Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

  1. 1. prsten



Recommended Posts

8 hours ago, Mil@n said:

 

Pozivam se pre svega na činjenicu da je Harden svojim ponašanjem izazvao da ljudi naširoko polemišu o njemu i njegovoj igri i kako to utiče na sport tj ligu. Malo li je.

Sudija kaže

 

1. situacija - kaže da šut dolazi posle faula. Misli da izaziva faul pre nego što je odbrambeni uopšte stigao da ga faulira

 

2. situacija - ulazi desnim driblingom u pick - sudija kaže da Harden ponovo izaziva faul, pre nego što je uopšte ušao u šut. Na kraju analize rekao je da su po njemu oba faula u napadu (ne znam jel gledamo isti klip?...) Da, rekao je da je sudijama teško, ali to je već njihov problem. U situaciji od sinoć sudija stoji 3 metra  od situacije pod idealnim uglom. Nije to offside od par cm pa da je teško da se vidi. Tačnije, rekao je da je teško da sudije vide da je HARDEN uradio nešto loše, ne i da li je faul ili ne za njega.

Tako da stvarno ne znam šta si ti gledao, ja sam bio poprilično siguran, al evo, pogledao sam još jednom da ne pričam napamet. 

 

Direktni citati:

 

what we're seeing is a player develop his shot after the foul ... (prica o tome da je Isiah Thomas prvi poceo s tim u osamdesetim) ... when we started realizing -- this is an afterthought, and the keyword was afterthought ... this is another version of that.

 

what we're all saying here is, we're not going to dispute the foul. it looks to me there's a collision with those arms with the defender getting his hands in the cookie jar... sudija klima potvrdno glavom... it's only a question do we give him three free throws.

 

onda pricaju o drugoj situaciji gde kaci Gibsona levom rukom, sudija misli da je cak ofanzivni faul, uz ovo: you gotta really look at this, and I think in real time, it's really difficult for the guys, and it's something they're going to have to elevate their eyes and their game. Because in all fairness in real time, it is tough to see that he's done anything wrong here.

 

Ova situacija je btw neuporediva s ovom o kojoj diskutujemo. Pominjem samo zbog toga sto ti cak i sudija na kojeg se pozivas objasnjava da postoji ogromna razlika izmedju gledanja usporenog snimka tri puta i stajanja na terenu i reakcijom od .1s.

 

Voleo bih da cujem sta mislis o ovome sto su rekli, pogotovo o boldovanim delovima.
 

Edited by Venom
Link to comment

niko da napise rec o davisu. poslednjih sest utakmica, sest pobeda sa onim bogaljima

 

44/17/6 stl/3blk

38/10/1/1/2

42/15/3 stl/2blk

45/17/5 stl/5 blk

27/13/2 stl/2 blk

53/18/5 blk

Link to comment

neko je spomenuo one neizvesne završnice nju orleansa, nije to nimalo slučajno kad imaš u timu dejvisa, kazinsa i holideja da ćeš da dobijaš neizvesne završnice disproporcionalno nekom overall skoru jer su to dosta jaki igrači za izolaciju. kada dođe utakmica u zadnjih 3 minuta pri egalu egzekucija postaje ključna, neko crta dobre napade, a neko jednostavno ima talenat da rešava 1 na 1

 

mislio sam da nema boga da nju orleans ne izgubi neku od majami/milvoki utakmica ako ne i obe a oni dobiše obe i odradiše posao i protiv finiksa, dosta bitne pobede, veliki pritisak na klipersima pre svih koji imaju strašan b2b sa denverom u gostima i hjustonom kod kuće koji će biti naložen zbog prošle tekme. ja i dalje nekako mislim da su klipersi bolji tim od denvera, ali za denver je ovo must win utakmica

Edited by theanswer
Link to comment
2 minutes ago, 189- said:

jebote gleda se u sitne detalje u pobedama 1 new orleansu 

 

Ne, nego se daje kontraargument prici da su ne znam koliko dobra klac ekipa. Tako je i Majami prosle sezone imao uzasan skor u tesnim utakmicama, pa su ove godine bili bogovi klaca sve dok nisu prestali da budu. 

 

U Milvokiju je Rondo ukrao loptu tako sto se od njega odbila u sudiju (koji je verovatno bio u autu), pa je nabo trojku o tablu. Onda je Obrva noktom dotakao ocajno uvedenu loptu (kad smo kod besprekorne egzekucije) i tako svukao sekund i po Baksima za poslednji napad. I na kraju je naravno Terijeva trojka za pobedu zakasnila par desetinki.

Link to comment
16 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Ne, nego se daje kontraargument prici da su ne znam koliko dobra klac ekipa. Tako je i Majami prosle sezone imao uzasan skor u tesnim utakmicama, pa su ove godine bili bogovi klaca sve dok nisu prestali da budu. 

 

U Milvokiju je Rondo ukrao loptu tako sto se od njega odbila u sudiju (koji je verovatno bio u autu), pa je nabo trojku o tablu. Onda je Obrva noktom dotakao ocajno uvedenu loptu (kad smo kod besprekorne egzekucije) i tako svukao sekund i po Baksima za poslednji napad. I na kraju je naravno Terijeva trojka za pobedu zakasnila par desetinki.

 

a jbg, i u njujorku su niksi vodili 20 razlike a nju orleans izgledao ko ekipa sa letnje lige koja jedva čeka kraj da popije 2 gajbe piva, bukvalno poklonjena tekma od strane niksa.  naravno da treba imati i sreće, ali ovo je već nitpick

Link to comment
  • TheBigFlegma locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...