Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

cesta mana je da ne primaju kartice, to kada cujem, odmah se oprostimo

Mene to stvarno počinje da nervira i ovde u Bg.

Jbga umem nekad "impulsivno da se raspištoljim" u kafani , i onda jbga normalno je da nemam kod sebe kinte za ceo račun ;-).

Mislim, razumem da banke umeju da deru na provizijama ili održavanju ili čime već , ali brate....

Sreća u par lokala me toleriše sa "...dobro donesi sledeći put..."

A ovo za te dalje destinacije im je stvarno glupo...

Link to comment
  • 2 months later...

Ima li koga da je iz Kraljeva, ili da zna koji hotel je najviše okej da se prenoći za ženu s detetom? Ništa nije bitno, osim da je sve normalno, bez ikakvih opasnosti po život ili pljački.

Link to comment
1 hour ago, kobni zelaya said:

Ima li koga da je iz Kraljeva, ili da zna koji hotel je najviše okej da se prenoći za ženu s detetom? Ništa nije bitno, osim da je sve normalno, bez ikakvih opasnosti po život ili pljački.

hotel turist u centru kraljeva

Link to comment
1 hour ago, kobni zelaya said:

Ima li koga da je iz Kraljeva, ili da zna koji hotel je najviše okej da se prenoći za ženu s detetom? Ništa nije bitno, osim da je sve normalno, bez ikakvih opasnosti po život ili pljački.

A što ne odeš u Vrnjačku Banju(recimo u Solaris)?

 

To je valjda dvadesetak kilometara, petnaest minuta kolima.

Link to comment
  • 3 months later...

Danas mi dunulo da odem da vidim Krupajsko vrelo. Stvarno izgleda kao parče bajke. Nestvarno je lepo, pogotovu kada je voda obasjana suncem. Jezerce koje nastaje na izvoru, jako je malo, ali je prelepo i stvoreno za meditaciju. Kao plus, odlična hrana u restoranu na licu mesta. 

U povratku svratili u Viminacijum, nisam bio nekih 6, 7 godina sigurno. Usralo nas da stignemo 5 minuta pre početka ture. Nisam znao da su ostaci mamuta koji su pronađeni kod nas 1 od dva cela očuvana skeleta na svetu, fascinantno. Kažu da je star 100.000.000 godina. :ph34r: Ne mogu da zamislim šta bi od ovog lokaliteta napravio neki Švabo, Austrijanac, Švajcarac ili pak Amer. Bio sam u Austriji u prvom rudniku soli na svetu u Halštatu, ono je bre čudo šta su napravili od jebenog rudnika. Interakcija na sve strane, video bimovi ugrađeni u zidove da ne vidiš ni kako ni šta to radi, ludilo. Dodali su neku palatu izgrađenu naravno u Rimskom stilu gde postoji mogućnost da se prespava i proživi dan u Rimskom duhu. Tu postoji i maketa celog viminacijuma koje je urađeno na osnovu snimanja kroz zemlju (ja naravno pitao koliko je to pouzdano - 100% pouzdano veli vodič. Možda je bio samo rad da me odjebe, poslednja mu tura i videh da mu nije bilo do života). U poslednjoj prostoriji se nalaze glave svih 18 Rimskim imperatora. Zanimljivo da je posle Rima najviće imperatora sa naših prostora. 

Sve u svemu, sjajno proveden dan. Idem sad na telefon da bacim neke slike vrela, da sam kucao ovo sve na fonu, rokno bi se :D

Link to comment
5 hours ago, pacey defender said:

Ovo super izgleda. Sta ima da se vidi u krugu vrela? Ima li nekih staza, koliko je pristupacno, i sl?

 

Nema previše, nažalost. Kao što rekoh, vrelo pravi malo (jako malo) usko jezerce dugačko 40ak metara i to je to.. Mesto je više za doći videti, napraviti pauzu kao deo malo dužeg putovanja, ručati i sl... Iz restorana puca pogled na taj nastavak vrela koje se ne vidi jer ima objekat iza kog je staza do istog, vrelo je odmah iza tog objekta tačnije. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...