Jump to content
IGNORED

premilenijumska i milenijumska mladež - split sa VICE Srbija


Filozof manijak

Recommended Posts

@ljakse

:) ispratio sam taj vas razgovor

ono sto se meni cini, a nije bas da pratim niti scenu niti ove klasicne medije (tv pre svega) da se tad i moglo provuci nesto od alternativnog sadrzaja i na te medije

cini mi se da sad toga uopste nema, nego je svedeno iskjucivo na druge kanale

 

 

druga je tema kvalitet te tadasnje "alternative" i u kom smeru je to otislo

msm, onako laicki mi deluje da ima gomila tih bendova koji su tad vazili za neku alternativu ili kako god, bili su djubre, u medjuvremenu su postali mejnstrim i jos vece djubre

Edited by pbg12345
Link to comment
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filozof manijak

    27

  • ljakse

    20

  • Meazza

    18

  • ToniAdams

    13

druga je tema kvalitet te tadasnje "alternative" i u kom smeru je to otislo

msm, onako laicki mi deluje da ima gomila tih bendova koji su tad vazili za neku alternativu ili kako god, bili su djubre, u medjuvremenu su postali mejnstrim i jos vece djubre

 

Pa totikaem.

 

Plus su ostali zakopani u istim varijantama, sviraju Beer festove, Lake festove, Jelen top osame i devete, povremeno održe solistički™ koncert i obeležavaju neke jubileje. Ne dobace dalje od regiona.

Link to comment

Pa o tome i pišem sve vreme. Koga je stvarno zanimalo, nalazio je relativno lako. Devedesetih svakako neuporedivo lakše nego šezdesetih i sedamdesetih.

 

Ja sam replicirao na nesto drugo. Ali kad si vec poceo o tome - mozda je bilo relativno lako (sve je relativno), i mozda je zaista svako mogao naci sve ako ulozi veci ili manji trud, ali sad je stvarno neuporedivo lakse. Za nekoliko redova velicine.

Link to comment

Ja sam replicirao na nesto drugo. Ali kad si vec poceo o tome - mozda je bilo relativno lako (sve je relativno), i mozda je zaista svako mogao naci sve ako ulozi veci ili manji trud, ali sad je stvarno neuporedivo lakse. Za nekoliko redova velicine.

 

Nisam ni sporio da je neuporedivo lakše. Samo pravim paralelu sa ovlašnim slušačima tih stvari, kojima je potrebno da to bude na mejnstrim kanalima da bi ga registrovali, tako je i krenula priča.

Link to comment

Nisam ni sporio da je neuporedivo lakše. Samo pravim paralelu sa ovlašnim slušačima tih stvari, kojima je potrebno da to bude na mejnstrim kanalima da bi ga registrovali, tako je i krenula priča.

 

Mislim da jesi u pravu i da nisu krivi internet i veca dostupnost sto muzika vise nije vazan deo identiteta medju mladima. Mozda je tako i bolje.

Link to comment

Ma važan je i dalje, samo svega ima mnogo više i sve je zatrpano. Slušaju klinci i dalje muziku i lože se. Nego ja imam utisak da ta nostalgična papagaj ekipa kuka uglavnom eto tako, klasično nema više staaaaarog xyz, ili im je bedak što to više nije ekskluzivitet, štagod. Uglavnom sranje kao i svi ti oblici kukanja kako je bilo u moje vreme.

Link to comment

Ma važan je i dalje, samo svega ima mnogo više i sve je zatrpano. Slušaju klinci i dalje muziku i lože se. Nego ja imam utisak da ta nostalgična papagaj ekipa kuka uglavnom eto tako, klasično nema više staaaaarog xyz, ili im je bedak što to više nije ekskluzivitet, štagod. Uglavnom sranje kao i svi ti oblici kukanja kako je bilo u moje vreme.

 

Slusaju klinci, ali malo njih slusa isto bas zbog toga sto ti kazes - svega ima mnogo vise. Tesko da si devedesetih imao nekoga ko na kasetu stavi Baha, AC/DC i Juzni Vetar.

Link to comment

A i pazi ovo - "kukanje kako je bilo pre" je ponekad stvarno osnovano. Odbacivanje kritike savremenog doba na konto "kukanja" je druga strana iste medalje. Neke kritike su jednostavno osnovane, neke nisu, a neke su stvarno bezrazlozno kukanje. Treba odrediti sta je sta.

Link to comment

Ma važan je i dalje, samo svega ima mnogo više i sve je zatrpano. Slušaju klinci i dalje muziku i lože se. Nego ja imam utisak da ta nostalgična papagaj ekipa kuka uglavnom eto tako, klasično nema više staaaaarog xyz, ili im je bedak što to više nije ekskluzivitet, štagod. Uglavnom sranje kao i svi ti oblici kukanja kako je bilo u moje vreme.

 

Ali to je samo tvoj utisak. Niko ovde ne kuka nostalgično za tim godinama, daleko bilo, niti se ovde radi o žalu za mlados'. Prosto, moje teza je da su te sjebane godine iznedrile uticajniju muziku nego danas, i da su se mladi mnogo više određivali/identifikovali prema  muzici koju slušaju nego danas. Subjektivno mislim i kvalitetniju, ali ajd, oko toga ne vredi raspravljati. 

Kakav crni eksluzivitet i bedak, uopšte se ne radi o tome.

 

 

Pa totikaem.

 

Plus su ostali zakopani u istim varijantama, sviraju Beer festove, Lake festove, Jelen top osame i devete, povremeno održe solistički™ koncert i obeležavaju neke jubileje. Ne dobace dalje od regiona.

 

Pošto nisam upoznat sa novijom scenom, gde nastupaju ovi novi bendovi? Nastupaju van regiona, a da nisu u pitanju klubovi i male svirke? Imaju solističke koncerte preko?  (stvarno me zanima, bez ironije) 

Link to comment

naravno da je pre sve bilo bolje, tada sam bez problema ustajao u 14h, sada me leđa bude u šes u najboljem slučaju

 

ono što meni nije jasno je kako da čovek nađe nešto za šta ne zna da postoji, ja ne znam za bolje, a mnogo ljudi ne zna ni toliko, bar je takvo moje iskustvo

Link to comment

Ali to je samo tvoj utisak. Niko ovde ne kuka nostalgično za tim godinama, daleko bilo, niti se ovde radi o žalu za mlados'. Prosto, moje teza je da su te sjebane godine iznedrile uticajniju muziku nego danas, i da su se mladi mnogo više određivali/identifikovali prema  muzici koju slušaju nego danas. Subjektivno mislim i kvalitetniju, ali ajd, oko toga ne vredi raspravljati. 

Kakav crni eksluzivitet i bedak, uopšte se ne radi o tome.

 

 

 

Pošto nisam upoznat sa novijom scenom, gde nastupaju ovi novi bendovi? Nastupaju van regiona, a da nisu u pitanju klubovi i male svirke? Imaju solističke koncerte preko?  (stvarno me zanima, bez ironije) 

 

Šta znači uticajnija muzika? A količina mladih™ koji se identifikuju/ozbiljno prate je ista, ako ne i veća. To što ima mnogo više šuma, ne znači da se taj udeo smanjio.

 

Novi bendovi nastupaju gde mogu, po malim i srednjim klubovima, piče i turneje po EU i dalje. Veliki su standardno rezervisani za mejnstrim.

Link to comment

ono što meni nije jasno je kako da čovek nađe nešto za šta ne zna da postoji, ja ne znam za bolje, a mnogo ljudi ne zna ni toliko, bar je takvo moje iskustvo

 

Isto kao i za sve ostalo. Naleti, neko mu preporuči, prati scenu putem fejsa, blogova, bandcampa, soundclouda itd.

Edited by ljakse
Link to comment

Šta znači uticajnija muzika?

 

Prisutnija u mejnstrim medijima, dostupnija širem auditorijumu pa i onim osluškivačima muzike. Mislim da danas to nije slučaj, i mislim da je jedan od razloga što su matorcitm iz devedesetih danas mejnstrim taj što ih je prosečan osluškivač mogao videti/čuti na rts-u. PLus politički uticaj, Exit i ta priča..

edit: prosto, dalje su se čulitm

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Tesko da si devedesetih imao nekoga ko na kasetu stavi Baha, AC/DC i Juzni Vetar.

kako nije. prvo sa mnom na kolarac, posle kuci na juzni vetar. ali sam! ^_^

 

acdc nije volo. seljak :p

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...