Jump to content
IGNORED

Ebook čitači


bigvlada

Recommended Posts

Znam da postoji tema koja se zove gotovo identično, ali ona je u književnosti i bavi se softverom. Postoji i tema o Kindle-u ali on niti je jedini niti najbolji. Pre više godina Soni je napravio tada revolucionarni DPT-S1 čitač kome je glavna mana bila visoka cena i mala dostupnost. Danas postoji druga verzija kao i nekoliko konkurenata na polju velikih (A4) čitača. Glavna boljka je i dalje cena kao i relativno mali kapacitet memorije (8GB). 

 

 

 

Ovo sam mislim negde već postavljao, ali mesto mu je ovde.

 

 

Idealan čitač/editor po meni bi imao pun A4 ekran, bateriju koja traje mesec dana, 64 GB memorije, android ili neki drugi open source os, mogućnost da čita, edituje i snima sve postojeće formate teksta i cenu koja ne prelazi 300 dolara. 

Edited by bigvlada
Link to comment

Ne kapiram tu potrebu za integrisanom memorijom pored ovih silnih sd kartica koje sad staju u oko. Čak je i praktičnije da se mogu mijenjati, imaš jednu sa jednom vrstom materijala, drugu sa drugom i mijenjaš po nahođenju. Memorija uređaja samo da bude u svrhu funkcionisanja istog. 

Jbg, kindl jeste mali, ne znam da li bi adekvatnije bilo A4 ili A5 ali ovaj format jeste nedovoljan. 

Link to comment

Sta znam, ja sam navikao na veliki tablet od 10 inca i prvi pogled na kindl je bio "uf jbt, ovo je bas malo" . Medjutim posle pola sata nisam uopste primecivao neku veliku razliku. Isto je i za memoriju, prvo sam bio razocaran sa 2gb il koliko vec ima od memorije, al onda skapiram da je  i meni koji citam i po tri cetiri knjige naizmenicno to sasvim dovoljno. Ukratko bilo bi lepo kad bi bilo vece brze bolje :D , al i ovo odlicno radi posao

Link to comment
23 hours ago, teacher said:

Realno, ne treba ti više od A5 i 2gb.

Imam pdf knjige koje opušteno zauzmu nekoliko stotina megabajta. A5 je ok za džepne knjige i stripove tipa Alan Ford ali za bilo šta veće od toga A4 je prava mera (odbijam da čitam stripoteku u formatu manjem od A4). Istina, slot za sd kartice bi rešio dosta problema ali kada već današnji telefoni u nižoj srednjoj klasi imaju 32/64GB prostora, grehota je da ovakvi uređaji imaju toliko manje. Ne čitaju svi samo običan txt/doc format. U stvari, idealna mašina bi mogla da čita sve što čitaju Word 2013/Sumatra kombinacija.  

Link to comment
23 hours ago, teacher said:

idealno bi bilo da word umre i nestane u najstrašnijim mukama.

nije bitan word kao takav već svi formati tekstualnih datoteka koje podržava. Eh, da je Atari 1990. godine znao šta drži u rukama, drugu pesmu bi pevao. 

 

 

Edited by bigvlada
Link to comment
On 10/01/2018 at 6:31 PM, James Marshall said:

Ne kapiram tu potrebu za integrisanom memorijom pored ovih silnih sd kartica koje sad staju u oko. Čak je i praktičnije da se mogu mijenjati, imaš jednu sa jednom vrstom materijala, drugu sa drugom i mijenjaš po nahođenju. Memorija uređaja samo da bude u svrhu funkcionisanja istog. 

Jbg, kindl jeste mali, ne znam da li bi adekvatnije bilo A4 ili A5 ali ovaj format jeste nedovoljan. 

 

Kako drugacije da ti zle korporacije naplate 100$ vise za isti uredjaj :D

Link to comment
On 1/11/2018 at 7:01 PM, Hamlet Strašni said:

A u čemu ti pišeš dokumente od 50 strana sa track changes i komentarima?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

u xelatexu kako alah zapoveda

Link to comment

Ma ne mislim da ga nosim, to je za kućnu upotrebu. B5 format je ok za napolje. Eventualno bi advokatima i sličnim profesijama dobro došao A4 jer mogu da ga nosaju po akten tašnama. 

Link to comment
25 minutes ago, bigvlada said:

Ma ne mislim da ga nosim, to je za kućnu upotrebu. B5 format je ok za napolje. Eventualno bi advokatima i sličnim profesijama dobro došao A4 jer mogu da ga nosaju po akten tašnama. 

 

imaš već to, zove se iPad pro

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...