Jump to content
IGNORED

Tenis 2018


Timmy

Recommended Posts

Zvanican sajt; http://www.atpworldtour.com/en

 

Live liste: https://live-tennis.eu/en/atp-live-ranking 

 

Sezona krece u Dohi 1. januara, ali od petka se igra egzibicija u Abu Dabiju.

 

Tesko je ista predvideti za bilo kog tenisera iz prvih 20. Za sve starije pitanje je koliko ce biti spremni za pocetak sezone (ali i kasnije), skoro svi su bili, amnje ili vise, kljakavi. Za mladje generacije je tek neizvesno ko ce i koliko napredovati. Bice zanimljivo pratiti razvoj Zvereva i Tima, ali i svih ostalih, jer kakvi god bili ova generacija od 30+ godina svakako odlazi u penziju i neko ih mora naslediti. 

 

Sto se nasih tice najveca nepoznanica je naravno Novak. Ne verujem da moze odmah da se vrati sa tutulom na AO, ali bi to mogao da bude dobar pocetak povratka na vrh- Nekako mi se cini da ce ipak tek 2019 biti godina kada cemo gledati Novaka kakvog zelimo.

 

Krajinovic ce sa bilo kakvim rezultatima samo napredovati na listi, jer je vecinu poena ostvario u drugoj polovini godine. Ali ne bi smeo da propusti period kada mu mesto garantuje laksi zreb na turnirima... Prognoziram mu siguran ulazak u 20 tokom godine, ali mislim da ce malo teze tu i ostati na kraju 2018. Vrlo moguce da gresim i da ce Filip nastaviti da napreduje i da ga mozda uskoro vidimo i u top10.

 

Janko ce pokusati povratak, jako bi me obradovao da uspe da se vrati bar u 50 i ako nista uzme jo snesto kinte. Za Viktora ne znam sta da kazem.

 

Bice zanimljivo pratiti i ostale nase, godina na izmaku je bila dobra za Kecmanovica, Milojevica, Petrovica, tu je i Krstin... verujem da ce vecina da napreduje.

 

Kod zena samo Alek. Praticemo i Olgin napredak.

 

Zimonji i Jeleni najdobronamernije zelim odlazak u penziju. Bili su No1, zelim da ih takve pamtim.

 

 

A mi da uzivamo u dorbom tenisu i diskusijama na forumu :)

 

 

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    407

  • Jeremija

    200

  • Arkadija

    186

  • mlatko

    184

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

Povratak Novaka Đokovića na teniski teren očekivan je u petak, ali do toga nažalost neće doći.

Najbolji srpski teniser trebalo je da se tenisu vrati na egzibiciji u Abu Dabiju, na Mubadala šampionatu, nakon šestomesečne pauze, ali do toga neće doći.

Novak je ponovo osetio bol u laktu, što je i bio razlog dugog odsustva sa Tura, pa je iz predostrožnosti otkazao nastup u polufinalu egzibicije u Abu Dabiju u kome je trebalo da se sastane se Robetom Bautistom Agutom.

Đoković je navijačima i svim ljubiteljima tenisa uputio izvinjenje zbog povlačena.

"Izuzetno sam razočaran što sam prinuđen da se povučem sa turnira u Abu Dabiju. Nažalost, u poslednjih par dana ponovo mi se javio bol u laktu i nakon pregleda lekari su me savetovali da ništa ne rizikujem, da bi trebalo da propustim ovo takmičenje, i da odmah nastavim sa terapijama. Veoma sam tužan jer sam željno čekao da ponovo počnem da igram zvanične mečeve. Uživao sam u pripremama i radovao se turniru u Abu Dabiju, gde volim da učestvujem. Ostaje da prihvatim ovu situaciju i sačekam rezultate terapija kako bih što pre mogao da se vratim na teren i uđem u pun ritam. Sve ovo može da utiče i na početak sezone i plan turnira koji sam napravio, ali odluka će biti doneta narednih dana", rekao je Đoković. 

 

Ako se po jutru dan poznaje, Novak će se slabo naigrati tenisa ove godine.

 

Negde sam pročitala da nije hteo na operaciju i da se lečio "manje invazivnim" metodama. Očigledno da lakat neće da se samoizleči tako što mu se emituju pzitivne misli. :dry:

Edited by Arkadija
Link to comment

Još je čudnije što će, izgleda umesto Novaka igrati Endi.

Sve vesti koje sam u poslednje vreme pročitao o Endiju, ukazivale su na to da njegov oporavak ide sporo.

 

Edit: Endi je tamo trenirao ovih dana, otud spremnost da nastupi.

Edited by Ras
Link to comment
2 hours ago, keitel said:

Još nije otkazao Dohu koja počinje u ponedeljak. Ako se to desi, to će stvarno biti razlog za brigu.

 

Ako posle šeset meseci još ne može ni jedan egzibicioni meč da odigra, par nedelja teško da će nešto da promeni.

Link to comment
  • TheBigFlegma pinned this topic

Iskreno ne verujem da će se Novak ikada vratiti profesionalnom tenisu kao igrač. 

Problem sa laktom je verovatno bio lako rešiv operacijom i fizikalnom terapijom, ali je budala protiv operacije kao takve (valjda anestezija truje organizam), i onda je pet meseci proveo u van teniskim aktivnostima, bez reketa, i tada ga ništa nije ni bolelo. Čim je počeo da ponavlja pokrete rukom vezane za tenis, bol se vratio, jer povreda nije ničim lečena.

Neverovatno je koliko to sektašenje upropasti čoveka.

Link to comment
4 hours ago, Arkadija said:

Iskreno ne verujem da će se Novak ikada vratiti profesionalnom tenisu kao igrač. 

Problem sa laktom je verovatno bio lako rešiv operacijom i fizikalnom terapijom, ali je budala protiv operacije kao takve (valjda anestezija truje organizam), i onda je pet meseci proveo u van teniskim aktivnostima, bez reketa, i tada ga ništa nije ni bolelo. Čim je počeo da ponavlja pokrete rukom vezane za tenis, bol se vratio, jer povreda nije ničim lečena.

Neverovatno je koliko to sektašenje upropasti čoveka.

 

Gluposti, niko od tenisera neće trčati na operaciju ako nije apsolutno neophodno. Marej je odlagao operaciju leđa koliko je to bilo moguće, pokušavao sa jačanjem okolnih mišića itd, tek kad sve to nije uspelo onda se odlučio za operaciju. Nadal ni dan-danas nije operisao kolena, već je radije pravio pauze koliko god je trebalo.

Link to comment
  • TheBigFlegma unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...