Jump to content
IGNORED

Slovenija nasa dezela.


Moća

Recommended Posts

Da li je neko kupovao e-vinjetu za Sloveniju na granicnom prelazu sa Hrvatskom? Ranije daju nalepnicu, zalepis i miran si, sad su uveli e-vinjetu, gde oni ubace podatke u sistem i to sljaka.

Zanima me osim preko neta, da li je to neko radio i na samoj granici? Da li se dobije neka potvrda?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugari, jedno last-minute pitanje: ujutru krećem za Podčetrtek/Olimje pa me zanima koji prelaz hr/slo da gađam?

 

Miljana/Imeno mi je geografski idealan, ali ako dobro razumem Slo mup sajt taj je samo za lokalce i eu citizens.

 

Sledeći pik je Kumrovec (Razvor/Bistrica-ob-Solti). Taj bi trebalo da je fully functional za naše pasoše i da radi 24h. Jel bio ko? Vredi li pauzirati u Kumrovcu?

 

Ili da batalim egzotiku i opalim autoput i Breganu?

Link to comment
On 14.4.2022. at 8:32, Milosh76 said:

Da li je neko kupovao e-vinjetu za Sloveniju na granicnom prelazu sa Hrvatskom? Ranije daju nalepnicu, zalepis i miran si, sad su uveli e-vinjetu, gde oni ubace podatke u sistem i to sljaka.

Zanima me osim preko neta, da li je to neko radio i na samoj granici? Da li se dobije neka potvrda?

nisam kupovao e-vinjete na graničnom prelazu, ali znam da je postupak isti kao kad si kupovao vinjetu-nalepnicu. sad samo još daš određene informacije t.j. registarski broj i za koji tip vozila jo želiš.

  • +1 1
Link to comment
nisam kupovao e-vinjete na graničnom prelazu, ali znam da je postupak isti kao kad si kupovao vinjetu-nalepnicu. sad samo još daš određene informacije t.j. registarski broj i za koji tip vozila jo želiš.
Hvala, primenio sam isti postupak kao za regularnu vinjetu.
Poslao zenu da ceka red :D
Link to comment
  • 4 months later...

ako neko putuje kombijem kroz sloveniju, samo da vas upozorim da šupci izgleda namerno izdaju pogrešnu vinjetu za običan auto umesto za kombi pa na izlazu na granici odvajaju samo kombije i naplaćuju 150 evra kaznu. ja nisam znao za pilićarski fazon, samo tražio vinjetu za kombi, nisam proverio da je 2A a ne 2B (šta god to značilo), pa me na izlazu izdvojili sa ostalim kombijima i naplatili 150 e. posle sam saznao da je to redovno šibicarenje ovih pizdurina...

  • Hvala 2
Link to comment
5 hours ago, scab said:

ako neko putuje kombijem kroz sloveniju, samo da vas upozorim da šupci izgleda namerno izdaju pogrešnu vinjetu za običan auto umesto za kombi pa na izlazu na granici odvajaju samo kombije i naplaćuju 150 evra kaznu. ja nisam znao za pilićarski fazon, samo tražio vinjetu za kombi, nisam proverio da je 2A a ne 2B (šta god to značilo), pa me na izlazu izdvojili sa ostalim kombijima i naplatili 150 e. posle sam saznao da je to redovno šibicarenje ovih pizdurina...


potpuno ista stvar se desila mom kumu prošle godine

Link to comment
16 hours ago, Frile said:


potpuno ista stvar se desila mom kumu prošle godine

nije slučajno, zato sam i napomenuo. čuo sam sada već nekoliko slučaja od prijatelja, a i dok sam ja bio tu, izdvojili su neke nemačke i češke kombije i naplaćivali im isto. na moje da ne može biti moja krivica ako uđem kod njih, tražim vinjetu za kombi i dobijem pogrešnu, dobiješ samo cerenje uz 'pa idi nazad pa se žali' hehehe. 

prijatelj mi je rekao da im je to redovna stvar i da su oni morali poslati dopis u njegovoj firmi svim vozačima kombija da moraju da obrate pažnju da šta god tražili moraju baš da provere da li im na računu stvarno i piše baš 2a ili 2b, a vidim da se o tom govnarstvu pisalo i u hrvatskim medijima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...