Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Gledam sad firmu koja je poslala fakturu. Bice da je rec o kamionu

Quote

 

Delatnost:Iznajmljivanje i lizing kamiona

 

Mada na fakturi pise 

Quote

Osnov fakturisanja: zakup automobila za decembar mercedes

Pisu samo jos tablice, ne i model.

 

Izgleda da ovi svasta iznajmljuju. Ovo je sa drugog sajta

Quote

 

Lighting Equipment, Rental

Rental Of Equipment For Receptions And For Events

 

Interesantno da nemaju sajt.

Edited by katamaran
Link to comment

juče pustio novac za Toyotu Corollu 1.6 benzinac sa 132 KS

 

ubo sam dva spuštanja cena, neku njihovu akciju za 50 godina firme i sajamski popust.
za 16 soma dobio sam paket opreme u kom imam bukvalno sve (airbagovi po celom autu, dvozonska klima, touch screen, kamera za rikverc, senzori... + alu felne, metalik boja, itd) + na sve to dodatno 4 čelične felne sa zimskim gumama + euro care na 5 godina (za celu evropu)

i još garanciju 5 godina bez obzira na pređenu kilometražu

 

već pola godine i više se natežem da uzmem auto, zamalo da pazarim megana karavana, ali kad sam seo i provozao ga drugi put, odustao.

 

zalepio se za peugeot 3008, prelep auto, ali čeka se 150 dana kad ga naručiš. a opet, kad uzmeš jači motor i nasviraš opreme, cifra bude poprilična. nudil mi tamo 508 karavan, prešao 20 hiljada, visok nivo opreme, za 17 hiljada. vozio sam takav 407, volim taj auto... ali ovde je motor 1.6 hdi (koji sam takođe imao u drugom autu) i to je jednostavno previše slabo za tu tešku mrcinu od auta. uz to, meni je taj 508 baš baš ružan, a ovaj je uz to i beo. i svakako nisam hteo dizel.

 

bio da gledam Karoqa i prilično se razočarao. u onome nema toliko mesta, a oprema u nižem paketu je baš nikakava. jači benzinac i više opreme dižu cenu van mog opsega, a auto naprosto nije ostavio utisak. nudili mi tamo i octaviu i superba, ali dizelaše neću više a njihovi benzinci mi ne ulivaju poverenje (pitam ja prodavca za taj slabiji trocilindrični TSI (koji, usput, ima zvuk ko turpija iz pribora za tehničko) koliko su to trajni motori s obzirom na obrtni momenat i kubikažu prema konjaži, jer OK, kontam da mogu da povuku. kaže on - pa ako paziš kako voziš i ne divljaš, potrajaće, znaš turbina... e, jebiga, ne znam i za te pare neću da razmišljam kako vozim)  a i te limuzina škode izgledaju tako da imaš poriv da odmah nalepiš ime firme na vrata sa strane. jebiga.

 

u Ford samo ušli i izašli, nisam hteo ni da pričam sa prodavcem. ona Kuga za 17 soma je gola ko pištolj, a i ružna za sve pare. pritom, skučena i neudobna. tamo sve što iole valja nema ispod 30 hiljada.

 

svi se nešto lože na novi Qashkai, bio nam van budžeta, a korejance nisam ni razmatrao

 

ušli u Subaru, seo u novog Forestera, ja sam zaljubljen u taj auto. kad budem velik i u lovi, to ću da vozim. sve što mi treba, savršen.

 

došli do Toyote - onaj novi CHR mali unutra, skučen i nazad klaustrofobučan, jako mali prozor, kao da si u tenku. Verso ima mesta (visinu, a međuosovinsko mu je kraće nego kod Corolle) ali mi je ružan (ne mogu da svarim ona okrugla svetla nazad) i unutra bezveze sa komandnom tablom i gomilom one glatke plastike.

 

Seli u Corollu, mesta za noge nazad koliko hoćeš, dizajn kokpita kao u Enterprajzu, malo retro, svedeno, oštro, kockasto, baš kako volim. spolja izgleda kao pravi japanac + sve ono što sam napisao gore. isporuka odmah. samo smo se pogledali i zaključili da je to to. jedina mana je što bi možda mogla da bude malo šira nazad i što poklopac prtljažnika ima čudne nosače koji oduzimaju prostor.

 

 

 

 

 

 

Edited by banatjanin
Link to comment
5 minutes ago, banatjanin said:

juče pustio novac za Toyotu Corollu 1.6 benzinac sa 132 KS

 

 

 

Seli u Corollu, mesta za noge nazad koliko hoćeš, dizajn kokpita kao u Enterprajzu, malo retro, svedeno, oštro, kockasto, baš kako volim. spolja izgleda kao pravi japanac + sve ono što sam napisao gore. isporuka odmah. samo smo se pogledali i zaključili da je to to. jedina mana je što bi možda mogla da bude malo šira nazad i što poklopac prtljažnika ima čudne nosače koji oduzimaju prostor.

 

 

 

 

 

 

Ja ga vozim, ima 2 godine... :D

 

Gepek je veći nego što izgleda, nosači ne smetaju puno... Pozadi je stvarno komotan, najkomotniji auto u ovoj klasi koji sam ikad video... I sve je super, samo nemoj da se iznenadiš, motor nije baš previše startan, i na 130+ je malo bučnije nego što bi očekivao, pogotovo sa zimskim gumama... Troši n1 otvorenom oko 7.5, ako ga voziš konstantno oko 120-130...

 

Inače, ja sam to isto, što su ti naplatili 16K, platio 15K.... Dižu cene, stalno... Sad sam sad gledao da uzmem RAV4/Honda CRV/X-Trail... Rav4 i CRV su sad podigli cene, pred sajam, na sve modele, osim na one na koje daju popust, a to je kod RAV4 samo klot i najskuplji... Fantastičan potez... Ostaje mi X-Trail, ali, on je ionako negde na gornjoj granici z amodel koji mi se sviđa...

Link to comment

uzdravlje banatski, nek te dobro služi :)
Qashqai mi je mnogo ružan a vidim dosta ga ljudi tera, Kuga mi je simpa spolja, baš sam je juče zagledao al deluje skučeno unutra ko što si spomenuo. a Forester...koliko on nov košta ako su polovnjaci skuplji od solidnih novih automobila?
@radisa: X-Trail mi se baš dopao. Doduše ne znam koji je to bio konkretno model.

Edited by maheem
Link to comment
16 minutes ago, maheem said:

uzdravlje banatski, nek te dobro služi :)
Qashqai mi je mnogo ružan a vidim dosta ga ljudi tera, Kuga mi je simpa spolja, baš sam je juče zagledao al deluje skučeno unutra ko što si spomenuo. a Forester...koliko on nov košta ako su polovnjaci skuplji od solidnih novih automobila?
@radisa: X-Trail mi se baš dopao. Doduše ne znam koji je to bio konkretno model.

Svi Xtrailovi izgledaju isto... Prostora unutra, prostora u gepeku, pomeriva zadnja klupa, pa namestiš kako ti odgovara... Predposlednji nivo jebe kevu, ionako mi ništa iz poslednjeg nije životno važno...U pretposlednjem je i zaštita od čeonog sudara i kamera od 360 i svašta nešto...

 

Baš sa zagrejan, videću da li će se tu slučajno omaći neki popust na sajmu, pa da ga uzmem odmah... AKo ne, na leto...

Link to comment

:-) hvala svima, popiću jednu u pppovosko ime kad ga preuzmem

 

22 hours ago, radisa said:

Ja ga vozim, ima 2 godine... :D

 

Gepek je veći nego što izgleda, nosači ne smetaju puno... Pozadi je stvarno komotan, najkomotniji auto u ovoj klasi koji sam ikad video... I sve je super, samo nemoj da se iznenadiš, motor nije baš previše startan, i na 130+ je malo bučnije nego što bi očekivao, pogotovo sa zimskim gumama... Troši n1 otvorenom oko 7.5, ako ga voziš konstantno oko 120-130...

 

Inače, ja sam to isto, što su ti naplatili 16K, platio 15K.... Dižu cene, stalno... Sad sam sad gledao da uzmem RAV4/Honda CRV/X-Trail... Rav4 i CRV su sad podigli cene, pred sajam, na sve modele, osim na one na koje daju popust, a to je kod RAV4 samo klot i najskuplji... Fantastičan potez... Ostaje mi X-Trail, ali, on je ionako negde na gornjoj granici z amodel koji mi se sviđa...

 

ne patim od prevelike startnosti, ne treba mi sportski auto. provozao sam jednu, u vožnji odlično vuče, nema lenjosti.

 

kad već razmišljaš o autu tih gabarita, ako dopuštaš sugestiju, idi pogledaj Forestera. meni je ono bez konkurencije. prostrano, pregledno, udobno a robusno, bezbedno, trajno, značajno su popravili enterijer u odnosu na stare modele, spolja mi je fenomenalan (mada, to nije svačiji ukus)

 

@maheem ovaj koji je stajao u salonu, ako se dobro sećam, bio je 33 000

Link to comment
20 minutes ago, banatjanin said:

:-) hvala svima, popiću jednu u pppovosko ime kad ga preuzmem

 

 

ne patim od prevelike startnosti, ne treba mi sportski auto. provozao sam jednu, u vožnji odlično vuče, nema lenjosti.

 

kad već razmišljaš o autu tih gabarita, ako dopuštaš sugestiju, idi pogledaj Forestera. meni je ono bez konkurencije. prostrano, pregledno, udobno a robusno, bezbedno, trajno, značajno su popravili enterijer u odnosu na stare modele, spolja mi je fenomenalan (mada, to nije svačiji ukus)


 

 

Lenj je na većim brzinama, e sad, i pitanje je koliko voziš i koliko ti znači što se od 100 na više vuče kao puž, meni to nekad baš, baš smeta, jer jbg, vozim 35.000+ godišnje, pa sam jako puno na putu... Videćeš kad budeš malo više vozio, baš se javi za jdeno 2-3 meseca, da vidim da li imaš slično iskustvo...

 

Gledam sad SUbarua, na sajtu, cenovnike nisu menjali od 2015,pa ne znam koliko oprema koju tamo navode i cene imaju smisla... Dakle, moralo bi se svakako ići, gledati i pitati jer oprema koju nevode u cenovnicima je spram konkurencije dosta loša...

 

No, hvala na preporuci svakako, ovo nisam do sad ni uzimao u razmatranje... :)

 

 

Link to comment
12 minutes ago, radisa said:

 

Lenj je na većim brzinama, e sad, i pitanje je koliko voziš i koliko ti znači što se od 100 na više vuče kao puž, meni to nekad baš, baš smeta, jer jbg, vozim 35.000+ godišnje, pa sam jako puno na putu... Videćeš kad budeš malo više vozio, baš se javi za jdeno 2-3 meseca, da vidim da li imaš slično iskustvo...

 

Gledam sad SUbarua, na sajtu, cenovnike nisu menjali od 2015,pa ne znam koliko oprema koju tamo navode i cene imaju smisla... Dakle, moralo bi se svakako ići, gledati i pitati jer oprema koju nevode u cenovnicima je spram konkurencije dosta loša...

 

No, hvala na preporuci svakako, ovo nisam do sad ni uzimao u razmatranje... :)

 

 

pa ako volis vozljiva auta, cudi me da gledas x-trail. forester i cx5 su izmislile voznju za tog nisana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...