Jump to content
IGNORED

premilenijumska i milenijumska mladež - split sa VICE Srbija


Filozof manijak

Recommended Posts

NIsam poznavao ni jednog pankera, metalca ili hardkoraša koji je bio za vlast. Jebene šminkere, tatine i mamine sinove prosto ne računam.

Doduše, ne poznajem ih ni sad.  :fantom:

Nisam ni ja znao ni jednog pankera, metalca ili hardkorasa koji je bio za vlast ali je vecina mrzela siptare, ustase i balije. A Sloba ih je direkno jebao, za ove  su culi na tv-u.

Link to comment
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filozof manijak

    27

  • ljakse

    20

  • Meazza

    18

  • ToniAdams

    13

Razumem za pank, to ima smisla, ali u Srbiji se ta prica siri na sve. Za neke je muzika prosto laka razbibriga, obicna zabava, neki prosto nisu ni muzikalni, neki slusaju klasiku i dzez ali su glupi kao kurac i sve to kad uzmes u obzir ti ne mozes nista da zakljucis o osobi na osnovu muzike. Mislim, nista sustinski bitno.

 

Pričao sam o srednjoškolskim danima kad je slušanje muzike bilo bitno i određivalo kojoj subkulturi pripadaš. Kad se odraste valjda se to prevaziđe.

 

 

 

Nisam ni ja znao ni jednog pankera, metalca ili hardkorasa koji je bio za vlast ali je vecina mrzela siptare, ustase i balije. A Sloba ih je direkno jebao, za ove  su culi na tv-u.

Ovo je tačno. Čudna vremena, čudni amalgami

Link to comment

Pričao sam o srednjoškolskim danima kad je slušanje muzike bilo bitno i određivalo kojoj subkulturi pripadaš. Kad se odraste valjda se to prevaziđe.

Ne mislim ja na to, normalno je da se klinci grupisu u tabore.

Link to comment

ajde lepo svi da pogledate snimke 9. marta. pa da odlucite da li su likovi sa njih reperi, metalci ili pankeri. za onog sto nabada pandurska kola osobito mislim da je hipik.

ti to tako posto si glasovo vuka i sluso mjetal: scorpionse i iron maiden :(

Link to comment

Za neke je muzika prosto laka razbibriga, obicna zabava

 

Pa o tome i pišem sve vreme. Koga je stvarno zanimalo, nalazio je relativno lako. Devedesetih svakako neuporedivo lakše nego šezdesetih i sedamdesetih.

Link to comment

Raspravljalo se o tezi iz Galebovog teksta kako se devedesetih neuperedivo teže dolazilo do muzike (kako do informacija, tako i do samih nosača zvuka, i ne uporedjuju se šesdesete i sedamdesete, nego današnje vreme i devedesete.); i kako je to traganje za muzikom mnogo više određivalo i determinisalno tadašnju mladež, nego milenijalse danas; i kako su se vremena promenila, a jedan od razloga za to je napredak u tehnici i kao i sveopšta dostupnost informacija putem neta.

 

 

Eto, i ja sam sam uspeo da dođem do albuma Dead Can Dance posle dve godine traganja. Jbg, našao sam, šta sam tražio, ali sam se opučio tragajući

Stvarno me je zanimalo da ih nađem, ali nit sam kao tinejdžer imao sredstava da idem do Bgda ili Poljske. Jbg, prestoničarima je bilo neuporedivo lakše.

I posle ja govorim iz svog iskustva...  :fantom:

Link to comment

Jbg, prestoničarima je bilo neuporedivo lakše.

 

 

Devedesetih sam i svirao i družio se sa gomilom ljudi iz unutrašnjosti, i svi su oni imali sve što im treba. Opet kažem, ponavljam™, koga je stvarno zanimalo, imao je načina.

Link to comment

cekajte jebemu, naravno da je bilo nacina

ali zar polazna teza sad sam vec zaboravio koga ovde na forumu nije bila da je bilo lakse tad nego sad doci do zeljenog sardzaja?

 

Jok, Filozofova je bila kako je tad bilo mnogo više domaće muzike za razliku od sad.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...