Jump to content
IGNORED

Veterani


nesha taxista

Recommended Posts

Meni je ovaj grbonja uvek bio strava auto2726883257.08._SCLZZZZZZZ_.jpg
nevjerojatno, mislila sam da je moj otac jedini koji je infišao kako taj auto ima dušu. kao mladich je kupio model iz 1974. (ili 1975.), a kasnije ga je htio zamjenit istim takvim samo novijimnitko se nije sjetio nje?vw_5701.jpg
Link to comment
secanja:ovo je u vremenu fica u kraju bio cisti dekadentni prestizFiat_850_Special_1968.jpg
Fiat 850 :wub: Sportska verzija fiće. Vozili ga moj ćale i kasnije ujak (on imao 2 komada, jedan služio za čerupanje rezervnih delova...). Sećanja iz ranog detinjstva me vežu za ovu zverčicu. Tad sam mislio da se pravi samo u crvenoj boji, pošto su sva tri bili tak'i.
Link to comment

Rekoh već davno da mi je Manta model A omiljeni auto. Osim standardnih napravljena je i mala serija s turbo motorom. Samo 28 primerka su izrađena, a ovaj je jedini u SAD:mantaaturbo.jpgZahvaljujući punjaču motor 1,9 je izvlačio 156 ks što je bilo dovoljno da 900 kg tešku karoseriju potera do '' stotke'' za manje od 8s. Izvlačio je okruglo 200km/h. Svi proizvedeni primerci su bili isključivo crne boje. mantaaturbo_decal.jpg

Link to comment
Fiat 850 :wub: Sportska verzija fiće. Vozili ga moj ćale i kasnije ujak (on imao 2 komada, jedan služio za čerupanje rezervnih delova...). Sećanja iz ranog detinjstva me vežu za ovu zverčicu. Tad sam mislio da se pravi samo u crvenoj boji, pošto su sva tri bili tak'i.
Meni je onaj sportski bio najlepši:800px-Fiat_850_Sport_1969_2.jpg
Link to comment

Uh, kad ste već krenuli sa tim Fiatima... I ovaj je bio u mojoj familiji baš u ovoj boji.post-170-1206398060.jpgPostoji dosta anegdota vezano za njega i dedu koji je sa njim jurio sojke. Po njegovoj priči kad ga je na neku mutljavinu uvezao iz Italije bila su još dva u čitavoj SFRJ. Inače je deda bio takav šmeker da je jednom prilikom kad je sedeo u kafani dao ključeve nekom omladincu koji se ushićeno raspitivao za auto i rekao mu da ima sat vremena fore da se provoza dok je on tu :) Srećna vremena...

Link to comment

evo jedan seksi auto :)kažu da je približio masama mogućnosti atraktivnog sportskog kupea, ali i da je kvalitet bio dosta slabiji no kod tadašnje konkurencije. doduše, čuo sam da i danas neki zaljubljenici prelaze pozamašne kilometraže u njemu.. jaguar e type01qq6.jpg02qb8.jpg022oy1.jpg03iu7.jpg

Link to comment
Uh, kad ste već krenuli sa tim Fiatima... I ovaj je bio u mojoj familiji baš u ovoj boji.post-170-1206398060.jpgPostoji dosta anegdota vezano za njega i dedu koji je sa njim jurio sojke. Po njegovoj priči kad ga je na neku mutljavinu uvezao iz Italije bila su još dva u čitavoj SFRJ. Inače je deda bio takav šmeker da je jednom prilikom kad je sedeo u kafani dao ključeve nekom omladincu koji se ushićeno raspitivao za auto i rekao mu da ima sat vremena fore da se provoza dok je on tu :) Srećna vremena...
mmm... moj cale je imao takav kada sam se rodio... apsolutno isti. Samo se jos jedan vozio ulicama sarajeva i to zuti. Vozio ga je Ivica Osim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...