za PPC.

Link to comment

Ja sam vise iz zezanja hteo da probam DC++, i mogu ti reci da sam naleteo na cuda i ludila. Od muzike, filmova, vintage narodnjackih spotova do Gustav crtaca i bizarnog humora. Shakespeer radi odlicno, preporucujemA sto se tice leopolda... Prosle nedelje sam ponovo zvao AppleCentar, i opet je bilo - na spisku ste, cim stigne kontaktiracemo vas. Dakle, jos uvek nemam sta da probam - mogu samo da citam po netu sta kazu ljudi.Mnogo volim insanelymacPrimetio sam gomilu tweakova za te neke vizuelne glupe fore, izasao je 10.5.1, ne primecujem nikakve ooozbiljne kritike. Cini mi se da stvar vise ne spada u domen avanture...Brzi je sigurno, ja mislim zbog 64bitne arhitekture.Ti se cekas, jer ces ga ocigledno probati pre mene :)Inace, nasao sam konacno SSE2/SSE3 hack verziju leoparda za PC... Skidam sa torenta, ali ide uzasno sporo. Kad bude, javim.

Edited by blek
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...