Jump to content
IGNORED

Slovenija nasa dezela.


Moća

Recommended Posts

Trebao bih u prvoj polovini juna do Italije, verovatno kolima, pa me interesuje jesu Slovenci počeli da prate datum isteka pasoša i da li se drže onih famoznih 3 meseca pre isteka mora povratak ili ne daj bože 6 (pošto sam upao ispod 6 meseci pa ne znam da li smem rizikovati, a ne znam da li ću u medjuvremenu uspeti da završim nešto za termin preko reda za vadjenje nove). U principu znam za ta 3 meseca ali provlači se priča i da neke zemlje praktikuju 6 meseci pa mi zato sad frka.

Isto pitanje i za Italiju ako neko ima skorašnje iskustvo u slučaju da se ipak odlučim za avion.

Hvala.

Link to comment
3 hours ago, ducca said:


Isto pitanje i za Italiju ako neko ima skorašnje iskustvo u slučaju da se ipak odlučim za avion.

U februaru ove godine nisu pravili problem iako je devojci pasos isticao za manje od 3 meseca. 

Link to comment

Moju drugaricu su vratili sa aerodroma u Temisvaru pred novu godinu zbog toga. Bolje izvadi novi pasos. Trazi da ti daju za 2 dana po hitnom postupku.

Link to comment
4 hours ago, ducca said:

Trebao bih u prvoj polovini juna do Italije, verovatno kolima, pa me interesuje jesu Slovenci počeli da prate datum isteka pasoša i da li se drže onih famoznih 3 meseca pre isteka mora povratak ili ne daj bože 6 (pošto sam upao ispod 6 meseci pa ne znam da li smem rizikovati, a ne znam da li ću u medjuvremenu uspeti da završim nešto za termin preko reda za vadjenje nove). U principu znam za ta 3 meseca ali provlači se priča i da neke zemlje praktikuju 6 meseci pa mi zato sad frka.

Isto pitanje i za Italiju ako neko ima skorašnje iskustvo u slučaju da se ipak odlučim za avion.

Hvala.

U principu slovence nije preterano briga da broje to do isteka pasoša, ja sam prelazio sa srpskim pasošem koji je isticao za 5 dana :laugh: granicu izmedju SLO i HR. Italijane u 99% slučajeva nije briga za bilo šta i često se dešava da im prodju ljudi sa isteklim, nevažećim dokumentima. Pritome, ako ideš kolima, izmedju Slovenije i Italije granice odavno nema pa ni kontrole.

Link to comment

Hvala svima na odgovorima. Videću preko neke klimave veze ako uspem da zakažem expresan termin izvadiću novi za svaki slučaj, ako ne uspem valjda ne bude frka.

Link to comment

Nasi nece da izdaju ako je vise od 3 meseca, ako ne potegnes vezu...

 

Meni ćerku zimus odbili, bilo 5 meseci do isteka... Mene odbili imao 6 slobodnih strana, mora da ima manje od 5...

Link to comment
6 hours ago, ducca said:

Hvala svima na odgovorima. Videću preko neke klimave veze ako uspem da zakažem expresan termin izvadiću novi za svaki slučaj, ako ne uspem valjda ne bude frka.

Ne znam kolima je zurba,ali moja zena je regularno otisla prosle nedelje u sup NBG I pasos je gotov za 7 dana

Link to comment

Ja sam u januaru izvadio iako je isticao u oktobru. Trazili su mi da napisem izjavu zasto mi treba, napisao da treba sluzbeno da putujem u zemlju koja trazi da pasos bude vazeci 6 meseci od dana povratka i da treba da trazim vizu. To sam im nazvrljao na nekom parcetu artije koje verovatno niko nije ni pogledao.

Link to comment

I ja sam pisao izjavu i priložio avionsku kartu da se vidi da se vraćam pošto mi je ostalo manje od 90 dana važenja.

Predao 10 dana pred put, izdali mi ga 3 dan od predavanja...

Link to comment
Ne znam kolima je zurba,ali moja zena je regularno otisla prosle nedelje u sup NBG I pasos je gotov za 7 dana


Jbg na stranici o aerodromima nadjoh da bez zakazivanja jeste moguće ali da tu nema nikakve garancije kad ćeš i dal ćeš doći na red, nešto u tom fazonu, pa ne bih baš da spizdim par sati u sup-u.

Inače spremio i dopis iz firme o službenom putu u EU zemlju, za ne daj bože :whistle:
Link to comment

Koliko znam, 3 meseca je za EU, a 6 meseci za, recimo, Tursku, Egipat (tamo ide dosta naših ljudi na odmor, pa se zato pominju)

 

Ja sam sredinom marta predao zahtev za novi pasoš (stari je isticao u drugoj polovini avgusta) i niko me ništa nije pitao. Dobio sam novi za nedelju dana. MUP Savski Venac.

Link to comment
  • 8 months later...

U četvrtak ponovo u Sloveniju :) Našao sam neku banju kod Velenja (Terme Topolšica), gde možeš da rentaš kuću za 5+1 osoba u sklopu hotela sa SPA, idealno za nas mnogobrojne. Plus, deluje mi mirno i izolovano, a to je baš ono što nam treba...

 

Još uvek se mislimo da li da ostanemo 8 ili 10 dana, verovatno će zavisiti od utiska koji budemo tamo stekli. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...