Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Ja sam u BG-u u isto vreme sa sve svekrom i svekrvom pa mozete da se prikljucite nasem turistichkom vikendu :-)Mi cemo najverovatnije u Townhouse 27 a bice nam tu i neki drugari iz Londona.
to nam je i bio plan :)da se prikljucimojao sto je Townhouse dobar!!!!! Edited by msmodesty
Link to comment

Townhouse zaista izgleda vrhunski. Međutim, moram da te upozorim da se ovaj hotel nalazi veoma blizu raskrsnice u koju se uliva 6 ulica; Kosančićev venac, Sime Markovića, Zetska, Pop Lukina, Topličin venac i Maršala Birjuzova, u kojoj se hotel nalazi. Ova raskrsnica je naročito vikendom izuzetno bučna. Znam ovo iz ličnog iskustva jer sam 3 godine živeo u stanu čiji prozori gledaju na raskrnicu. Ovde se divlja automobilima i hvata zalet pred Brankov most, a tu je i novootvoreni kafić gde karaoke kreću oko 10h uveče. Pored toga, u Hotelu Palas koji se nalazi 20m odatle vikendom se organizuju svadbe i ostale proslave, tako da možeš da očekuješ da će "uvek se završi s nekom od naših pesama" i "glavobolja od vina, a nigde aspirina" gotovo sigurno biti na repertuaru baš kada ti se bude spavalo.

Edited by pacey defender
Link to comment
Townhouse zaista izgleda vrhunski. Međutim, moram da te upozorim da se ovaj hotel nalazi veoma blizu raskrsnice u koju se uliva 6 ulica; Kosančićev venac, Sime Markovića, Zetska, Pop Lukina, Topličin venac i Maršala Birjuzova, u kojoj se hotel nalazi. Ova raskrsnica je naročito vikendom izuzetno bučna. Znam ovo iz ličnog iskustva jer sam 3 godine živeo u stanu čiji prozori gledaju na raskrnicu. Ovde se divlja automobilima i hvata zalet pred Brankov most, a tu je i novootvoreni kafić gde karaoke kreću oko 10h uveče. Pored toga, u Hotelu Palas koji se nalazi 20m odatle vikendom se organizuju svadbe i ostale proslave, tako da možeš da očekuješ da će "uvek se završi s nekom od naših pesama" i "glavobolja od vina, a nigde aspirina" gotovo sigurno biti na repertuaru baš kada ti se bude spavalo.
mozda nece biti lose provesti jedn noc, tek da se upoznamo sa repertoarom :lol:mi samo goste tu ostavljamo a mi idemo u seoski mir i medj kokoshke bice jos pitanja, hvala ti puno!
Link to comment
mozda nece biti lose provesti jedn noc, tek da se upoznamo sa repertoarom :lol:mi samo goste tu ostavljamo a mi idemo u seoski mir i medj kokoshke bice jos pitanja, hvala ti puno!
glavobolja od vinaa nigdje aspirinasa tobom pijana bila samna podu posteljinau sobi punoj dimaslika poznata to je prevaraThe Seka Aleksić. da, ovo je jedan od neizbežnih hitova na svadbama u poslednje vreme. naravno, i KDP repertoar je postao nezaobilazan. Otprilike kada čuješ neku pesmu od pilota, plavog orkestra, ili bilo koju da podseća na ex-yu-rock©, znaj da si samo 7 pesama daleko od "digni ruku, digni oba dve". :D A onda u jednom trenutku nastupa: Jer ti si zmija a ja sam žaba žabamožeš da bežiš ali džaba džabaDa se vratim na temu... ne znam koje su razlike u cenama, ali mislim da u centru grada vredi boraviti u Balkanu jer buku i gužvu ne možeš da izbegneš a razlike u cenama mogu da budu značajne dok je razlika u usluzi tek jedva primetna. Ne znam koji su vam prohtevi, tako da bih se uzdržao od eksplicitnih preporuka. Naročito što nikada zapravo nisam spavao u bg hotelima. Ne znam šta ima da ponudi Kasina na terazijama, sećam se da smo tu onomad organizovali neki seminar i da su ljudi bili mahom zadovoljni. Doduše, to beše neka klinčadija od 20 i kusur godina, kada je sve prihvatljivo.
Link to comment
Zira je dobar hotel. Ima jedan privatni, mali, na Skadarliji. Bas je fensi smensi. Preporucujem i hotel In. Tu odseda visoko rangirana klijentela firme u kojoj radim.Vrlo dobar je i Holiday Inn. Bez obzira na VFM marku, sjajno izgleda i sobe su vrlo lepe i prostrane. Hayatt, naravno... Na zaloste, nema vise izbora. Balkan nije los, kazu, mada to su sve hoteli koji odgovaraju onima sa tri ili manje zvezdica na zapadu...
U In-u sam bio par puta, na par dana, u poslednjih 6 meseci... Ima parking, samo za goste... U sobama, LCD TV, udobni, veliki kreveti, veliko i lepo kupatilo... Internet je na kabel, nije Wi-Fi... Ako se nama komp, a treba net, može direktno na TV-u...Ako se može se birati, tražiti sobu sa unutrašnje strane, manja je buka, nego na strani prema autoputu, a i tu, ipak, nije nešto strašno...Doručak je božanstven, samo pečene ševe nedostaju, sve drugo je tu... Na vrhu hotela ima lep restorančić...Moja topla preporuka...
Link to comment
Da se vratim na temu... ne znam koje su razlike u cenama, ali mislim da u centru grada vredi boraviti u Balkanu jer buku i gužvu ne možeš da izbegneš a razlike u cenama mogu da budu značajne dok je razlika u usluzi tek jedva primetna. Ne znam koji su vam prohtevi, tako da bih se uzdržao od eksplicitnih preporuka. Naročito što nikada zapravo nisam spavao u bg hotelima. Ne znam šta ima da ponudi Kasina na terazijama, sećam se da smo tu onomad organizovali neki seminar i da su ljudi bili mahom zadovoljni. Doduše, to beše neka klinčadija od 20 i kusur godina, kada je sve prihvatljivo.
Balkan je skoro renoviran i dosta je skup. Kasina je krs.
Link to comment

Pacey, hvala na upozorenju, mislim da nam je takva vrsta informacija preko potrebno za odabir (no i ja imam escape clause kod tate na ranchu, isto kao i msm kod svojih) ^_^ Balkan ima vrlo tanane zavese u sobama sa strane Prizrenske tako da sunce udara od ranog jutra a ni buke ne fali.Jel se neko setio da renovira jadni Palas od pre 4 godine kad sam silom prilika morala da odsednem tu?

Link to comment
kad smo kod Zlatara - kako stoji stvar sa smeshtajem i...................
bio sam u novoj varoši prošle godina. gospođa i ja. zbog beloglavog supa i kanjona uvca. ima jedan hotel u centru. kao da je vreme stalo, negde sedamdesetih. ali OK je, čist, jeftin. ima jedno restoranče blizu, kada smo u meniju pročitali "heljdopita" nije nam se kaz'lo samo (iako je moglo) pa smo pitali. posle, probali.što se tiče uvca, imam vizitkartu tamošnjeg vodiča - rendžera - vozača čamca, ima interesantna pećina u kanjonu. sve je to lepo za videti pa ako si zainteresovana........u povratku smo išli preko zlatara ka sjenici pa ka ivanjici. negde na zlataru, na sred druma kobila sa ždrebetom. gledaju nas, gledamo njih. fotografisali ih, prošli pored njih, oni ništa. lep kraj. sve skupa.
Link to comment
bio sam u novoj varoši prošle godina. gospođa i ja. zbog beloglavog supa i kanjona uvca. ima jedan hotel u centru. kao da je vreme stalo, negde sedamdesetih. ali OK je, čist, jeftin. ima jedno restoranče blizu, kada smo u meniju pročitali "heljdopita" nije nam se kaz'lo samo (iako je moglo) pa smo pitali. posle, probali.
Mislim da se taj hotel zove Jezero. Boravila sam u N. Varoši pre tri godine, prolazila sam pored njega i bila sam ubeđena da ne radi, da je ostavljen na milost i nemilost zubu vremena.Postoji i hotel Panorama na nekih 2 km od centra Varoši, onim putem koji vodi ka stacionaru za lečenje i prevenciju kardiovaskularnih oboljenja. Kažu ljudi da je i on u stanju raspadanja i musav, ali okoliš je toliko divan, a na planinu se i ide zbog prirode, da čovek potisne nekomforne stare sobe iz sećanja. Ne znam da li bi i to bila dobra opcija, samo mi je palo na pamet da bi bilo prijatnije boraviti u pravom planinskom ambijentu nego u naseljenom mestu.Od ovih objekata za smeštaj na Zlataru, izgleda da su samo u stacionaru dobri smeštajni uslovi, ali tamo bolje da ne dospemo :ph34r: .A slažem se da vredi otići- i supovi, i Uvac i planina, i heljdopita i sir, sve je predivno.edit: setila se da imam neke fotke i nisam bila pre tri već pre četiri godine :huh:

2802hq9.jpg30wukc9.jpg2bqj6d.jpg

Edited by stormy
Link to comment
  • 3 weeks later...

juče sam bio u pećincima, u jeremijinom muzејu hleba. čuo da postoji pa, 'ajde. u šimanovcima sam sišao s autoputa, provozao se kroz dva sela, u centru pećinaca postoje putokazi ka muzeju. brže i lagodnije je sići s autoputa kod pećinaca i to je tu blizu. muzej vode slikar jeremija i njegova žena biljana koja je i kustos.jeremija je slikar koji je sa svojih lutanja po srbiji (najviše star planina) donosio stvari, reparirao ih kod kuće a na slikama ovekovečio objekte i enterijer. muzej ima arheološku i etnografsku zbirku oruđa za obradu zemlje, preradu kukuruza i pšenice, pravljenje hleba, spremanje i posluženje hrane, razna prevozna sredstva i modele obrednih hlebova. po katalogu, tu je oko 2000 predmeta. izloženi su i jeremijini radovi (nisu za prodaju), prostorije su prigodno uređene, ima jedna vojna pokretna kuhinja, peć za pečenje hleba, drveni poslužavnik za ceđenje moče iz pečenja, mačor s odranim ušima, mačka s mačićima.sajt je na www.muzejhleba.com ali mi nešto nije dostupan.vredi pogledati, nije daleko.EDIT:

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 2 weeks later...
Divljakovac - etno selou okolini Arandjelovca...fino mestasce za odmorprovedoh prosli vikend tamo, vrlo simpaticno mesto na obronku Bukulj planine.Na 5 minuita (kolima) od Arandjelovackog parka i Bukulj banjeZa pesacenje i rekreaciju dusu daloKao i svaka banja za nas zdrave sve preko 3 dana je previsepogled sa Divljakovca na Arandjelovac preko danapppimg6990medium.jpgpogled sa Divljakovca na Arandjelovac preko nocipppimg6998medium.jpgpogled na Arandjelovac sa vrha vidikovca na vrhu Bukuljepppimg7031medium.jpgjezero Garasipppimg7052medium.jpgUlazak u Risovacku pecinu. To je nesto sto morate da obidjete cak i kada ste samo u prolasku kroz Arandjelovac.Fascinantna pecina od oko 150 metara u kojih staje jedno 30 000 godina proslosti. Imaju i masinu koja radi ping* (*masina koja ubrzava proces pravljenja stalaktita i stalagmita) pppimg7121medium.jpgPark je naravno prica za sebe. U dalekoj proslosti bio je jedan o posecenih i elitnih parkova/banja u SFRJ ili u Kraljevini Srba Hrvata i Slovenaca (zaboravio sam). Svaki hotel i svi privatni pansioni su bili prepuni. Kazu da u restoran/kafanu nije moglo da se udje ako nisi imao rezervaciju.pppimg7277medium.jpg.pppimg7279medium.jpg.pppimg7290medium.jpg.pppimg7294medium.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...