Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Kako ne odabrati Partizan kad u prvih par godina bilo ovako:86 i pisanje sastava za školu na temu Sportski izveštaj a sve povodom ove utakmice:Partizan-Cibona 124:12387 ili 88 i pobeda Partizana protiv Barselone i Grbovićevih čini mi se 8 trica, 88 i polufinale u Ghent i fuckin' Magee:1988, GHENT, BELGIUMSemi Final MACCABI ELITE TEL AVIV 87 (42) PARTIZAN BELGRADE 82 (43) Maccabi: Kevin Magee 34, Willy Sims 18, Kenny Barlow 12, Motty Aroesty 10, Doron Jamchy 9, Motty Daniel 3, Micky Berkowitz 2. Partizan:Divac 21, Grbovac 19, Paspalj 16, Obradovic 8, Pecarski 8, Savovic 6, Djordjevic 2, Nakic 2.89 i stizanje -13 Viva Cantu-a90-91 i traume od Jugoplastike i divljenje Kukoču92

Edited by lafrenz45
Link to comment
U toj seriji je na jednoj od tekmi Zoran Stevanovic slomio tablu prilikom kucanja i time izazvao poduzi prekid jel da?
Još malo o kucanju, negde 78 ili 79, Partizan - Bosna u hali na NB, Bosna tada jaka k'o zemlja, Praja ide na ulaz sa posta na kucanje, ali pošto je čak i za njega ovaj ulaz bio predugačak, kuca u obruč. Lopta se odbija do onog šita od aluminijumskog plafona iznad terena. Sudije se gledaju kratko i sviraju aut za Bosnu, u hali urnebes. To se više ne vidi, YU basket je otišao u qratz.
Link to comment
Koliko divnih sjecanja... Najjaca liga u Evropi... a sad strahujem da ne dozivimo sudbinu Madjara i njihove lake konjice iz 50-tih
Mogao si na TV da gledaš Rabotnički - Kvarner i da ne trepćeš u toku utakmice. Gotovo je, nema toga više.
Link to comment
Mogao si na TV da gledaš Rabotnički - Kvarner i da ne trepćeš u toku utakmice. Gotovo je, nema toga više.
Kad smo kod TV da li se seća ko logoa košarka rtb-a pre početka svakog prenosa? Na zelenoj podlozi piše košarka a o kao koš...
Link to comment

Ja sam subotom od pet do sedam bio klinicki mrtav za sve, osim za kosarku na TV. Jednom sam pobegao sa neke sahrane da bi gledao basket, mislim da sam bio sedmi razred.Secam se i Bosne, to mi je bio gotivan tim. Kakav je roling imao Mirza, a kako lep sut...

Link to comment

Moj je rođak iz Splita radio kao sportski novinar, uglavnom je izveštavao sa utakmica Jugoplastike. Sećam se kalendara, sa 12 igrača, svakome posvećen 1 mesec. A tu Naumovski kao mlada nada koja nije mogla da prismrdi timu. I naravno, Aramis Naglić, Tabak.....Sretenović je 1995. bio treći plej za reprezentaciju iz Sašadi.

Link to comment
btw, Džeri Drejče - imam utisak da ne mirišeš baš zlatnu splitsku generaciju. Mislio sam da ste vi Dalmoši međusobno solidarni. :)
Zašto to misliš?
Link to comment

Da ih nisi voleo ili da niste solidarni? Neozbiljan sam bio, u svakom slučaju. ;) Neko je pomenuo lomljenje table. Ja se sećam dva upečatljiva - jedno Zorana Jovanovića na derbiju protiv Partizana i jedno Stevanovićevo u Bolonji, protiv Knora 1992.Eh, sad se setih onog coast to coast prodora mlađanog Saše Obradovića za game winner u derbiju protiv superjakog Partizana.

Link to comment

Cini mi se da je u finalu plej ofa '90. splitska publika skandirala tada mladom krilu Zvezde Dusanu Stevicu (kasnije igrao ponovo u Zvezdi, ali centra, valjda po povratku sa koledza iz USA). Moka ga je stavio za startera, i decko je sutnuo recimo 7-0 trojke, sto je izazvalo odusevljenje navijaca Jugoplastike. Setio sam se te epizode pre 2 godine, kad je nasa publika priredila ovacije Krunoslavu Simonu...

Link to comment

Finale play off-a 1993. iz nekog razloga serija utakmica koja mi je ostala duboko urezana u secanju (igralo se na 4 dobijene, ako se dobro secam), u pocetku navijao za Zvezdu koja je povela, cini mi se, sa 3:0, pa onda navijao da Partizan dobije jos koju utakmicu samo da bih gledao sto vise utakmica gotovo mi bilo svejedno ko ce dobiti seriju...

Link to comment

Koje godine bese ona Trifunoviceva trojka preko celog terena za pobedu protiv Partizana 97:94? Bio sam klinac pa se ne secam tacno ali mi je to verovatno najjaci momenat vezan za navijanje za Zvezdu.

Link to comment
Koje godine bese ona Trifunoviceva trojka preko celog terena za pobedu protiv Partizana 97:94? Bio sam klinac pa se ne secam tacno ali mi je to verovatno najjaci momenat vezan za navijanje za Zvezdu.
Mislim da je sezona 93/94. Zvezdina druga uzastopna titula, Partizan nas pre plej ofa, u ligi i kupu dobio 5-6 puta, a Zvezda samo tu jednu kad je Trifke dao kos preko pola. Ocekivala se lagana titula Partizana, a Zvezda ih oprala sa 4:1 u finalu
Link to comment

Trifunović je pogodio trojku sa svoje polovine u utakmici regularnog dela sezone 92/93. U toj sezoni smo imali 3-1 protiv Partizana u regularnom delu (dobili nas samo poslednju, nebitnu), dok smo u plejofu uzeli titulu sa 3-2, dobijavši neparne utakmice (4-tu je dobio Partizan buzzer beaterom Zorana Stevanovića) i to je prva titula Zvezde nakon 1972. godine. MVP finala je bio Saša Obradović, a kuriozitet je da su prvu petorku Zvezde činila petorica igrača rođena u Beogradu, što je zaista redak slučaj (Obradović, Ilić, Trifunović, Cvetković, Jovanović). U toj sezoni je Nebojša Ilić protiv Vojvodine u NS ubacio 71 poen.Sledeće sezone 93/94, Partizan se dodatno pojačao dovođenje Sretenovića, a pojavio se mladi Haris Brkić (tada 19 godina), kod koga se odmah video redak talenat. Zvezda je bila oslabljena odlascima Obradovića, Ilića, Cvetkovića i Jovanovića, ali je zaigrao Lisica nakon povrede, da bi se na pola sezone iz Francuske vratio i Saša Obradović. Grobari su imali 7-0 tokom sezone (uključujući i kup), ali je Zvezda razbila u plejofu dobivši prve tri utakmice sa 13, 14 i 15 razlike respektivno. Četvrtu je dobio Partizan, da bi u petoj Zvezda pobedila 80-79, košem Radeta Milutinovića 20ak sekundi pre kraja, i to dok je na terenu bio sa dve različite patike, jednom crnom i jednom belom (jedna mu je pukla, pa mu je Trifa, koji je ispao sa pet penala, pozajmio svoju). Inače, kad se uporede rosteri Partizana i Zvezde iz te sezone, ovakav podvig Zvezde samo dobija na značaju. Trener je u obe sezone bio Lale Lučić.Zvezda je uvak bila neobičan klub. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...