Jump to content
IGNORED

Phantom Thread (2017)


Ajant23

Recommended Posts

Phantom Thread (2017)

 

Nije nepoznato ovde da ne volim Paula Thomasa Andersona, ali film je naprosto izvanredan. Ovo je meni bez premca ove godine u trci za Oskara. Tokom ove decenije, jedino mi je Birdman kvalitetom bio toliko dominantan u svojoj godini.

 

Upravo sam ga gledao i utisci su mi još sveži, ali mislim da film svakako zaslužuje svoj topik i da ću kasnije napisati makar još ponešto o njemu.

 

Sjajan film.

Link to comment

Jeste, vrhunski je snimljen, zaista je reditelj majstor svog zanata.

Ali film je prilicno dosadnjikav. Umesto da se bavi melodramom i preispitivanjem visokog drustva, reditelj se fokusirao na dva prilicno jadna lika.

Gde nisam mogao da se povezem i nije me bilo briga ni za njihovu neuverljivu neusaglasenu ljubavnu pricu prilicno nesimpaticnih likova...

Posebno je komican kraj filma za koji ne postoji ni jedan moguci razlog za preokret, jer smo do tada gledali neku sasvim drugu pricu.

Sjajno snimljen, to je sigurno, ali prica i moj utisak 6/10  Muzika u filmu je najbolji deo. Svaka scena je obojena elementima dzeza i klavira.

Verovatno je Day-Lewis nominovan za glavnog glumca ali meni je on u ovom filmu drzi to neko trece mesto. OK, uverljiviji je od njegove robot-sestre.

Svakako nije za Oskara, sta god to znacilo a posebna tema za ovo je zaista preterivanje. Ali OK, to je Ajant.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...