Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Zar nije zena koja je bila za volanom i dalje upravljala vozilom u tom trenutku (valjda gledala dole u mobilni)?

 

Ja tako nesto procitao jos pre nedelju dana, bio je i snimak kamere koji snima vozaca.

Link to comment
On 3/31/2018 at 2:00 PM, ToniAdams said:

Nije. Ona je više služila kao neka kontrola. Vidiš i da sedi na suvozačkom mestu. 

 

zadatak vozaca je da preuzme kontrolu od automobila u neocekivanoj situaciji

mada je pitanje da li bi uspela da pri ovoj brzini uspe da preuzme kontrolu na vreme sve i da nije cackala telefon

ovde nije krivica vozaca nego uber.a i njihovog skrnavog softvera, ali je pitanje na kome ce se na kraju slomiti kola

inace , uber se vec nagodio sa porodicom zrtve

Edited by Zverilla
Link to comment

Gdje ste vi to vidjeli suvozaca? Na onom snimku ima samo vozac.

 

BTW, kriv je i i on donekle. Barem da je zalegao na kocnicu, ako nista drugo. Ako ju vec nije mogao izbjeci, mozda je mogao usporiti auto dovoljno da se smanji sila udarca i da zena mozda prezivi.

Link to comment

sori, ja sam se zajebo, na nekom sajtu sam video iz nekog razloga mirorovanu slajbu i isto su ljudi komentarisali. nisam hteo da gledam snimak gazenja bas.

Link to comment
  • 1 month later...
Quote

Nemačke vlasti su naredile opoziv 60.000 vozila "audi A6" i "audi A7" pošto je otkriven "nelegalni softver", sposoban da prikazuje lažne nivoe emisije štetnih gasova, objavila je nemačka savezna agencija za automobile KBA.

Opoziv se u Nemačkoj odnosi na 33.000 vozila s motorom po standardu Euro šest, naveo je predsatvnik KBA.

Audi je potvrdio da je gotovo 60.000 tih vozila u Evropi.

Ta kompanija, deo Volkswagena i već umešana u skandal Dieselgate, objavila je početkom maja da obustavlja isporuku nekih modela A6 i A7 zbog "otkrivenih neregularnosti" u dizel motorima.

"Neregularnosti se tiču softvera za kontrolu u dizelskim motorima V6 i otkrivene su tokom interne istrage o dizelu", saopštio je tada Audi. KBA je pre toga pokrenula istragu zbog "sumnje u manipulaciju".

Audi je naveo da radi na poboljšanju softvera.

:ziga: boli ih uvo.

Link to comment
9 minutes ago, Majo said:

Kako ide ono tvoje cudo¿ nista se ne falis:)

 

 

Prešao za sada oko 4300 km (2x Slovenija, 1x Kluž-Rumunija, plus po Srbiji malo).

 

U Sloveniji čim sam prešao 1000 km reko da probam da nagazim, ispred mene Carrera nova. Pratim ja Carreru, pogledam slučajno cajger, piše 220 :evil: naravno, usporio sam odmah, ali nisam ni osetio kako sam od 160 stigao do 220. Dobar put, nizbrdica, vuče prosto da se ide brzo. Kasnijim merenjima sam došao do toga da je to verovatno oko 205 realno, pošto naravno da krade cajger kao i svaki drugi (samo manje nego moja ex Toyota).

 

Znači motor ima snage, ali ima tu rupu od 1500 do 2500 obrtaja dok se ne uključi turbo koja me (malkice) iritira. Toyota je to nadoknađivala većim obrtnim momentom, ovde toga nema. 99% vozača ne bi primetilo, ali ja primećujem - naročito kad moram da spustim u niži stepen prenosa da dobijem ubrzanje koje hoću. Buni me i to što auto želi da menjam u šestu već pri 80 km/h, sulud mi je taj raspon (80-200) u istojh brzini. Nisam ga gurao u crveno (počinje na 6000 ide do 8000) za sada.

 

Udoban je za duže vožnje ali se više znojim na ovoj tkanini nego na onoj u Toyoti. Panorama je otkrovenje, sasvim drugi ugođaj vožnje. Ribe   women of ze opposite sex se lože samo tako na ambijentalno osvetljenje (što je meni delovalo kao glupost), još kad pokažem da može da se menja boja po želji i potrebi...

 

Najveći minusi - loše pozicionirani cupholderi koje prekriva naslon za ruke i mala kaseta kod suvozača. Ovo drugo donekle rešava činjenica da ima tonu nekih malih zgodnih prostora za odlaganje sitnica, kao i veliku kasetu na sredini dashboard-a (sreća pa nisam uzeo Canton zvučnike jer bih to izgubio).

 

Pozadi su se vozili ljudi normalne građe, niko se nije bunio (a vožnje su bile tipa 7-8 sati sa piš pauzama).

 

E da, potrošnja je kriminalna :D kad idem 160, varira između 10 i 11, po gradu se teško spušta ispod 8. Jedino kad troši kako je deklarisano je ako vozim 120 po auto putu i nije uključena klima (npr. rano ujutro). Sipam stotku za sada, neka ga, nov je. Nisam primetio neke značajne razlike u ponašanju u zavisnosti od goriva (SRB, HR, BIH, SLO, RU).

 

Sve u svemu, ja zadovoljan, isprobao sam sve dodatke koje sam uzeo osim ovih naprednih connectivity opcija jer me smara da svaki čas telefonu nameštam da je AP, moraću da kupim stik za 4G karticu i opet bih sve isto uzeo, s tim što bih obavezno dodao adaptivni tempomat sa front assistom, blind spot detect i lane assist.

Link to comment

E fala Sammael, nek te samo sluzi, kuc kuc:) reci mi samo, to iskljucivanje cilindara je nesto sto realno osetis, ili? vidim da ga dzibris posteno, ne znam dal stigne da se iskljuci :D 

Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...