Jump to content
IGNORED

Ljuba Retrovizor Zivkov


vinska musica

Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    39

  • Skyhighatrist

    31

  • halloween

    27

  • Caligula

    23

Potpuno se slažem, o onome o čemu se ne može govoriti - mora se ćutati, reče jednom jedan mlad čovek. I siguran sam da Živkovljev otkaz nije posledica komande sa Andrićevog venca, nego akt preventivnog ulizištva, e da se Direct Media, tj. Đilas ne bi ljutili. Počinje, gospodo, Veliki Brat. Hoćete da nam povuku sponzore pa da jedemo gloginje?Kapitalizam, bato moj.A gde god da leži istina o ovom otkazu, TV B92 je ovde na gubitku, a ne Živkov.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Kao i sto se u vreme Tita, sam Tito sigurno nije ljudima durio po slavama i krstenjima i zabranjivao im knjige i filmove. Aparatcici su ti koji prave diktaturu. A DS je aparatcik-stranka smrti 2, sa osvetom. To, kad neki lokalni zbir nagadja sta vodja voli a sta ga ljuti...

Link to comment

Ma...ako ti drugi čovek u zemlji i član vladajuće stranke drži bukvalno ceo marketinški prostor u etru, a tu se živi samo i isključivo od reklama, onda za političkim pritiskom nema ni potrebe. Svi dobro znaju šta se sme, a šta se ne sme.

Link to comment

Све и да је кабадахија Ђилас умешао прсте - поприлично је кретенска та "логика" по којој искамчиш од државе 42 милиона с 1% камате, е да би од истог финансирао радно место које у опису има лепршаво недељно шлајмарање државног апарата, све надајући се да ће државном апарату то бити јако симпатично.

Edited by Hella
Link to comment
posle ovakvog komentara, sta da kazem osim: gospodin covek. kratka izjava, bez pilicarskog kukumavcenja, izdrndavanja na medijsku kucu u kojoj je radio, bez ledja i kafa .
Slazem se. Ali, sto rece Idioteque, to nas ostale ne sprecava da im pristavimo kafu™. :)Meni je ovde interesantno to sto se krenulo bas od Zivkova. I da li ce da uslede otpustanja i prekid saradnje i sa drugim zaposlenima i saradnicima? Mislim, ako je zbog krize i ekonomije, nece valjda prekid saradnje samo sa Ljubom da resi sve probleme. Evo npr. oni dosadni Pametnjakovici. A njih je cetvoro, plus gost u svakoj emisiji. Pa i oni sigurno imaju honorare, mozda cak i vece od Zivkova. Kad ce njih da saseku? Mada OK, Pametnjakovici imaju brdo nekih sponzora (Bambi, zenski ves, etc.), Retrovizor nije imao nijednog. Hmm, mozda je Zivkov trebao da nadje nekog sponzora, i ne bi bilo problema.Kako se ovo uklapa u onu pricu "mora Veliki brat, Pametnjakovici i slicna komercijala i zabava" da bi ste mogli da gledate Insajder i ostale informativne, drustveno-politicke emisije? Edited by Sludge Factory
Link to comment

"U poslednjem pasusu saopstenja B92 odstampana je LAZ: pise kako mi je televizija ponudila da radim pro bono. Naprotiv! Sutradan nakon nesporazumnog raskida ugovora pozvao sam Sandu Savic i rekao joj (dakle JA sam rekao NJOJ): Razmisljao sam nocas, ja bih za vas da radim besplatno. Sanda je rekla: Nemojte molim vas, sad mi je neprijatno... Ja sam i hteo da joj bude par sekundi neprijatno... Bila je to moja sala koja me sada udara u glavu kao bumerang. NIJE dakle meni ponudjeno da radim besplatno dok kuca ne stane na zdravu nogu, nego sam to JA rekao, pri cemu nisam mislio ozbiljno. Suzdrzavao sam se da kazem mislim li ja da je saradnja prekinuta zbog novca ili zbog mojih neumiljatih stavova, i sad se suzdrzavam, nemam nikakve insajdere u B92, niti je to moj problem. Nista ja javnosti ne mogu o svom slucaju reci sto javnost ne bi i bez mene mogla da pretpostavlja. Cutacu dakle i dalje o tome sta su motivi mog dojucerasnjeg poslodavca, ali cu o onome gde sam ja ucesnik, kao sto sam bio u razgovoru o besplatnoj saradnji, uvek biti spreman da se suocim sa svakim ko ospori moje reci. Ljubomir Zivkov"(Ljubomir Zivkov, 17. septembar 2009 16:37) http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=381967#hrono

Edited by halloween
Link to comment

haha, joj sapun'ce, rat komentarima:U poslednjem pasusu saopstenja B92 odstampana je LAZ: pise kako mi je televizija ponudila da radim pro bono. Naprotiv! Sutradan nakon nesporazumnog raskida ugovora pozvao sam Sandu Savic i rekao joj (dakle JA sam rekao NJOJ): Razmisljao sam nocas, ja bih za vas da radim besplatno. Sanda je rekla: Nemojte molim vas, sad mi je neprijatno... Ja sam i hteo da joj bude par sekundi neprijatno... Bila je to moja sala koja me sada udara u glavu kao bumerang. NIJE dakle meni ponudjeno da radim besplatno dok kuca ne stane na zdravu nogu, nego sam to JA rekao, pri cemu nisam mislio ozbiljno. Suzdrzavao sam se da kazem mislim li ja da je saradnja prekinuta zbog novca ili zbog mojih neumiljatih stavova, i sad se suzdrzavam, nemam nikakve insajdere u B92, niti je to moj problem. Nista ja javnosti ne mogu o svom slucaju reci sto javnost ne bi i bez mene mogla da pretpostavlja. Cutacu dakle i dalje o tome sta su motivi mog dojucerasnjeg poslodavca, ali cu o onome gde sam ja ucesnik, kao sto sam bio u razgovoru o besplatnoj saradnji, uvek biti spreman da se suocim sa svakim ko ospori moje reci. Ljubomir Zivkov(Ljubomir Zivkov, 17. septembar 2009 16:37) ...........Nakon poslednje reakcije Ljube Živkova, i ovim putem ga javno pozivamo da nastavi saradnju sa B92, pro bono. Ukoliko Ljuba Živkov to želi, novi "Retrovizor" može biti emitovan već u sledeću nedelju u redovnom terminu.(B92, 17. septembar 2009 18:12)

Link to comment
...........Nakon poslednje reakcije Ljube Živkova, i ovim putem ga javno pozivamo da nastavi saradnju sa B92, pro bono. Ukoliko Ljuba Živkov to želi, novi "Retrovizor" može biti emitovan već u sledeću nedelju u redovnom terminu.(B92, 17. septembar 2009 18:12)
A daj, reci koliko je ovo glupo, kao PONOVO ga zovu da radi besplatno, i kao stvarno nemaju para za njegov honorar, ali im je baš žao, i ako bi on radio za dž, bilo bi lepo. Siroti, čega li su sve morali da se odreknu zbog krize. :isuse:
Link to comment

Kako B92 obmanjuje javnost Istinite laži Verana MatićaPiše: Petar Luković Navodno: otkaz Ljubomiru Živkovu nikakve veze nema sa kritikama Borisa Tadića, već sa „svetskom ekonomskom krizom“ koja je prodrla u TV B92 i tamo stopirala svaki autorski trošak sem „Velikog brata“ koji prkosi „svetskoj ekonomskoj krizi“ jer „Big Brother“ ne pominje Tadića, Dodika ili Jeremića, već širi sliku o veseloj Srbiji na čelu sa Veranom Matićem koji slobodu govora brani do svake lokalne ispostave Demokratske strankeSEX, LIES & VIDEOTAPES: U četvrtak, u 15:42 pod bensedinsko-umirujućim naslovom „Živkov: Razlozi nisu politički“ web-portal B92 objavio je koktel-tekst povodom slučaja „Retrovizor“ o kome su jedino pisale e-novine i niko drugi. Već na samom početku ovog propagandnog uratka pojavljuje se Prva Laž: časni B92, zaklinjući se u poštenje vlastitog direktora, objavljuje: Novinar Ljubomir Živkov kaže da je obavešten da je njegov prilog "Retrovizor" sa programa TV B92 skinut iz ekonomskih razloga, i da ne sumnja u to objašnjenje.ŠTA JE ISTINA: Ljubomir Živkov nijednog trenutka nije hteo da govori o tome da li je emisija „Retrovizor“ ukinuta iz političkih ili ekonomskih razloga, čak ni za e-novine čiji je redovni kolumnista. Otkud odjednom nepostojeća izjava Ljubomira Živkova („Razlozi nisu politički“) koju on nikom i nikad nije dao, a kojom se aboliraju DS, Boris Tadić, Veran Matić, Srđan Šaper ili već Neko Zadužen Za Cenzuru? Citiramo Ljubomira Živkova koji je u 16,22 za e-novine izjavio: „Nikad nisam izjavio ono što mi B92 pripisuje u naslovu teksta“. ZVANIČNA DS/B92 VERZIJA: U nastavku teksta na web sajtu B92 dalje piše: „Direktorka Informativnog programa B92 obavestila me je u telefonskom razgovoru u ponedeljak da zbog redukcije troškova B92 menja program i ukida Retrovizor", izjavio je Živkov i naveo kako je rekao, tokom 8 godina saradnje sa B92 nikada niko nije pokušao da mu nametne temu ili utiče na sadržinu njegovog priloga. "Retrovizor" je emitovan nedeljom u okviru dnevnika u 18:30.ŠTA JE ISTINA (1): Jedina je istina da Živkov nije naveo „da nema razloga da sumnja u to objašnjenje“. Istina je da nije ništa rekao: niti da sumnja niti da ne sumnja u objašnjenje Sande Savić, urednice Informativnog programa koja ga je zvala da mu priopći kako prekidaju saradnju s njim zbog „svetske ekonomske krize“.NALJUTIO SE VERAN: Kako u diktafon citira B92 „Predsednik UO B92 Veran Matić potvrdio je da se radi o ekonomskim razlozima i ocenio besmislenim pokušaje pravljenja političkog slučaja“. Pomenuti Predsednik kaže: "Besmisleni su pokušaji pravljenja političkog slučaja i zlonamerno je optuživanje B92 zbog raskida autorskog ugovora sa Ljubom Živkovim, do kojeg je došlo isključivo iz ekonomskih razloga".VERAN, RADNIČKA MAJKA: "Kao i svaki medij u našoj zemlji, trpimo ozbiljne efekte ekonomske krize, primorani smo na redukcije troškova, što podrazumeva i ukidanje honorara povremenih i spoljnih saradnika, dok nastojimo da sačuvamo posao što većeg broja naših stalno zaposlenih".SLOBODA B92 NEMA GRANICA: "Na kolumne Ljube Živkova niko se nikada nije žalio, niti je potpuna sloboda ovog autora ikada ičim bila ugrožena od strane B92. Svoje slobode demonstriramo na dva televizijska i jednom radijskom kanalu 24 časa dnevno, kao i na najposećenijem veb sajtu u regionu", podvukao je DS olovkom Veran Matić.OVAKO SU ME IZ DS SAVETOVALI DA KAŽEM: "Sve ostalo je izmišljotina, kao i lansirana smicalica o nipodaštavanju prilikom saopštavanja o prekidu saradnje. Živkova je o tome obavestila direktorka informativnog programa B92 koja mu je ponudila da nastavi da piše svoje kolumne za B92 pro bono, dok se ne prevaziđe ekonomska kriza", objasnio je Veran Matić.PRETEĆA PORUKA ZA E-NOVINE: "Besmisleni su pokušaji pravljenja političkog slučaja i zlonamerno je optuživanje B92 zbog raskida autorskog ugovora sa Ljubom Živkovim, do kojeg je došlo isključivo iz ekonomskih razloga", kaže Matić. ŠTA JE ISTINA (2): Ljubomir Živkov je dan nakon nesporazumnog raskida telefonskog ugovora ponovo pozvao urednicu Sandu Savić i rekao joj – „ja sam noćas razmišljao“ i ironično rekao „ja bih za vas da radim besplatno“, na šta se ona zagrcnula i rekla... „jaooj, nemojte molim vas – sad mi je neprijatno“...Ne hoteći da je dalje mučim, rekao sam joj: „ Ma šalim se, hteo sam da vas pitam, s obzirom da je naš ugovor nesporazumno raskinut a ja ga naravno ne čuvam, da li se mogu nadati nekoj otpreminici?“ Ne znajući da li se šalim, rekla je da će „videti sa Ljiljom“. Ja sam onda rekao, da li već kad smo potpisivali ugovor znači da i ovaj prekid treba da ima pismenu formu... Ona je pitala zašto vam to treba....ja sam rekao da ne vidim zašto bi mi to koristilo, ali da me prijatelji savetuju da i to imam...“.ŽIVKOV DEMANTUJE: „To je sve sto imam da kažem o navodnoj ponudi B92 da za njih radim pro bono – ja sam to njima predložio i u narednom trenutku, jer mi nije bio cilj da Sandi Savić bude neprijatno – rekao: ’ja se naravno šalim’. Sa Sandom sam se čuo i narednog dana gde sam je korigovao da mi je ona predložila da radim besplatno, to je bio moj predlog“. Samo mi je rekla: „Vi nećete raditi jer nemamo više novaca za vas“.I ŠTA SAD: Ništa. Vuk pojeo magarca, mirna Bačka, uzbuđeni Veran Matić i dalje laže, B92 se piše podvučeno žutim, Boris Tadić je genije, Ljubomir Živkov je žrtva „ekonomske krize“, Srbija je zemlja apsolutnih sloboda u kojima se ne dešava da novinare otpuštaju zato što kritikuju Predsednika, taman posla, daleko bilo, tko želi može da piše „pro bono“ (srpski: džabe) za B92, pa što ne bi i platio, otkud ta moronska ideja da za tekst primaš honorar kad je logično da pomogneš TV B92 u teškom času „Velikog brata“ glede „Operacije trijumf“ čiji naslov sumira Matićevu filozofiju glede Borisa Tadića Veličanstvenog kroz naslov Squeeze hita: „Take Me, I’m Yours“.Uživajte: sex između Predsednika UO B92 i Predsednika Srbije 92 - ume da bude zanimljiv. I hope so!+++LJUBOMIR ŽIVKOV: ODŠTAMPANA JE LAŽU poslednjem pasusu saopštenja B92 odštampana je LAŽ: piše kako mi je televizija ponudila da radim pro bono. Naprotiv! Sutradan nakon nesporazumnog raskida ugovora pozvao sam Sandu Savić i rekao joj (dakle JA sam rekao NJOJ): Razmišljao sam noćas, ja bih za vas da radim besplatno. Sanda je rekla: Nemojte molim vas, sad mi je neprijatno... Ja sam i hteo da joj bude par sekundi neprijatno... Bila je to moja šala koja me sada udara u glavu kao bumerang. NIJE dakle meni ponuđeno da radim besplatno dok kuća ne stane na zdravu nogu, nego sam to JA rekao, pri čemu nisam mislio ozbiljno. Suzdržavao sam se da kažem mislim li ja da je saradnja prekinuta zbog novca ili zbog mojih neumiljatih stavova, i sad se suzdržavam, nemam nikakve insajdere u B92, niti je to moj problem. Ništa ja javnosti ne mogu o svom slučaju reći što javnost ne bi i bez mene mogla da pretpostavlja. Ćutaću dakle i dalje o tome šta su motivi mog dojučerašnjeg poslodavca, ali ću o onome gde sam ja učesnik, kao što sam bio u razgovoru o besplatnoj saradnji, uvek biti spreman da se suočim sa svakim ko ospori moje reči.link

Edited by angern
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...