Jump to content
IGNORED

Samoodbrana i lična bezbednost


eumeswil

Recommended Posts

za pesničenje, baš me briga ali kada je u pitanju vatreno oružje, najbolje bi bilo kada bi bilo dozvoljeno njegovo posedovanje i nošenje samo onima kojima je to alat i samo u radno vreme na radnom mestu. a lov zabraniti kao delatnost.

 

mnogo je brate ljudi izginulo.

Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kurjak92

    14

  • Filozof manijak

    12

  • đorđe geprat

    8

  • ObiW

    8

za pesničenje, baš me briga ali kada je u pitanju vatreno oružje, najbolje bi bilo kada bi bilo dozvoljeno njegovo posedovanje i nošenje samo onima kojima je to alat i samo u radno vreme na radnom mestu. a lov zabraniti kao delatnost.

 

mnogo je brate ljudi izginulo.

Gledao sam julovsku anketu iz 99te gde slucajni prolaznici govore to od reci do reci  :lolol:

Link to comment

lov i lovci moraju opstati, jbg neko treba da reguliše populaciju divljači u prirodi, kako bi se održao balans

- neće sigurno narodna milicija da vija krda divljih svinja, zečeva, jata fazana po atarima širom srbije, bez (dovoljno) prirodnih predatora njihova populacija bi mogla da explodira već za 2 najviše 3 godine  ^_^  ako čovek ništa ne uradi počeće da raste i populacija mesoždera koja će ogladneti ubrzo nakon što biljojedi pocrkaju od gladi kada obrste njive, a onda će početi da nestaju kućni ljubimci, da stradaju ljudi  koji će pokušaju da ih zaštite na izletu u okolini gradova, posle i u dvorištima 

Link to comment

za pesničenje, baš me briga ali kada je u pitanju vatreno oružje, najbolje bi bilo kada bi bilo dozvoljeno njegovo posedovanje i nošenje samo onima kojima je to alat i samo u radno vreme na radnom mestu. a lov zabraniti kao delatnost.

 

Je li Djole, a kako to funkcionise sa policajcem koji sa radnog mesta ide kuci i svrati recimo u banku u koju upadnu razbojnici? On ladno sve to iskulira jer zaboga isteklo mu je radno vreme i ne nosi oruzje kad je u civilu?

 

Ti si dovoljno mator da se secas atentata na turskog ambasadora, kada je policajac u civilu jurio atentatora po Tasmajdanu i upucao ga. Da se to nije dogodilo atentatori bi pobegli, jer je drugi uhvacen tek u Novom Sadu i samo zato sto su kod upucanog bila oba pasosa.

Link to comment

dobro de, neka lov bude dopušten ali da puške budu u lovačkom društvu, obezbeđene i namenjene lovu a ne po kućama i služe za šenlučenje i pucanje na zalutalo kuče ( sa mogućnošću da nastrada i neko dvonožno biće).

 

što se policije (i ne samo policije nego i različitih obezbeditelja radnji)  koja ide kući s pištoljima, ja ne znam ni za jedan slučaj poput tog davnog sa turskim ambasadorom. da, bilo je nešto skoro u sitne sate pred nekom kafanom. s druge strane sećate se onog u nišu kada je policajac pucao iz kola jer nije mu bio napravljen prolaz.

 

nekad davno, bila je na TV neka australijska serija u kojoj su policajci ostavljali oružje u stanici i išli kućama u civilnim odelima. 

jedno pitanje: trebaju li obezbeđivači da imaju oružje u firmama, bankama, hotelima.........? mislim da ne.

Link to comment

Kako ovi naturalizovani Ameri uz pasoš i dobijaju tu oružanu crtu...čudo jedno  :fantom:

 

Sto te cudi, vidi zakletvu:

 

"I hereby declare, on oath, that I absolutely and entirely renounce and abjure all allegiance and fidelity to any foreign prince, potentate, state, or sovereignty, of whom or which I have heretofore been a subject or citizen; that I will support and defend the Constitution and laws of the United States of America against all enemies, foreign and domestic; that I will bear true faith and allegiance to the same; that I will bear arms on behalf of the United States when required by the law; that I will perform noncombatant service in the Armed Forces of the United States when required by the law; that I will perform work of national importance under civilian direction when required by the law; and that I take this obligation freely, without any mental reservation or purpose of evasion; so help me God."

Link to comment

nekad davno, bila je na TV neka australijska serija u kojoj su policajci ostavljali oružje u stanici i išli kućama u civilnim odelima. 

jedno pitanje: trebaju li obezbeđivači da imaju oružje u firmama, bankama, hotelima.........? mislim da ne.

 

Ko je ikada pljackao firmu, hajde da je nazovemo Energoprojekt, sa sve pistoljem? Hotel? Djole, oruzana pljacka se radi tamo gde ima para, a to su banke recimo ili kockarnice. A tamo gde ima sanse da ce da se dogodi oruzana pljacka zaposlis bivseg policajca da ti radi obezbedjenje... sa utokom za koju bi, ako nije zbog kriminala prestao da bude policajac, trebao lako da dobije dozvolu.

 

Doduše, jedan od tih pandura je najverovatnije ubio i onog studenta i ranio jednu devojku, ali nema veze, važno da je naša narodna milicija uhvatila mrske atentatore :fantom:

 

To je urbana legenda ranga "Milosevic americki covek, radio u Njujorku u banci godinu dana".

 

Kako ovi naturalizovani Ameri uz pasoš i dobijaju tu oružanu crtu...čudo jedno  :fantom:

 

Ti da cutis, ti si "filozof" koji nije prepoznao Niceovu "God is dead" krilaticu. 

Link to comment

Znači i po Srbiji treba uvesti princip "we need more good guys with guns to kill bad guys with guns", zalažući se za to iz toplih američkih fotelja.

 

Jbt je li to sipaju nešto u tu vodu po SAD pa im se svima diže na te vigilantes.

Link to comment

Sto te cudi, vidi zakletvu:

 

"I hereby declare, on oath, that I absolutely and entirely renounce and abjure all allegiance and fidelity to any foreign prince, potentate, state, or sovereignty, of whom or which I have heretofore been a subject or citizen; that I will support and defend the Constitution and laws of the United States of America against all enemies, foreign and domestic; that I will bear true faith and allegiance to the same; that I will bear arms on behalf of the United States when required by the law; that I will perform noncombatant service in the Armed Forces of the United States when required by the law; that I will perform work of national importance under civilian direction when required by the law; and that I take this obligation freely, without any mental reservation or purpose of evasion; so help me God."

takoe. i onda ti, kada potpises tu zakletvu, na poklon daju M1911. NRA casti. 

Link to comment

Znači i po Srbiji treba uvesti princip "we need more good guys with guns to kill bad guys with guns", zalažući se za to iz toplih američkih fotelja.

 

Jbt je li to sipaju nešto u tu vodu po SAD pa im se svima diže na te vigilantes.

evo ga jos jedan sto cita ukoso, al zna sta sam mislim  jer zivim u SAD. Kako bi tebi bilo da na svaku tvoju repliku kazem 'E evo ga glupi Bosanac"?

 

rekao sam da policajac u civilu treba da nosi oruzje, jer mu je u opisu posla da sprecava kriminal nez obzira da li je u uniformi ili ne.

 

isto tako sam i Djoletu rekao da oruzano obezbedjenje treba da postoji u bankama, kockarnicama, itd, i da to treba da rade bivsi policajci - jer su obuceni da koriste vatreno oruzje.

Link to comment

Pa ako cemo vec temi ozbiljno, za obicne ljude jedna od boljih stvari kod zastite kuće je pas. Sokeri lampe, oni kineski koji se prodaju uglavnom po srbiji nemaju nikakav efekat, isprobao na sebi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...