Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

Nemo zebavate da su Lauša doveli? Au, oprostiću PTCu svašta sad.

 

Ja se na serije mnooogo retko naprimam ali ovo je jedna koja me zanima po više osnova. Poslednji put je bilo da se preskakao izlazak u grad da bi se odgledale „Rode“ pre skoro 10 godina, ovo mi u najavi liči na to.

 

Svakako je Bjela opet napravio pun pogodak, što se mene tiče prevazišli su sebe od prošlog puta.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

čekaj pa zar nije on u to vreme gulio Toponicu?

početna scena sa Laušem kao ludim Đorđem u Jatagan-mali se odigrava 1925.

Glavni tok radnje se odigrava 1928.a tada je Đorđe gulio Topolnicu.

Link to comment

bjela glumi za medalju

 

pogledah i ostale tri, ne znam da li je do mojih zvucnika ali je muzika (narocito u 4toj) nadjacavala dijalog a da ne pricam sto me je tema na par mesta izludjivala. skoro da nema ni jedne scene bez muzickog zvuka... otherwise, sve ostalo drzi paznju i vrlo je napeto :) 

Link to comment

Muzika, iako sama po sebi nije loša, je meni veoma problematična u ovoj seriji (tačnije njen spoj sa ambijentom i vremenom u kom se radnja dešava). Usiljeno insistiranje na modernom zvuku zna da zasmeta, naročito kad se u tome nema mere.

Da su samo naglasili neke momente (kao onaj bal u prvoj epizodi), to bi još i nekako prošlo... ali stalno prisustvo ritam mašina i modernih ritmova i zvukova u kombinaciji sa modernom produkcijom -  jednostavno ne možeš ni u mislima da se vratiš  80 godina unazad.

Meni je to skroz kontraproduktivno, takoreći težak promašaj.

Ne ume svako sa time da se igra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...