Jump to content
IGNORED

Tour de France 2017


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    46

  • freakns

    45

  • borris_

    27

  • malkin

    24

sjajna etapa danas, mogli su unistiti Froomea, ali jbg... AG2R je uradio sjajnu stvar, fenomenalan napad, samo Landa je ispratio iz celog Sky. onda je Froome morao da spaja. prvi put skoro spojili, AG2R novi udar, drugi put Froome sam spaja, dodje do grupe, defekt... treci put su drzali tempo samo, pustili Froomea da spoji, i ovaj se vratio izmrcvaren, i taman kada je dosao sebi, Bardet pravi jos jedan skok, i videlo se da Froome ne moze da isprati, oma je stao. problem, samo Uran je ispratio. Martin, Yates, Contador i Aru nisu skocili sa njim. i tu je bilo jasno da ce Bardet da stane, jer je mogao opet da napravi prednost, ali bi ga ovi zajednicki stigli. 

 

dva puta je AG2R  napao Sky, dva puta su ih razbili, dva puta je Bardet razbio Froomea, i dva puta ostatak pelatona radi Froomeu u korist... a jbt

 

sutra slobodan dan, u utorak Kittel, pa nova zabava u sredu... mada nekako sumnjam da ce AG2R moci jos jednom da ujebe Sky... a morace nesto da urade, ili oni ili neko drugi, ako hoce da napadnu Froomea na spustu. ijer je li to ili da cekaju Izoard u cetvrtak

Link to comment

Da pogledam samo kraj etape ili ima nesto tokom nje vredno paznje?

Има, више пута су се растурали по јаком ветру. Борба за зелену мајицу постала интересантна.

Link to comment

fenomenalan Tour do sada. mnogi su predvidjali da ce ovo biti uzasno dosadan Tour, jer na papiru ne izgleda pretesko, Sky je prejak, itd itd... a ono sto gledamo je najizjednaceniji Tour u poslednjih 15ak godina gde na svakoj etapi neko strada. danas je to bio Martin, a Aru se jedva izvukao. bukvalno je morao sam da spoji kada je vetar pocepao jer naravno nijedan vozac Astane nije bio tu. svi su znali da kada dodje udar u ledja, da ce grupa da se raspe, i u tom momentu Aru nema nikog pored sebe. ja ne znam sta je Vino mislio kada je pravio tim za Tour. gde je Luis Leon Sanchez, gde je Hansen, Tiralongo... nemoguce da ih je Scarpopnijeva smrt tako poremetila pa su poslali tim sa dva coveka na Tour, jer ovi ostali se vozikaju sa Kittelom... 

 

i moram reci isto da je gervasius twinkelminkelglinkeskribljesvnawhatever bio u pravu kada je rekao da Uran izgleda kao najveci Froomeov protivnik. covek valjda jedini do sada niije imao los dan, i iako i on vozi bez velike pomoci posto su Rolland i Talansky u potpunom kurcu, tacno zna gde kada da bude, kako da se postavi, kada da ubrza i slicno... a Rolland i Talansky su ipak tu za sutra i prekosutra, moci ce da pomofnu kolko tolko, dok je Aru ostao bez Fuglsanga a ostalo ne vredi ni komentarisati

 

i treba nastaviti sa ovakvim Tourom i u buducnosti. daj prvu nedelju sprinterima, i onda rokaj etape sto lice na klasike, gde se stalno nesto desava. jer jebes ti pobednika, ma koliko da je dobar, ako vozi ukupno 5 etapa od cega na 3 i nema nekih napada...

Link to comment

Sta znam, meni ovo prilicno tanko. Razlike su male, ali prije svega zato sto nije bas ni bilo terena gdje su se vece razlike mogle napraviti. Kao Giro, ostace neizvjesno do tog hronometra na kraju, ali sve u svemu ne znam jel ima jedna etapa do sada koja ce biti upamcena do sledeceg Toura, a kamoli duze..

Link to comment

+1

pravili su trku za male gc razlike, to je jasno od početka.

 

btw, quickstep dobija nagradu za najgluplji potez godine sa onim besmislenim spasavanjem redova Kitela. znaju da će biti vetra i ešelona i ostave Martina sa Brambilom i Bauerom dok su Stibar i Vermot u nemogućoj misiji :isuse:

Link to comment

Pa sad.. nisam gledao detaljno, ali nije bas skroz nelogicno pokusati dovuci coveka koji ima vec 5 pobeda u trci, cak i kad za to postoje minimalne sanse. Probali, nisu uspeli. Bar se njima moze :)

Link to comment

Pa sad.. nisam gledao detaljno, ali nije bas skroz nelogicno pokusati dovuci coveka koji ima vec 5 pobeda u trci, cak i kad za to postoje minimalne sanse. Probali, nisu uspeli. Bar se njima moze :)

pa jeste logično ali samo ako skroz zanemariš da imaju čoveka visoko u gc-u koga ostaviše izloženog problemima koji su bili sasvim očekivani. i još qs, belgijska ekipa, znaju šta su vetar i ešeloni :isuse:

 

edit. u najmanju ruku mogli su da pošalju Bauera sa Sabatinijem a da ostave Stibara i Vermota Martinu...

Edited by malkin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...