Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Bek iz Zvezde koji nije medju onakvim poluigračima uspeo da se izbori za prvu petorku, ybt, da me ubiješ ne mogu da se setim kako se zove i Maljković, drugi trener iz Zvezde, žeravicin asistent. Ta dvojica, naravno ne sami su napravili čudo od Jugoplastike. Kako su igrali lep basket.

Link to comment

Zoran Sretenović, kasnije i reprezentativac. Iako su ga i Kukoč i Rađa veoma cenili i naglašavali njegov uticaj na igru Jugoplastike - ipak sam bliži mišljenju da bi se i ja verovatno proslavio kad bi u ekipi imao Kukoča. ;)

Link to comment

Bio sam mnogo mali ali imam neka najranija sećanja u vezi sa košarkom iz tog vremena. To su naravno te najjače generacije Partizana i Jugoplastike sa kraja 80-ih o kojima se ovde dosta već govorilo. Takođe se sećam kada je Tkačenko na nekom prvenstvu polomio tablu pri zakucavanju.Ono što mi je mnogo svežije u sećanju su Zvezdine dve uzastopne titule 93. i 94. sa generacijom u kojoj je bio popriličan broj komičnih igrača ako izuzmemo Obradovića i tada još uvek mladog Tomaševića.Najveći igrači sa ovih prostora Dejan Bodiroga i Toni Kukoč, i pored njih čitava petorka iz Atine '95. Bodirogin koš u poslednjoj sekundi za Stefanel za titulu u prvenstvu, trojka protiv Argentine, dribling (iako ga je pre njega izvodio Cvjetičanin)...i Kukoč, najkompletniji igrač kojeg sam gledao.Kad već spomenuste Mirka Milićevića da pitam, je l' on plazio jezik dok je šutirao bacanja?

Link to comment
Zoran Sretenović, kasnije i reprezentativac. Iako su ga i Kukoč i Rađa veoma cenili i naglašavali njegov uticaj na igru Jugoplastike - ipak sam bliži mišljenju da bi se i ja verovatno proslavio kad bi u ekipi imao Kukoča. ;)
Naravno, Sretenović, hvala.
Link to comment
Iste sezone smo od Jugoplastike izgubili kup u Dubrovniku 79-77 (ili 69-67), u dramatičnoj završnici, nakon par sudijskih grešaka. Sećam se suza Zorana Jovanovića. U to vreme, Jugoplastika je veoma retko gubila utakmice, čak i u Evropi.
meni se cini da je bilo 50-48. verovatno gresim.
Link to comment
Da, to je finale PO 1990, pošto je Partizan u međusezoni pustio Divca i Paspalja u NBA, dok je Đorđević otišao u JNA. Jugoplastika na vrhuncu, Zvezda sa svojim standardnim poluigračima i dobismo ih u drugoj utakmici 69-67, prelomio je guza Janković nekim koševima sa posta u završnici - sećam se kao da je juče bilo. To je bilo za 1-1 u seriji, a u trećoj, opet u Pioniru, na poluvremenu je bio neki egal, a na kraju smo izgubili 93-63. Ono je bilo baš brutalno iživljavanje.Iste sezone smo od Jugoplastike izgubili kup u Dubrovniku 79-77 (ili 69-67), u dramatičnoj završnici, nakon par sudijskih grešaka. Sećam se suza Zorana Jovanovića. U to vreme, Jugoplastika je veoma retko gubila utakmice, čak i u Evropi.
E, da je sad tu stari forumaš Trifke, on bi napisao roman! Bio je u dvorani, zaboravio je gde je, navijao za Zvezdu - naglas, pa onda bežao od navijača kroz dubrovačke ulice. Sto puta sam slušao tu priču...
Link to comment
Da, to je finale PO 1990, pošto je Partizan u međusezoni pustio Divca i Paspalja u NBA, dok je Đorđević otišao u JNA. Jugoplastika na vrhuncu, Zvezda sa svojim standardnim poluigračima i dobismo ih u drugoj utakmici 69-67, prelomio je guza Janković nekim koševima sa posta u završnici - sećam se kao da je juče bilo. To je bilo za 1-1 u seriji, a u trećoj, opet u Pioniru, na poluvremenu je bio neki egal, a na kraju smo izgubili 93-63. Ono je bilo baš brutalno iživljavanje.Iste sezone smo od Jugoplastike izgubili kup u Dubrovniku 79-77 (ili 69-67), u dramatičnoj završnici, nakon par sudijskih grešaka. Sećam se suza Zorana Jovanovića. U to vreme, Jugoplastika je veoma retko gubila utakmice, čak i u Evropi.
inace, u forumskim legendama ta utakmica je poznata kao tekma na kojoj je trifke dobio batine jer je navijao za zvezdu :D
Link to comment

Vredna sećanja je i utakmica Partizan - Aris u tadašnjem Kupu šampiona. Ako me staračko sećanje ne vara, Grci sa Galisom i Janakisom, odlični. Pola hale u žutom, ne prestaju Grci da pevaju. Partizan im prodao karte, grobari skandiraju "Kićo, pederu", jebo te, svojoj najvećoj legendi, tad je bio direktor kluba. Kića, kako ga Bog dao tankih živaca, ustaje i napušta utakmicu.Jebi ga, najslabije se sećam rezultata, nešto mi se čini da smo pukli... I jebo te, još jedna trauma: Ristanovićev ulaz na rampu, seća li se neko toga? Italijani, revanš, treba nam pobeda 15-16 razlike. Imamo rezultat i loptu u poslednjem napadu. Glupi Ristanović (to mu nikad neću oprostiti, mada je i inače bio skroman igrač) ide na ulaz umesto da drži loptu. Pije čistu rampu i mi iz kontre primamo koš. I ispadamo. Sredina osamdesetih, valjda.

Link to comment
inace, u forumskim legendama ta utakmica je poznata kao tekma na kojoj je trifke dobio batine jer je navijao za zvezdu :D
Još jedan dokaz teorije da navijanje za KK Crvena Zvezda ne može ništa dobro da donese. :D
Link to comment
Ono što mi je mnogo svežije u sećanju su Zvezdine dve uzastopne titule 93. i 94. sa generacijom u kojoj je bio popriličan broj komičnih igrača ako izuzmemo Obradovića i tada još uvek mladog Tomaševića.
Lisica i Mavrenski komični?
Link to comment
Lisica i Mavrenski komični?
Pre sam mislio na Radeta Milutinovića, Mirka Pavlovića, nezgrapnost Aleksandra Gilića (lik je par utakmica ladno igrao u onim dizelaškim Nike Air Max plitkim patikama :lol: ). Lisica je bio solidan igrač, dosta koristan koliko se sećam.
Link to comment
Takođe se sećam kada je Tkačenko na nekom prvenstvu polomio tablu pri zakucavanju.
Lomljenje tabli u to doba je bilo jako cesto jer je sama konstrukcija kosa bila drugacija i nije bilo amortizacije obruca. Pukne tabla i evo 20 minuta pauze. Inace, meni je u jednoj od najdrazih uspomeni ostala utakmica Partizan - Aris, bilo je to mislim 1987. Aris je bio jak ko zemlja i predvodjen Galisom, Janakisom i super kvalitetnim amerikancima, a Parizan predvodjen sa tada klincima (Djordjevicem, Paspaljem i Divcom) i sa Pecarskim koji se te godine vratio iz Amerike i najavljivao kako ce sve protivnike razbiti svojim zakucavanjima. Utakmica krenula egal, kos po kos, uglavnom Aris vodi i onda u drugom poluvremenu ide napad Partizana, gubi se lopta, Janakis ju prima ali Djordjevic je krade i odmah salje Pecarskom koji je i dalje ostao ispod Arisovog kosa, on je prima i kuca iza ledja a u dvorani urnebes...Je se sjecate Jovanovica koji se isto vratio iz amerike i potpisao za Zvezdu? Legenda.... Jos mi je ostalo u sjecanju McDonalds kup kad je Jugoplastika mogla dobiti Denver, a nisu samo zbog sudaca, mislim da su na kraju izgubili 6 razlike (96:90 ili nesto slicno)
Link to comment

topic :Hail: junaci mog detinjstva. obozavao sam kao i svaki navijac Partizana Gorana Grbovica. covek je ikona. pored njega, Vejlko Petranovic, strasan igrac. da danas ima takvog dal ovde dal tamo, pisalo bi se o njemu u hvalospevima, a on je covek koji je tek jednom ili dvaput dosao do reprezentacije, toliko smo bili jaki. i naravno, Nebojsa Zorkic :lol: kakav je taj covek nos imao :lol:naravno i da se secam meceva Partizan-Jugoplastika, to je bila najjaca kosarka ikada igrana u Evropi. cela liga je bila toliko luda, da je to nesto neponovljivo. Cibona koja je vladala polovinom 80ih, ali nikada nije imala onaj smek sto su imali Jugoplastika ili Zadar. odande si bodove mogao doneti samo srcem, nicim drugim. ili Bosna koja je malo posustala pred kraj... ali svi ti timovi, Partizan, Zvezda, IMT, Rabotnicki, Olimpija, Cibona, Zadar, Sibenka, Bosna, Kvarner, Radnicki... a ja sam jos i mlad da se svega secam... secam se doduse prvenstva u Vrbasu(nasi u grupi igrali u Srbobranu) kada smo kao klinci trcali do jedinog hotela u gradu i stajali ko mule ispred ne bi li dobili poneki autogram. secam se i kada su u Vrbasu igrali Cibona i Partizan, bio Vrbas jeda od domacina polufinala Kupa. vodio me cale da gledamo, dvorana dupke puna, ali nekih 3000 ljudi maximum. Cibona veliki favorit, Partizan se tek pojavio sa ovih klincima. atmosfera mirna, pozorisna. izlaze igrace Cibone na teren, 75% ljudi tapse, ovih 25% zvizdi. tada se i postovao tim protiv kojeg navijas, jos ludilo nije pocelo. ja zvizdim najjace sto mogu, i sve gledam pa gde da u mom gradu ne navijaju ljudi za Partizan. a cale me ucutkuje, kao nije lepo... i onda izlazi Partizan, jebote kada je huk krenuo. mislio sam da ce da se srusi dvorana. utepali smo Cibonu sa nekih 20 razlika, ludnica, nista nam nisu moglii onda naravno Argentina... kakva je to kosarka bila, majku ti jebem... pa to nije bilo humano, onako razvaliti sve zivo. dosla deca od 20 godina i jebu one americke studnete i to sve na vic(e to je bio vic Slavnicu konjino!), ubili sve ispred sebe. a tek poceli da sazrevaju... i to mi je i najveci zal, sto '92 nismo mogli da gledamo najbolji americki protiv najboljeg evropskog tima ikada. Drazen, Danilovic, Kukoc, Radja, Divac petorka a na klupi ti sede Sale, Perasovic, Paspalj, Savic, Vrankovic. dve petorke koje tuku bilo koga u Evropi sa 20+ razlike... e jebem ti, ko da se nismo mogli strpeti malo i '93 krenuli raspadati :( dok sam ziv necu prezazliti sto takav mec nije odigranEDIT: da, i Jure Zdovc, di njega da zaboravim za potencijalnu ekipu s pocetka '90ih :D

Edited by freakns
Link to comment
i onda naravno Argentina... kakva je to kosarka bila, majku ti jebem... pa to nije bilo humano, onako razvaliti sve zivo. dosla deca od 20 godina i jebu one americke studnete i to sve na vic(e to je bio vic Slavnicu konjino!), ubili sve ispred sebe. a tek poceli da sazrevaju... i to mi je i najveci zal, sto '92 nismo mogli da gledamo najbolji americki protiv najboljeg evropskog tima ikada. Drazen, Danilovic, Kukoc, Radja, Divac petorka a na klupi ti sede Sale, Perasovic, Paspalj, Savic, Vrankovic. dve petorke koje tuku bilo koga u Evropi sa 20+ razlike... e jebem ti, ko da se nismo mogli strpeti malo i '93 krenuli raspadati :( dok sam ziv necu prezazliti sto takav mec nije odigranEDIT: da, i Jure Zdovc, di njega da zaboravim za potencijalnu ekipu s pocetka '90ih :D
Nisi jedini. Mislim da su svi zivi koji su nesto znacili u kosarci zazalili zbog toga. Takav izbor 24 dominantna igraca u finalu vise necemo videti nikada.A jos smo u Argentini igrali bez Radje koji je slomio nogu. :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...