Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

lada_xray_sport_concept_2.jpg

 

lada_xray_sport_concept_1.jpg

 

2186491.jpg

 

За љубитеље класике и правих вредности ван путева те аналагног света

 

lada_4x4_urban_8.jpg

 

lada-niva-urban-on-and-off-road.jpg

 

27EA246100000578-3056311-image-a-2_14300

;)

 

Да додам, олош хоће ово да направи од Ниве

 

8020858.jpg?646

 

:fur:

Edited by Korki
Link to comment

ОК

Ово стављам јер еј био скоро сајам аутомобила у Москви па има материјала а Автоваз се чесно не пушта своје нове линије на сајмовима попут Женеве већ чека Москву.

Што се тиче ЕВ(електричних возила)

 

24134-1469444140-kompaniya-avtovaz-pokaz

Link to comment
  • 2 weeks later...

da kupujem il jos da cekam?

 

 

Sacekaj nedjelju-dvije, pa kupi ako ne bude nekih dodatnih "iznenadjena". Obicno trejderi pretaraju u negativnoj perpeciji takvih vijesti. Vec pomenuti BP je nakon sto je sirina problema postala izvjesna, ljosnuo na nekh $30 da bi vec mjesec-dva kasnije bio na  $40-ak.

 

Doduse, ovdje je i problem sireg trzista koje je u opadanju, tako da je i to dodatni rizik, ali u "normalnim" okolnostima ovo bi mogla biti dobra prilika.

 

evo na "obljetnicu" skandala, akcije VW su ~+25% u odnosu na najniizu post-skandalnu tacku. Nema na cemu :-)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ne znam koliko pratite, sad je sajam automobila u Parizu, vidim gomilu noviteta sa oznakama RS, GT, RN, type-R ..uglavnom vozila kompakt klase, pa i manji (Clio, Fiesta..) sa rasponom snage od 200 do 400 konja. Cak i kocka od Kie Soul ode preko 200 konja. O suludim furgonima necu ni da pricam. Sve su to u principu nabildovani malolitrazni motori, koji daju ubrzanja u proseku 6-8 sekundi do 100 km/h.

Kazu, zahtev trzista. Ok, vidim i ja da ljudi po komentarima na raznim auto portalima smatraju da jedino vredi auto ako ima vise od 150 konja, ali jednostavno ne kapiram gde ces da vozis letis s tim cudima? Svake godine su sve veca ogranicenja brzine, sve veca guzva po putevima a radari, sto fiksni, sto mobilni nicu ko pecurke. Suludo totalno.

Link to comment

Ne znam koliko pratite, sad je sajam automobila u Parizu, vidim gomilu noviteta sa oznakama RS, GT, RN, type-R ..uglavnom vozila kompakt klase, pa i manji (Clio, Fiesta..) sa rasponom snage od 200 do 400 konja. Cak i kocka od Kie Soul ode preko 200 konja. O suludim furgonima necu ni da pricam. Sve su to u principu nabildovani malolitrazni motori, koji daju ubrzanja u proseku 6-8 sekundi do 100 km/h.

Kazu, zahtev trzista. Ok, vidim i ja da ljudi po komentarima na raznim auto portalima smatraju da jedino vredi auto ako ima vise od 150 konja, ali jednostavno ne kapiram gde ces da vozis letis s tim cudima? Svake godine su sve veca ogranicenja brzine, sve veca guzva po putevima a radari, sto fiksni, sto mobilni nicu ko pecurke. Suludo totalno.

Kukam i ja odavno na taj trendtm ali me niko ne slusa.

Nije najvaznije, ima tu svega, ali me zanima gde se dedose zastitnici i ostali branitelji zdravog zivota koji nikako da skrenu paznju da prosecno ljudsko bice, zenskog ili muskog pola, a takvih nas je velika, ogromna vecina, naprosto bioloski, fizicki nije sposobno da kontrolise masine tolikih snaga i potencijalno tolikih brzina.

Sve elektronike i ostale zgode na stranu, ali automobil sa motorom snage vece od 150 KS je oruzje, bomba, narocito u rukama klinaca i to ne samo srpsko-crnogorskih  :isuse: , nego uopste.

Link to comment
  • 2 months later...

bas da sam lud za dugmicima i prekidacima i nisam, ali ovaj dizajn od tesle3 je bas pustinjski.

 

tesla-model-3-cockpit.jpg

video onomad u berlinu neku u salonu, i zabalavio sam na licu mesta

sreća te je salon bio zatvoren, da sam video ovu tablu grdno bi se razočarao

Link to comment

video onomad u berlinu neku u salonu, i zabalavio sam na licu mesta

sreća te je salon bio zatvoren, da sam video ovu tablu grdno bi se razočarao

Ustvari nije samo dizajn u pitanju, meni je ta tabla vrlo diskutabilna sto se sigurnosti u voznji tice, mislim da odvraca dosta paznju. Naprasna tabletizacija se nije pokazala bas najbolje, neki proizvodjaci su vratili pojedine prekidace i dugmad na zahtev kupaca.

Link to comment

Ustvari nije samo dizajn u pitanju, meni je ta tabla vrlo diskutabilna sto se sigurnosti u voznji tice, mislim da odvraca dosta paznju. Naprasna tabletizacija se nije pokazala bas najbolje, neki proizvodjaci su vratili pojedine prekidace i dugmad na zahtev kupaca.

ni ja nisam mislio na dizajn

više na upotrebnu funkcionalnost

 

a i dizajn je

:isuse:

doduše fotka je prilično skrndava za neki sud

:fantom:

Link to comment

Po meni bi pravi HUD bio odlično reenje... Da sve bude ispisano na šoferšajbni, a da dugmići ostanu tamo gde su sad... Svako spuštanje pogleda sa puta je problem...

o pa za tebe i slicne kompjuterase je ovako nesto  :fantom:

 

ni ja nisam mislio na dizajn

više na upotrebnu funkcionalnost

 

a i dizajn je

:isuse:

doduše fotka je prilično skrndava za neki sud

:fantom:

izvinjavam se za neprikladnu fotku  :(

Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...