Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Vidim da nemamo neku temu vezano za kupovinu novog automobila u Srbiji.

Elem ja se razmisljam da kupim novi automobil koji bi koristio i za gradsku voznju i za putovanja.

Prvo sto sam video je Opel Astra koja je na popustu (Opel Astra Sedan Enjoy, model sa 4 vrata, benzinskim 1.6 motorom 115KS i cenom od 12.685 EUR) i daju neke povoljne kredite ali mi je drugar rekao da se previse cesto kvare.

Preporucio mi je Mazdu 3 i Hyundai Elantru pa sam juce gledao cene i ponude i video da je Elantra 1,6 MPI GL STYLE uz koju ide odlican paket opreme 13 990 evra.

Ima li neko iskustva sa Elantrom ili mozda neku drugu preporuku za ovaj novac i ovu klasu automobila?

Link to comment

hjundai u srbiji nekako uvek ispliva sa najboljom ponudom

 

pogledaj i kiu ceed i ceed sportswagon. generalno bi mi kia bila uvek opcija pre hjundaija

 

eventualno škoda rapid 1.4 125ks 17k

Link to comment

Baš sam skoro naširoko pričao o tome sa drugarima. Nekako smo došli do koncenzusa da je kupovina novog automobila luksuz i da ne postoji nijedan razlog da se ne uzme neki 3, 4 godine stariji sa par desetina hiljada na satu za osetno manje pare.

Ne pišem ovo da te nagovaram da uzmeš polovan, već kontam da si verovatno i sam razmišljao o tome pa me zanima kojom logikom si se vodio, šta te vuče ka novom u odnosu na polovan?

Meni je san da vozim nov auto, al jednostavno, mislim da je ekonomski mnogo neisplativije nego auto star 2, 3 godine.

Edited by Mil@n
Link to comment

Baš sam skoro naširoko pričao o tome sa drugarima. Nekako smo došli do koncenzusa da je kupovina novog automobila luksuz i da ne postoji nijedan razlog da se ne uzme neki 3, 4 godine stariji sa par desetina hiljada na satu za osetno manje pare.

 

Ne pišem ovo da te nagovaram da uzmeš polovan, već kontam da si verovatno i sam razmišljao o tome pa me zanima kojom logikom si se vodio, šta te vuče ka novom u odnosu na polovan?

 

Meni je san da vozim nov auto, al jednostavno, mislim da je ekonomski mnogo neisplativije nego auto star 2, 3 godine.

 

 

Po meni im jedan jedini razlog za nov auto, a to je garancija na sve. I onda voziš nekoliko godina dok traje i tapneš i uzmeš drugi i tako stalno voziš nov auto. AKO možeš da dohvatiš kupovnu cenu novog.

Ako ne, nekoliko godina star auto je isplativa stvar - tehnički je još uvek dobar, ako se prvi vlasnik nije baš kao stoka odnosio prema kolima ili auto nije rabljen u posebnim uslovima i terenu. Dobiješ  još uvek vrlo dobar auto, bez da te neko tera da stalno ulažeš pare u održavanje garantnih i drugih uslova

Link to comment

Mazda 3 je jedno 10x bolji izbor od Opela.Uz to Mazda trenutno ima akciju za modele iz 2016.I sto je najbolje isporuka odmah.Dakle zavrsis papirologiju i registraciju i vozi.Uz to se na poklon dobija i dodatna oprema u vrednosti od 1200e (sam biras iz kataloga) sto uz dogovor sa dilerom moze da rezultira automobilom koji je krcat opremom za smesnu cifru.

 

A i Fiat trenutno daje dobre akcije pred predstavljanje restilizovanog modela,tako da novog Tipa mozes da uzmes sa popustom od nekih 5000e,za karavan verziju.Mi jedan koristimo kao sluzbeni i ekstra je autic za taj novac i solidno je opremljen.

Link to comment

Meni je san da vozim nov auto, al jednostavno, mislim da je ekonomski mnogo neisplativije nego auto star 2, 3 godine.

 

jbg i ovo zavisi dosta od toga kakav polovan auto uzimas. polovni dizelas je krs izbor ako cemo da generalizujemo.

Link to comment

Nije toliko strasan ni polovan automobil,neretko neko zameni nov auto u garanciji za noviji model.Tako da je to proverena kupovina.U mojoj firmi je bilo par primeraka 500l koji su se prodavali na oovaj naci i otisli su ekspresno.

 

Dobra stvar kod takve kupovine je istorija servisa jer uslovljava garanciju tako da si miran,lutrija je kupovina polovnog van garatnog roka je cesto prestanu servis kod ovlasecnih servisera pa moras da verujes na rec da je i dalje kvalitetno odrzavan.A i neki sklopovi nakon odredjene km krenu da se kvare ili im nailazi interval za zamenu pa onda krene da se kvari.Mada kvar je sirok pojam.

Link to comment

Po meni im jedan jedini razlog za nov auto, a to je garancija na sve. I onda voziš nekoliko godina dok traje i tapneš i uzmeš drugi i tako stalno voziš nov auto. AKO možeš da dohvatiš kupovnu cenu novog.

Ako ne, nekoliko godina star auto je isplativa stvar - tehnički je još uvek dobar, ako se prvi vlasnik nije baš kao stoka odnosio prema kolima ili auto nije rabljen u posebnim uslovima i terenu. Dobiješ još uvek vrlo dobar auto, bez da te neko tera da stalno ulažeš pare u održavanje garantnih i drugih uslova

+1

 

Ja bih u jednačinu dodao i broj pređenih km... Ako voziš samo po gradu, eventualno jednom godišnje do mora, onda je i polovan ok izbor... Ako tučeš 40-50k godišnje iz ko zna kakvih razloga, onda, nov, pa menjaš kad je garancija pred kraj ili kad možeš da izvučeš neki maksimum vrednosti...

 

 

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Sto dalje od Opela. Skoda, Hjundai, Kia i vozi.

 

hjundai u srbiji nekako uvek ispliva sa najboljom ponudom

 

pogledaj i kiu ceed i ceed sportswagon. generalno bi mi kia bila uvek opcija pre hjundaija

 

eventualno škoda rapid 1.4 125ks 17k

 

Mazda 3 je jedno 10x bolji izbor od Opela.Uz to Mazda trenutno ima akciju za modele iz 2016.I sto je najbolje isporuka odmah.Dakle zavrsis papirologiju i registraciju i vozi.Uz to se na poklon dobija i dodatna oprema u vrednosti od 1200e (sam biras iz kataloga) sto uz dogovor sa dilerom moze da rezultira automobilom koji je krcat opremom za smesnu cifru.

 

A i Fiat trenutno daje dobre akcije pred predstavljanje restilizovanog modela,tako da novog Tipa mozes da uzmes sa popustom od nekih 5000e,za karavan verziju.Mi jedan koristimo kao sluzbeni i ekstra je autic za taj novac i solidno je opremljen.

Hvala na preporukama, Uglavnom i ja sam razmisljao manje vise o ovim opcijama. 

Link to comment

Baš sam skoro naširoko pričao o tome sa drugarima. Nekako smo došli do koncenzusa da je kupovina novog automobila luksuz i da ne postoji nijedan razlog da se ne uzme neki 3, 4 godine stariji sa par desetina hiljada na satu za osetno manje pare.

 

Ne pišem ovo da te nagovaram da uzmeš polovan, već kontam da si verovatno i sam razmišljao o tome pa me zanima kojom logikom si se vodio, šta te vuče ka novom u odnosu na polovan?

 

Meni je san da vozim nov auto, al jednostavno, mislim da je ekonomski mnogo neisplativije nego auto star 2, 3 godine.

Gledao sam naravno ali mi se cini da nije bas tako velika razlika u ceni izmednju polovnog i novog auta. Primera radi Hyundai Elantru nova je 14 000 evra a polovna stara 5 ili 6 godina je od 8500 do 9000 evra. I veoma bitna stvar je cinjenica da su to vec kola koja su van garancije. Razmisljao sam u pravcu da ako vec imas novca onda je najsigurnija varijanta nov auto, sa kasko osiguranjem naravno, i onda vise ne razmisljas. Naslusao sam se dosta primera ljudi koji su na kraju potrosili mnogo para na popravke polovnog automobila, naravno ima i drugih primera gde su ljudi dobro prosli sa kupovinom polovnog automobila, ali su mnogo redji.

Racunica je da sa novim autom bi resio manje vise pitanje za narednih 10 do 12 godina. 

Link to comment

Racunica je da sa novim autom bi resio manje vise pitanje za narednih 10 do 12 godina. 

 

Apsolutno, ako nisi od onih koji vole da menjaju automobile. Uz kvalitetno održavanje i malo sreće, može on toliko da te služi i da ne bude problema.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...