Jump to content
IGNORED

premilenijumska i milenijumska mladež - split sa VICE Srbija


Filozof manijak

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filozof manijak

    27

  • ljakse

    20

  • Meazza

    18

  • ToniAdams

    13

na poljskim kasetama i bugarskim diskovima je bilo apsolutno sve, ukljucujuci i razne "best of" kompilacije koje su pirati-ljubitelji sami kreirali.

 

Nije bilo baš opskurnijih i nepopularnih stvari, al je uvek bilo likova koji su dovlačili i to, pa je svako imao ono što mu treba. Ne sećam se da se ikad desilo da nešto ne može da se naprži na kazetu.

Link to comment

ne sjecam se da sam bila nesto van toka muzickih zbivanja 90ih kad sam zivjela na 600 km od skc-a

galeb je nesto nacuo o dobu kad je u gradu bilo dva gramofona pa ekstrapolira

Edited by morgana
Link to comment

Nije bilo baš opskurnijih i nepopularnih stvari, al je uvek bilo likova koji su dovlačili i to, pa je svako imao ono što mu treba. Ne sećam se da se ikad desilo da nešto ne može da se naprži na kazetu.

ja sam dovukao tone tih kaseta iz poljske, u to vreme to je bio pravi muzički raj

Link to comment

to može i moja baba. mi smo išli u pocepanim starkama i vansicama :fantom:

 

 

zašto, šta fali povremeno zaklati purgera ili tovara na državnoj televiziji? sad nam i to smeta?

 

Topovskog mesa nikada dosta.  :P

 

To bilo ono ispod Kule Nebojša, za valjda 15 godina postojanja?

 

Taš. 

Link to comment

Ne nego je neuporediv trud i finansije koji je bio potreban da se uloži  da se fizički ode i pronađe i kupi muzika, u odnosu na ovo kada  na dva klika imaš sve što je bilo koji muzičar ikada snimio

 

Stvarno?

 

Pa to je kao da kazes da je pre 100 godina bilo strasno tesko doci od Topole do Kragujevca. Jeste, bilo je neuporedivo teze nego danas kada na sat vremena imas autobus, ali ko je imao volje i potrebe isao je i tada.

 

Tako je i sa muzikom, ko je voleo  i druzio se sa ljudima koji je vole, nije imao nikakvih poteskoca. osim kad se na duplom deku zaprlja glava. :D

Link to comment

Stvarno?

 

Pa to je kao da kazes da je pre 100 godina bilo strasno tesko doci od Topole do Kragujevca. Jeste, bilo je neuporedivo teze nego danas kada na sat vremena imas autobus, ali ko je imao volje i potrebe isao je i tada.

 

Tako je i sa muzikom, ko je voleo  i druzio se sa ljudima koji je vole, nije imao nikakvih poteskoca. osim kad se na duplom deku zaprlja glava. :D

 

Stvarno. Morao si da se uživiš u određenu subkulturu i da se družiš sa ljudima. A sad svako može da bude šta hoće, samo izmenja profilne slike na mrežama. To bi trebalo da je jedna od crtica iz one salate od teksta. A šta ti komentarišeš sad više nisam siguran

Edited by levi
Link to comment

Jbg nisu se svi družili sa pravim ljudima i nisu svi slušali rnr koji je ipak imao i predistoriju pre 90ih. Jeste Galeb urbani svaštar koji voli da se klanja i Paket Aranžmanu ali valjda mu je primarna oblast interesovanja bio hip hop. Klinci koji su to ozbiljnije furali 90ih naročito van BGa otprilike su imali samo Aleksandra Džankića četvrtkom na radio Politici (emisija Geto). Šta im on pusti, to se upija usnimava i vrti do besvesti

 

2007 si mogao u udobnosti svoje sobe da na par klikova da skineš  najopskurnije death metal ili alt country grupe za koje ovi isped SKCa 90ih nisu ni čuli

Link to comment

Naravno da jeste, znam koliko hoces takvih. Zapravo, ne znam skoro nijednog ko je bio za sloba. Kao sto je bilo i pankera i hardkorasa za vlast. Padaju mi na pamet bar dva zajednicka poznanika kod kojih je to bio slucaj  ;)

 

Uopste, to pridavanje muzici i muzickom ukusu nekog politickog znacaja je jedna velika besmislica.

Unikatna za Srbiju, dodao bih.

Link to comment

Unikatna za Srbiju 90ih, dodao bih.

NIsam poznavao ni jednog pankera, metalca ili hardkoraša koji je bio za vlast. Jebene šminkere, tatine i mamine sinove prosto ne računam.

Doduše, ne poznajem ih ni sad.  :fantom:

 

 

Stvarno. Morao si da se uživiš u određenu subkulturu i da se družiš sa ljudima. A sad svako može da bude šta hoće, samo izmenja profilne slike na mrežama. To bi trebalo da je jedna od crtica iz one salate od teksta. A šta ti komentarišeš sad više nisam siguran

 

Levi je to mnogo preciznije objasnio od mene

Link to comment

Razumem za pank, to ima smisla, ali u Srbiji se ta prica siri na sve. Za neke je muzika prosto laka razbibriga, obicna zabava, neki prosto nisu ni muzikalni, neki slusaju klasiku i dzez ali su glupi kao kurac i sve to kad uzmes u obzir ti ne mozes nista da zakljucis o osobi na osnovu muzike. Mislim, nista sustinski bitno.

Edited by Meazza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...