Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Joj, često kad čitam Dežulovićeve tekstove imam taj utisak naštrebanosti i dobro urađenog domaćeg zadatka ali nekako sve je to plastično. Prvo, "Razija je muško" teško da (bi) se skandiralo, nije dobra metrika, prije da bi bilo "Raza je muško". Drugo, ako je Raza davala 28 poena po utakmici, onda teško da je 28 puta po utakmici probacivala loptu kroz obruč, ne ide to tako u košarci. Nekad kao da čitam seminarski rad.

 

Ali stoji da je Raza u svojoj njivi jedan od, ako ne i najveći bh. sportista svih vremena. U sportu koji se iole pika, ne računam sjedeću odbojku ili one karatiste što donose tri zlatne medalje mjesečno.

Link to comment

Joj, često kad čitam Dežulovićeve tekstove imam taj utisak naštrebanosti i dobro urađenog domaćeg zadatka ali nekako sve je to plastično

...

Nekad kao da čitam seminarski rad.

Slazem se od pocetka do kraja - al' to je sto je, ne? 

Link to comment

Ma ubode on na ozbiljne teme vrlo često, i vrlo jezgrovito, ali ovi sportski sastavi su mu "napisao sam kao da sam bio tu i gledao to uživo (tipa neki događaji od prije 40 godina koji su se dešavali u Americi)" ali nekako izbija neka neprijatnost, neka neiskrenost iz toga. Doduše, nije jedini, prepun net u posljednje vrijeme tih tekstova tipa "Bio je to vruć oktobarski utorak tog 29. oktobra 1974. u Kinšasi, vlaga u vazduhu, pred kišu, kad je sijevnula Alijeva desnica..." a onda provališ da je autor teksta 89. godište. 

Link to comment

meni deluje obrnuto

Ja tu foru znam 30 godina, i gledao sam Razu uživo, čak imam negdje i sliku s njom, jbg kad je rođena 10 km od mog sela, ja sam upamtio "Raza je muško". Možda se u Splitu skandiralo drugačije. 

Link to comment

Ma ubode on na ozbiljne teme vrlo često, i vrlo jezgrovito, ali ovi sportski sastavi su mu "napisao sam kao da sam bio tu i gledao to uživo (tipa neki događaji od prije 40 godina koji su se dešavali u Americi)" ali nekako izbija neka neprijatnost, neka neiskrenost iz toga. Doduše, nije jedini, prepun net u posljednje vrijeme tih tekstova tipa "Bio je to vruć oktobarski utorak tog 29. oktobra 1974. u Kinšasi, vlaga u vazduhu, pred kišu, kad je sijevnula Alijeva desnica..." a onda provališ da je autor teksta 89. godište. 

 

:lolol:

 

So true.

Link to comment

Ja tu foru znam 30 godina, i gledao sam Razu uživo, čak imam negdje i sliku s njom, jbg kad je rođena 10 km od mog sela, ja sam upamtio "Raza je muško". Možda se u Splitu skandiralo drugačije. 

Raza naša kona

Link to comment

Ja tu foru znam 30 godina, i gledao sam Razu uživo, čak imam negdje i sliku s njom, jbg kad je rođena 10 km od mog sela, ja sam upamtio "Raza je muško". Možda se u Splitu skandiralo drugačije. 

+101

Link to comment

U onosu na koga? Na Nakićevu, Arbutinu, Vild?

Ili na divca, radju, arapovica?

Ili na braću Vujović

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ostalo ti je ovde pitanjem na pitanje, znaš i sam da to nije u redu

 

Da li je Razija dovoljno prepoznata u odnosu na svoju karijeru ili nije

I to što je  znaju kao lika iz vica "igraj Razo boli te kurac", a  možda 1% zna gde je igrala i šta je sve osvojila, šta je tu pisi drndanje?

Edited by levi
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...