Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

A ima li ovde Masinaca,osim Tonija?

Čekaj prvo da privedemo nešto sa Kursa ikebane pa onda idemo (i) na Mašinski. Neki red ipak mora da se zna, ne?

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

A ima li ovde Masinaca,osim Tonija?

Čekaj prvo da privedemo nešto sa Kursa ikebane pa onda idemo (i) na Mašinski. Neki red ipak mora da se zna, ne?

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Nego, kako se zvala "baba" sa Teorije kola?? Nesto se nikako ne secam da je iko zvao po imenu - bila je samo baba™??

nije postojala nikakva baba sa teorije kola.

nikada.

Link to comment

Glede '99. i Labana, Teodosića itd: tražili su nam da svi pokazujemo indekse na ulazu u zgradu da bi nas kerberi pustili da uđemo; koliko se sećam neko vreme nakon toga su ETF odvojili rešetkama u auli, na ETF se ulazilo sa bulevara, na GRF i arhitektonski se ulazilo na bočni ulaz (KST) pa uz stepenište, ETF bio zakovan. Tražilo indekse na oba ulaza. Pred kraj letnjeg semestra (znači neki april-maj 2000.) opet neka gnjavaža, zatvorili bočni ulaz jer je kontrola bila opuštena (obezbeđenje iz domova a ne privatni JUL kerberi kao na glavnom ulazu). Skupilo se nas dvadesetak, trebalo da imamo predavanje iz tehničke mehanike 1 kod Dragoslava Šumarca (kasnije ministar kod Đinđića). Dolazi i on ispred, mi kažemo - profesore, mi treba da imamo predavanja kod vas, nemamo indekse, neće da nas puste. Popriča on sa kerberima, vrati se i kaže - deco, haj'te samnom. Ulazimo u dvorište, pa iza zgrade, on kucne na prozor laboratorije za građevinske materijale. Otvori žena (kasnije sam saznao da je tehnolog betona), on ju zamoli da nam otključa ulaz u laboratoriju (lab. ima direktan ulaz iz dvorišta, treba uneti uzorke, materijal itd). Uđemo, to je direktno preko puta KST-a, dvorišna strana, pa glavno stepenište, i uđemo u 225. Dolazi Šumarac nakon 10 minuta, dobije aplauz :) Kaže - bio sam sad u dekanatu, dekan nije tu. Ostavio sam mu na stolu pismo da neću da držim predavanja dok je fakultet pod okupacijom. Ako neko ima indeks kod sebe dajte da vam podelim potpise. I svi vadimo indekse :D

 

(Još jedna crtica: Ljubomir Čukić, tad meni predavao matematiku 2, piše po tabli u amfiteatru 225, naiđe na masniji deo table, kreda ne ostavlja trag. Stane, okrene se ka punom amfiteatru i kaže: sad bi jedan kolega sa elektro fakulteta rekao da su ovo neke NATO ovce premazale tablu firnajzom :lolol: i nastavi dalje sa predavanjem)

Link to comment

Baba sa Teorije kola je Dusica Calovic. 
Muzu sam uspeo da zaboravim ime, ali je prezime isto. Predavao je regulaciju EES. Nije napisao udzbenik do penzije i jedini je drzao predavanja od 7 ujutro. Svratio sam samo jednom i uspeo da izdrzim jedan cas. Doduse, priznajem da sam dosao sa neke zurke, u odgovarajucem stanju. 
Ono sto je Caja po predanju bio za elektronicare, ovde je to bio Calovic. 
Imao sam srecu da mi elektroniku predaje Vasiljevic (aka Ruzmarin) koji je napisao knjigu iz koje bi moja polupismena baba naucila za 6 s pola snage. 
Spominjani "ne autisticni ali duplo vise pijan, sa moravskim akcentom" je deo tandema Vasic/Janic (pre mislim da je Janic) - tadasnja matematika 1 i mat.2 
Vasic je bio hronikus i prilicno ne razumljiv, dok je Radovan R. Janic takodje bio hronikus, ali zajebant - i jednom potvrdioda je jako cool covek pun razumevanja (ali da ne prepricavam posto sam samo posredovao). 
Legenda takodje kaze da se dogadjalo da ih donose iz pokojne Domovine na predavanja.... 

Ima materijala za pricu samo tako, ali za kraj, iz malog mozga izvlacim pesmu koju sam napisao za njih dvojicu koja nikada nije uglazbljena (a trebao je da bude h/c), dakle ...

Spricer i ja 
Kao Abelova grupa
Spricer i ja 
dva nerazdvojna druga

Link to comment

@iDemo,

 

Moze ti biti zanimljivo da se Olga vratila matematici, video sam je pre par godina:

...

- Jos uvek si u Legu? 

- Ne presla sam na fakultet, predajem matematiku.

- Kazes automatiku?

- Ne dobro si cuo - matematiku!

Link to comment

Čekaj prvo da privedemo nešto sa Kursa ikebane pa onda idemo (i) na Mašinski. Neki red ipak mora da se zna, ne?

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

 

evo kursistkinje ikebane u penziji. došla sama iz radoznalosti. nije za privođenje.

Link to comment

mika je bio daleko najveci car. jednom je dosao uzduvan, pravo sa saveta, i poceo da predaje pa zatim u pola recenice zastao i kaze - deco, na ovom fakultetu se desavaju stvari koje nisu svojstvene razumnim ljudima. pa kad se, je li, na taj nacin izduvao, nastavio da predaje kao da se nista nije desilo. otvorio dusu. meni je to njegovo deco uvek bilo super. 

 

a za caju se pricalo da i vikendom navija sat da bi mogao da ga izignorise. tako se radovao. 

 

a kad krenemo na elektrijadu, cim voz izadje iz stanice, pocne budzenje i lemljenje da bi vec do novog beograda svaki kupe imao prikacen neki muzicki oblik, jal radio, jal kasetofon. 

 

kraj osamdesetih, pre milosevicevskog odrona. 

 

e, da - tad se jos pusilo na ispitima. napravis ladjicu od papira da bi je koristio kao pikslu, zapalis, i polako.

Edited by adam
Link to comment

Pomenuta baba ako se je se još neko seća sa etfa je predavala engleski 1i 2, povelika koloritna žena , uvek je nosila neke šarene rukom štrikane grejače preko čarapa i široke suknje koje su jedva dosezale do kolena . A volela je da sedne na sto, ta suknja se onda još skrati a ona mlatara debelim šarenim nogama i veze na engleskom. Imala je pravilo da baš ništa ne progovara na srpskom ni u hodniku .

Onda nam je na čas ulazio nepozvan Voja Abramović koji je predavao odbranu i pravio performans :lol: redovno joj je postavljao neka pitanja ona je odgovarala na engleskom a on se okretao ka nama i kao tražio pomoć , šta kaže baba , jel me nešto psuje  :) Dada i on je oslovljavao sa baba. Bila je to očito medjusobna zajebancija u kojoj su oboje uživali.

Onda bi nas baba potopila na ispitu, diktat u punom amfiteatru u kome jedva da sam uspevala da čujem šta govori, 5 grešaka u pisanju i pao si. Kad ubodeš manje od 5 usmeni. Gde me je sačekao neki prevod u kome za boga nisam mogla da s esetim kako se kaže nafta i baba me obori. Prvi put sam požalila što nisam učila ruski :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...