Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Baš sam skoro naširoko pričao o tome sa drugarima. Nekako smo došli do koncenzusa da je kupovina novog automobila luksuz i da ne postoji nijedan razlog da se ne uzme neki 3, 4 godine stariji sa par desetina hiljada na satu za osetno manje pare.

 

+1, na dva brza klika poređenje ovo:

 

19105799_634060940123324_343027567166798

 

vs ovo:

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10347776/fiat-grande-punto-my-12

Link to comment

Po meni im jedan jedini razlog za nov auto, a to je garancija na sve. I onda voziš nekoliko godina dok traje i tapneš i uzmeš drugi i tako stalno voziš nov auto. AKO možeš da dohvatiš kupovnu cenu novog.

Ako ne, nekoliko godina star auto je isplativa stvar - tehnički je još uvek dobar, ako se prvi vlasnik nije baš kao stoka odnosio prema kolima ili auto nije rabljen u posebnim uslovima i terenu. Dobiješ  još uvek vrlo dobar auto, bez da te neko tera da stalno ulažeš pare u održavanje garantnih i drugih uslova

 

Ne odgovorih...

 

Pa ta garancija jeste super stvar, ali koliko se uopšte kvari nov auto, iole ozbiljnog proizvođača? Ako je auto imao neku fabričku falinku, to je sve rešeno u prvih par desetina hiljada kilometara. Uglavnom ostaje samo vožnja. Sa druge strane, ta garancija se plaća dranjem kože sa leđa cenama zvaničnih servisa. Vozim auto 2008. i mali servis je duplo i više skuplji u zvaničnom nego što ga plaćam sa strane (istim delovima i uljima), a mogu da zamislim koliko otimaju za skuplje i kvalitetenije, i naravno novije modele. 

 

Ništa nije crno belo, mnogo zavisi koja je zapravo razlika u ceni i uopšte od finansijskog stanja kupca, neko ko ima i može sebi da priušti nov auto a da ga ne plaća sa trećinom plate preko kredita, tj ko može sebi da priušti takve egzibicije, to će i da uradi. Kupci čiji budžet jedva dosegne do cene novog možda ima više smisla da pazare nešto malo tlačeno a puno jeftinije i razlike u kešu ostave za ne daj bože. Drugo, mislim da se garancija prenosi kada se auto prodaje?..

 

 

Link to comment

Nov auto drastično gubi na ceni u početku, dok ga odvezeš od salona do kuće već je jeftiniji  :ss1: . A da je lepo da ti je sve novo i (o)sigurno lepo je, samo treba novaca...vozim auto 13 godina star, 260 000 km i on se praktično ne kvari, motor and stuff. Ono što menjam je posledica srpskih puteva, 2x prednji desni ležaj, pa prednji levi, zadnji levi...a tu ne znam koliko pomaže što je auto nov. I obavezno garaža, hercšlag bi me opizdio da vidim da mi je neko ogrebao nov auto na parkingu.

Link to comment

:thumbsup: Na poslu nemam problem sa parkiranjem, tu su i kamere ali kući je katastrofa, umesto u dvorištu zgrade parkiram se na ulici, manje su šanse da me neko ogrebe.

Link to comment

Povremeno imam priliku da vozim novog tipa i skroz ok auto.Samo treba bezati od 1.4 motora jer u toj karoseriji je preslab,cak ni u 500l nije neka radost.Skroz trom i naporan za voznju.1.6mjet je skroz druga prica.

 

Ali za taj novac ~13k e Giuletta je najbolji izbor,moze da se nadje polovna jos uvek u garanciji napucana opremom,a Fiat i ostali ne mogu ni da joj pridju.

Link to comment

Sve zavisi od toga kakav je ko vozac i sta ocekuje od automobila. Ja sam recimo probao Tipo 1,4 i bio mi je sasvim dovoljno zivahan, a inace to je proveren i dobar motor koji se moze naci u dosta Fiatovih modela. Pomaze mu dosta kratak prenosni odnos. No

dobro, ja nisam agresivan vozac, a onima koji jesu svakako treba jaci motor.

Link to comment

Povremeno imam priliku da vozim novog tipa i skroz ok auto.Samo treba bezati od 1.4 motora jer u toj karoseriji je preslab,cak ni u 500l nije neka radost.Skroz trom i naporan za voznju.1.6mjet je skroz druga prica.

Ali za taj novac ~13k e Giuletta je najbolji izbor,moze da se nadje polovna jos uvek u garanciji napucana opremom,a Fiat i ostali ne mogu ni da joj pridju.

oftopik, ali vozio sam skoro dzulijetu nekoliko dana, i sad definitivno razumem ljude koji sr loze na alfe.

gresan sam bio.

Link to comment

On topic,prosla prilika za kupovinu Fiata,solidna posecenost na night of miracles i dosta potencijalnih kupaca,dal se nesto zaista kupovalo videce se za par dana.Tipo npr. mogao da se uzme sa popustom od 5000e u karavan verziji 500l treking za nepunih 12k.

 

Ko je hteo novog Fiata bolja prilika tesko da ce da naidje.

 

Bila i jedna prelepa djulijeta u dinsictive opremi da sam nasao kupca za burbeg uzeo bih je bez razmisljanja.Perla plava i narandzasti enterijer,al jaka cena 25 i kusur hiljada.

Link to comment

oftopik, ali vozio sam skoro dzulijetu nekoliko dana, i sad definitivno razumem ljude koji sr loze na alfe.

gresan sam bio.

I ja sam, ali i dalje ne razumem. :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...