Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Za NG bio na Divčibarama. Drugar ima vikendicu tamo, pa smo išli na pet dana. Nije dolazio dve godine i zgranuo se kad je video šta je sve izgrađeno i započeto da se gradi za to vreme. Svuda novi hoteli i apartmani, zlatiborizacija in full swing.

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
16 minutes ago, napadaj said:

Za NG bio na Divčibarama. Drugar ima vikendicu tamo, pa smo išli na pet dana. Nije dolazio dve godine i zgranuo se kad je video šta je sve izgrađeno i započeto da se gradi za to vreme. Svuda novi hoteli i apartmani, zlatiborizacija in full swing.

Znači Krenuli i na Divčibare... Jbga

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Za NG bio na Divčibarama. Drugar ima vikendicu tamo, pa smo išli na pet dana. Nije dolazio dve godine i zgranuo se kad je video šta je sve izgrađeno i započeto da se gradi za to vreme. Svuda novi hoteli i apartmani, zlatiborizacija in full swing.

 

Ocekivala sam da ces reci da mu se vikendica raspala ili se rakuni uselili u nju, posto nije bio u njoj dve godine :laugh: Kako opstaje ta vikendica kad je tako dugo niko ne koristi, ili zapravo deli sa porodicom i prijateljima?

Link to comment

Bila sam pre 5 godina, pa cu tako da pamtim Divcibare. Sad su za izbegavanje. Ili za lociranje negde dalje i distanciranje koliko moze od te tarapane.

Zeznuto je ljudima koji imaju nekretninu i kupili su je na nekoj lokaciji zbog kvaliteta i razloga koji su prestali da postoje.

Mada, bolje da imas nekretninu, nego da je nemas, moze se i tako razmisljati.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ocekivala sam da ces reci da mu se vikendica raspala ili se rakuni uselili u nju, posto nije bio u njoj dve godine :laugh: Kako opstaje ta vikendica kad je tako dugo niko ne koristi, ili zapravo deli sa porodicom i prijateljima?

 

Dolazi njegov otac stalno, tako da je izuzetno dobro održavana i opremljena.

Link to comment
32 minutes ago, Stela said:

Bila sam pre 5 godina, pa cu tako da pamtim Divcibare. Sad su za izbegavanje. Ili za lociranje negde dalje i distanciranje koliko moze od te tarapane.

Zeznuto je ljudima koji imaju nekretninu i kupili su je na nekoj lokaciji zbog kvaliteta i razloga koji su prestali da postoje.

Mada, bolje da imas nekretninu, nego da je nemas, moze se i tako razmisljati.

 

Tako je nama na Zlatiboru. Ja se jedva secam kako je to izgledalo tamo 2017te (prehistorija jbt), samo znam da mi je pala vilica kad sam prvi put bila kod roditelja tamo.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Smederevo juče, izlet. Tvrđavu znam, grad samo po SMF, Tigrevima i priključnim skejterima kad sam bio mali. I po dragom kolegi Miši Mladenoviću, inače jok. Lepo bilo, s ženom. Tvrđava, onaj stari dud je vrh spomenik, peške do Jugova vrištali na livadi usput jer eto. U Jugovu ima neki Belveder kolko se ja razumem u restorane (ne mnogo, ne nimalo) klopa baš kvalitet. Malo dosadno osoblje (načuh gazdu, msm da je on koren problema, ali nisu prešli prag neprijatnosti). Stanica za Bg odma tu blizu uz put, lako kući. Dan sunčan, nije bačen uzalud. Eto.

Edited by Hermetico
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
On 3. 1. 2024. at 11:16, Stela said:

Bila sam pre 5 godina, pa cu tako da pamtim Divcibare. Sad su za izbegavanje. Ili za lociranje negde dalje i distanciranje koliko moze od te tarapane.

Zeznuto je ljudima koji imaju nekretninu i kupili su je na nekoj lokaciji zbog kvaliteta i razloga koji su prestali da postoje.

Mada, bolje da imas nekretninu, nego da je nemas, moze se i tako razmisljati.

bio sam na divčibarima pre par godina posle vrlo duge pauze. ODVRATNO. išli smo iz centra, peške uz neki potok uz koje su složene kućice, vikendice, neki restorani sve do skijališta. potok je smrdeo na trulež, fekalije. stajala je negde tabla koja je pokazivala da su divčibare donirane od strane EU. u restoranu mi rekoše da se donacija odnosila na sređivanje kanalizacije ali........

 

 

baš kao i zlatibor, kopaonik, uskoro i tara..... sve će da bude sjebano. planski ili eto tako jebiga, svejedno. ko hoće da uživa u prirodi, neka ide tamo gde nema nikoga. ili tek ponekoga.

  • +1 2
Link to comment

Obišao juče Maglič nakon desetak godina, tvrđava ko tvrđava, ali me je prijatno iznenadilo ono što sam zatekao u podnožju.

Imanje koje se nalazi ispod tvrđave je kupio jedan mladi arheolog, Miloš se zove. Sa ekipom volontera iz celog sveta, obezbedio skelu za prelazak Ibra (viseći most je odnela reka pre desetak godina), imanje su pretvorili u volonterski centar, svako ko dođe može da čuje istoriju Magliča, prave i prodaju suvenire, kafica 100 dinara, rakija 100 dinara...

 

Skelom nas je preko Ibra prevezao Brazilac a vratio Meksikanac. :D

 

IMG_20240216_144750.jpg

 

 

  • +1 2
  • Wub 6
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

bio sam na divčibarima pre par godina posle vrlo duge pauze. ODVRATNO. išli smo iz centra, peške uz neki potok uz koje su složene kućice, vikendice, neki restorani sve do skijališta. potok je smrdeo na trulež, fekalije. stajala je negde tabla koja je pokazivala da su divčibare donirane od strane EU. u restoranu mi rekoše da se donacija odnosila na sređivanje kanalizacije ali........

 

 

baš kao i zlatibor, kopaonik, uskoro i tara..... sve će da bude sjebano. planski ili eto tako jebiga, svejedno. ko hoće da uživa u prirodi, neka ide tamo gde nema nikoga. ili tek ponekoga.

Jbg to je neumitno posledica skoka životnog standarda, svako hoće da ima vikendicu u prirodi pored nekog potoka, da odmori živce od gradske vreve i stresa na poslu, što je potpuno prirodno i razumljivo

Avaj još nismo na nivou zapadne Evrope da možemo da priuštimo vikend u hotelu, kad nam se ćefne :happy:

Nisam pametan šta uraditi sa tom poludivljom gradnjom, najlakše bi je bilo srušiti, ali onda hiljade vikendaša ostaje zarobljeno u gradovima, bez izduvnih ventila, što će neminovno dovesti do porasta stresa, što dalje vodi u porodično nasilje, više razvoda i najgorih ishoda. .

Edited by gone fishing
  • Haha 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...