Jump to content
IGNORED

Tour de France 2017


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

samo da primetim da mi se sviđa kad na Turu svakom od gc favorita može da se desi loš dan.

to se svima dopada :)

 

 

I meni. Samo u usto vrijeme, ne svidja mi se kad se za 2 nedelje desi samo jedna odlicna etapa koja nije imala sustinske posledice na GC, a sve ostalo se desilo u poslednjih 500 metara etapa :/

 

 

Danas bi moglo da bude dobro, navodno se ocekuje i vjetar. Bojim se da bi danas Froome mogao da stavi tacku na Tour. Iako ocigledno nije u formi kao ranijih godina. Steta sto je Quintana nespreman, i sto mozda Nibali nije tu [mada je i on, kao i Contador, prosao vrhunac, pa mislim da ni u idealnom slucaju nije pravi rival Froomeu]. 

 

Mislim da je Aru dovoljno jak, ali bez ekipe gubi teren na ovim tricky etapama. Danas bi mogla da bude jedna takva. 

 

Uran mi se sve vise cini kao najveci rival Froomea

Uran je najjaci hronometras od tria Aru, Bardet, Uran, ali nisam siguran da ce u Alpama uspeti sve da isprati... do sada je bila jedna ultra jebena etapa i na njoj vise manje nije bilo napada...

 

danas Froome nece staviti tacku. Aru ce mu se zalepiti za tocak, nece mu dati da prdne. Bardet isto ima jak tim, plus, ja bas od njega ocekujem napad danas. Sky ce da izveze 160km, a onda zadnjih 30km treba ocekivati jurnjavu... i on i Aru danas i na Galibieru ne da ne smeju da izgube vreme, vec moraju mozda i da dobiju koji sekund i onda na Izoardu pokusaju da dobiju Tour, jer u Marseju obojica gube 1+ minut

Link to comment
  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    46

  • freakns

    45

  • borris_

    27

  • malkin

    24

Ovogodisnja ruta je jako dobra, uspeli su da naprave da vise vizaca bude u borbi za gc.

Negde sam cuo da sledece sezone Landa prelazi u Moviestar e to mi se bas dopada i da napokon dignu ruke od Naira kao prvog vozaca za gc

 

 

Sent from my .... using Tapatalk

Link to comment

Nema sanse da dignu ruke od Naira, Landa bi vjerovatno isao na Giro / Vueltu, Nairo na TdF. Nairo je i dalje realno daleko jaci. 

 

Inace, da nije pao, Valverde bi sad lagano bio u zutoj majici. Makar na osnovu vremenskih bonusa..

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Meni i dalje bedak kad pomislim da su 2 od top 4-5 vozaca za zutu (po mom misljenju sada gledano na ovakvoj ruti) popadala i pre ikakve ozbiljne borbe, bas je mogao biti brutalan Tour.  :(

Link to comment

probao je Bardet jos jednom, ali samo Uran ispratio, pa je stao, jer bi i Aru i Contador pomagali Froomeu... steta, trebalo se ovo vuci do kraja, Froome je stigao oko 45-50 sec, riknuo je sigurno. ali ocigledno da Aru danas nema noge, a Bardet nije hteo sam.

 

Nieve je junak Skyja danas, sam je dovukao Froomea sa 45 na 15sec 

Link to comment

Sky sirova snaga, kwiat uvek uz frooma, daje svoj tocak, posle henao i nieve smanjuju prednost kada su oni odradili svoje landa ga ceka za tih 15 sekundi, zaista sjajan timski rad

 

 

Sent from my .... using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...