Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

kako sljaka macbook air? planiram da predam moj MPB 15 (2014)  kolegi i uzmem sebi novi komp. gledam sa strane air kod ljudi koji ih koriste, sve mi se cini da za moje skromne potrebe bezveze vucaram ovoliki kompjuter. kontam da razlika u velicini ekrana moze smetati par dana i posle se covek navikne, a da u ostalim performansama nece biti razlike izmedju MBP i air. 

Link to comment

ja ga imam 2015. i za potrebe koje imam je odličan. nije u pitanju ništa zahtevno. kako su mobiteli uznapredovali dešava mi se i da ga ne upalim preko dana

 

e

a što se težine tiče, neprevaziđen je

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

pa sad, novi macbook air jedva je za 20g lakši od novog MBP...

edit: štaviše, običan macbook je težak 900g a ima bolje performanse (osim što ima samo 1 usb-c port)

Edited by teacher
Link to comment
3 hours ago, banecare1 said:

air nema retinu. cao, dosvidanija. macbook je samo sa opcijom 12 inca. obrni-okreni izgleda da je mbb ipak optimalno resenje za posao

 

uzmi novi mbp 13, on je lagan, brzo se navikneš na manji ekran, a radi sve radnje. ako nećeš mek, onda dell xps 13, isto lagan i moćan. no, spremi se da keširaš za adaptere, pošto ima samo usb-c portove.

Link to comment
23 minutes ago, teacher said:

 

uzmi novi mbp 13, on je lagan, brzo se navikneš na manji ekran, a radi sve radnje. ako nećeš mek, onda dell xps 13, isto lagan i moćan. no, spremi se da keširaš za adaptere, pošto ima samo usb-c portove.

+1

Добио на послу тај чудо од машине.

13 hours ago, teacher said:

chrome ne uspeva da se instalira ili se instalira i ne može da se pokrene? 

probajte da izbrišete Google/Chrome folder iz Library foldera.

Инсталираш га ин неће да се покрене, чак ставиш иконицу на гокинг део.

Link to comment
  • 1 month later...
44 minutes ago, Tpojka said:

Chrome Canary povilenio poslije update-a. Pojedine tabove prikazuje na prvoj 1/4 ekrana. Neko im'o poznato iskustvo?

 

čekaj sledeći update ili batali canary i vrati na stabilni chrome

Link to comment

Edit, ovako nekako: 

47QXRU9.png

 

Ravno četvrtina ekrana. 
Prvo sam pokuš'o sa restartom, potom sa čišćenjem kompletnog keša, ništa. 
Djeluje da se JS usvir'o. Kad izvučem tab i premjestim/pomjerim na drugi ekran, vrati se gdje bi trebalo (recimo k'o da uradi reinicijalizaciju resize-a). 
Nagib je sanjao kamaru para... Navik'o sad cvike na Canary. :/
Inače je manje više radilo dobro već 9-10 mjeseci.

Im'o sam jedno par lomova Canary-ja od toga (bar) jednom uporedo i Chrome-a. 
Tek podešavanje U App Lib diru na default je stišalo stvari, mada jednom ni to nije uspijevalo.

 

 

Edited by Tpojka
Link to comment
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Ništa Mac i iPad, verovatno nas očekuje još jedan event za mesec dana.

Očekujem da ozbiljno bustuju prodaju sa novom linijom telefona, eto njih na 2 triliona market cap za par godina.

Edited by mraki
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...