Jump to content
IGNORED

Nintendo Switch


teacher

Recommended Posts

On 16. 12. 2023. at 12:28, arheolog1981 said:

Nintendo je čista genijalština i što se tiče uređaja i igara. Nadam se da ih nikada neće uspeti ugušiti kriminalci iz Microsofta koji lagano mogu da odvoje 70 milijardi i da kupe najveću softversku gejming kompaniju na svetu kao što vidimo. Nemam Svič jer sam PS5 igrač pa se nema vremena pored 550 sati gejminga na njemu ove godine :D Međutim, ozbiljno ću razmotriti naslednika o kome se uveliko priča 

 

Da. Stvarno su napravili vrhunski posao sa switchem i strepnja mi je veca od nade da ce naredna konzola nesto usrati.

Ja sam u pocetku mislio da je napravljen bas za ove manje gamere tipa do 10 god ali mislim da najvise cepa generacija kasnih 70tih i ranih 80tih.

Ovaj sistem sa ekranom i dockom je fantasticno odradjen.

 

Ima naravno i par mana:

 

- shovelware u nintendo store ( masa igara nikakvog kvaliteta)

- akcije retko ukljucuju nintendo igre i druge vrhunske naslove ( ipak je 60,70 eura za igre stare po 5 god nije ok)

- baterija bi mogla biti bolja

- mislim da malo customizacije UI ne bi bilo na odmet ( tipa boje, profili , izgleda glavnog ekrana)

- nintendo advokati koji handre bilo koga ko i malo pokusa reverse engineering

- moraju nintendo online uciniti atraktivnijim

- neke igre nisu optimizovane za slab procesor i ima ogroman pad fps-a na momente

 

Drzim fige da predju PS2 jer to zasluzuju.

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

 

8 hours ago, bags said:

- akcije retko ukljucuju nintendo igre i druge vrhunske naslove ( ipak je 60,70 eura za igre stare po 5 god nije ok)

- neke igre nisu optimizovane za slab procesor i ima ogroman pad fps-a na momente

 

Ovo su i moje primedbe, nerealne cene a slabašan procesor. 

 

Upravo ti rođeni oko osamdesete sad imaju klince 10-15 godina. Moja sestričina je još mlađa (5) i ne skida se sa Switcha kad god dođe.

 

Meni bolje ovako, ne zauzima mi PC više.

Link to comment
  • 3 weeks later...

71OESFBh6AL._AC_UF1000,1000_QL80_FMwebp_.jpg

 

Kratak je put nevaljalog sina od Marija RPG do Baldura 3. Hehe.

 

Ako je verovati junioru ovo je apsolutno igra godine. Oduvala je sve sto je on igrao. (Zelda ce jos malo sacekati). Jednostavan koncept ali odlicno namesten za tah uzrast. Ultra simpaticni bossovi i timski rad su ono sto ih drzi prikovane za ekran. Isto ovo je prva igra gde se ne nervira puno kad izgubi vec odmah nova runda i taktika.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Uzeh devojci Tears of Kingdom, nisam je video već jedno 10tak dana :D

 

Meni je Overcooked bio ultra zabavan za igranje u dvoje, ali sam se samo malo razočarao performansama Disco Elysiuma, no ok, nije bio optimizovan ni na PCu.

 

Ja sam neko vreme bio solidno navučen na Animal Crossing, mada sam zapustio svoje ostrvce već duže vreme.. :blush:

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas je izasao Prince of Persia: The Lost Crown. Ljudi su vec sigurni da je najbolja prince of persia igra ikada.

 

Probali smo demo i deluje da ce biti fantastican. Grafika, animacija, borbe i prica definitivno kidaju.

Medjutim ono sto je nivo iznad svega do sada vidjenog je fluidnost.

Ne mogu ni da zamislim koliko je to optimizovano da ovako izgleda na ubogom Switchu:.

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, bags said:

Danas je izasao Prince of Persia: The Lost Crown. Ljudi su vec sigurni da je najbolja prince of persia igra ikada.

 

Probali smo demo i deluje da ce biti fantastican. Grafika, animacija, borbe i prica definitivno kidaju.

Medjutim ono sto je nivo iznad svega do sada vidjenog je fluidnost.

Ne mogu ni da zamislim koliko je to optimizovano da ovako izgleda na ubogom Switchu:.

 

 

 

Iju, pa ovo izgleda fenomenalno!

 

Skidam demo i testiram čim pre!

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nintendo Switch has now sold 139.36 Million Units Worldwide!

 

https://www.nintendo.co.jp/ir/en/finance/hard_soft/index.html

 

TOP 10 igara

 

  • Mario Kart 8 Deluxe - 60.58M

  • Animal Crossing: New Horizons - 44.79M

  • Super Smash Bros. Ultimate - 33.67M

  • Breath of the Wild - 31.61M

  • Super Mario Odyssey - 27.65M

  • Pokemon Sword/Shield - 26.17M

  • Pokemon Scarlet/Violet - 24.36M

  • Super Mario Party - 20.34M

  • Tears of the Kingdom - 20.28M

  • New Super Mario Bros. U Deluxe - 17.20M

Nove igre:

  • Super Mario Bros. Wonder - 11.96M

  • Pikmin 4 - 3.33M

  • Super Mario RPG - 3.14M

Takodje:

  • Luigi’s Mansion 3 - 13.98M -
  • Super Mario 3D World + Bowser’s Fury - 13.17M
  • Nintendo Switch Sports - 12.48M
  • Mario Party Superstars - 12.31M
  • Splatoon 3 - 11.71M

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...