Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

u pravu je meaca, meni baš teško padnu te nagle promene temperature, ja sam za da se ukinu.

jebote, jutros sam se probudila po staaarom vremenu sama od sebe u 5.

i mislila na maezzu.

moram se skinuti sa foruma

:D

 

edit. on d plas sajd - nisam dobila infarkt miokarda.

Edited by pt 2.0
Link to comment

jebote, jutros sam se probudila po staaarom vremenu sama od sebe u 5.

i mislila na maezzu.

moram se skinuti sa foruma

:D

 

edit. on d plas sajd - nisam dobila infarkt miokarda.

 

Da živim gore u švedskama i finskama, i meni bi srce preskakalo svaki put kad me nešto podseti da zimi dan traje od 10 do 3.

 

Ovde - dovoljno je dočekati 22. decembar,  a on doleti pre nego što sam se opasuljio. Posle 22, svaki naredni dan je duži i lepši.

 

(naravno i ja se sada budim ranije ali i dalje uspevam da uredno kasnim na posao)

Link to comment

Da živim gore u švedskama i finskama, i meni bi srce preskakalo svaki put kad me nešto podseti da zimi dan traje od 10 do 3.

 

Ovde - dovoljno je dočekati 22. decembar, a on doleti pre nego što sam se opasuljio. Posle 22, svaki naredni dan je duži i lepši.

 

(naravno i ja se sada budim ranije ali i dalje uspevam da uredno kasnim na posao)

Mislimo (i kasnimo) isto od A do Ž.
Link to comment

nisam ispratila citavu diskusija, ali meaca je u pravu jer to pomeranje vremena sasvim sigurno utice na sve ljude, cak na sva ziva bica, s tim da neke to pogodi vise, neke manje... evo, objasnjavali ovogodisnji nobelovci za medicinu upravo to. i meni su npr. lekari preporucivali da lezem pre 23h, zbog jetre i hormona, a 23h leti i zimi nije isto... 

a sto se tice usteda energije, objasnila cirkovicka da nam je jos onomad, klasicnim komesarskim metodama taj argument uvaljen.

strucnjaci (prof. dr branislav todorovic) se bunio i opovrgavao ga jos ihahaj....

Link to comment
  • 3 months later...

EUROPSKI zastupnici danas su u Europskom parlamentu raspravljali o ukidanju ljetnog i zimskog računanja vremena. U podne je bilo glasanje, europarlamentarci su glasali za rezoluciju koja bi ukinula pomicanje sata. Daljnji koraci su na Europskoj komisiji.

 

Untitled-5reuofswe.jpg?maxwidth=625

Link to comment
36 minutes ago, Timmy said:

A mi da iskoristimo ovo da se ubacimo u vremensku zonu sa Rumunima. I da se zatvori ova tema. Ne mislim na forum :)

+1

 

Jebem mu mater, smrkavaće se u 8 u junu... Fuj...

Link to comment
47 minutes ago, Timmy said:

A mi da iskoristimo ovo da se ubacimo u vremensku zonu sa Rumunima. I da se zatvori ova tema. Ne mislim na forum :)

pa moglo bi, na istim smo longitudama kao cela jonska grcka a oni su gmt+2

samo sto bi zimi u 3 bio mrak, al sta sad, zivi se za leto

Link to comment
1 hour ago, Timmy said:

A mi da iskoristimo ovo da se ubacimo u vremensku zonu sa Rumunima. I da se zatvori ova tema. Ne mislim na forum :)

 

+1

 

Mi da "ukinemo letnje računanje" i prebacimo se u GMT +2, tj. trajno ostanemo na letnjem računanju...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...