Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

11 hours ago, Milošica said:

Kakva je perspektiva sa smerom Energetika kod nas? Razmišljam između toga i Građevine,ali sam bliži ovoj drugoj opciji...

tebra, ti razmisljas zadnjih par godina - resi nesto pa udri, nema 'leba od razmisljanja.

Link to comment
tebra, ti razmisljas zadnjih par godina - resi nesto pa udri, nema 'leba od razmisljanja.
izmedju ostalog. svet je ionako danas neshto drugo, zavrshish neshto, radish neshto. ili neshto drugo. biraj shta ti se svidja, to je zaista poslednji slobodan izbor u zivotu. zenicesh se posle sa prividom slobode iz ogranichenog skupa :)

sent from bubamoto

Link to comment

@gospa buba 

 

Hvala.Slažem se.

 

@iDemo

 

Sigurno ću na ta dva fakulteta konkurisati.Bolje sada da razmišljam nego posle da se kajem. :)

Edited by Milošica
Link to comment

Moralo bi se ipak znati sta je 1, a sta je 2 posto su to dve poprilicno razlicite stvari.

Vazno je raditi nesto sto se voli.

Edited by Friend
Link to comment

pa mora se znati, ali ako ima uslova, meni je esencijalno da chovek shto duze uchi ono shto voli (ne u smislu da rasteze, nego da shto kasnije pochne da uchi ono shto ne zeli da bi i radio ono shto ne zeli. pa dokle uspe). posao ce biti voljen ili nevoljen, a obrazovanje treba da bude iskrena ljubov u svetu kompromisa :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Beogradski izbori su zavrseni i ozivljavaju stare teme pa kaze:

 

Quote

"Ako ETF odbije, novi fakultet za računarstvo"


Biće osnovan novi fakultet za računarstvo ukoliko se sa ETF-om ne postigne dogovor o osnivanju bočne Katedre za informacione tehnologije.

To je najavio ministar prosvete Mladen Šarčević.

On kaže da "priča sa ETF-om još nije završena", ali ako se to ne desi da se razmatraju i druge opcije kao što je osnivanje novog fakulteta.

"Za sada smo razgovarali da lokacija novog fakulteta bude na Novom Beogradu, da to bude moderna zgrada od 11.000 kvadrata. To ne radimo za naredne dve godine, to je budućnost. Još je rano govoriti o mogućim kvotama koje bi bile na tom fakultetu“, rekao je Šarčević za Tanjug nakon panela o obrazovanju na Kopaonik biznis forumu.

Podseća da su svi fakulteti u Srbiji koji imaju IT smerove povećali kvote za 756.

"Ove godine očekujemo još veći broj fakulteta da se priključi, čak i isturenih odeljenja, ali i fakulteti kojima nije osnovna delatnost informatika, ali je sekundarna, kao što su određeni programi Učiteljskog fakulteta, Ekonomskog“, zaključio je ministar.

 

 

 

Edited by Friend
Link to comment

to je najposhtenije. napravi svoje, pa da vidimo kako je u svetu konkurencije -_-

 

nego shto ne verujem da ce da istrpe da se ne svete, bezumni etf ih tera da investiraju i grade, pa josh i da se takniche, umesto da odmah kupe kajmak :dry:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Kaže mi kolega koji je na onom "srpskom Davosu" na Kopaoniku, da ovaj iz Nordeusa baš aktivno lobira za tu "transformaciju ETF" i da u tome ima podršku ovih iz Vlade ...
Izgleda da su se baš nameračili. I svi su nešto u fazonu "eto i premijerka kaže da joj je to prioritet, ako nama ne verujete, valjda njoj možete..."


...shiit has hit the fan....

Link to comment

Kao da je osnivanje fakulteta isto sto i otvaranje trznog centra. Ko ce biti nastavni kadar tamo? Ako su to ljudi sa ETF-a onda je to udarac na ETF i njegovu katedru. Nije da mi imamo visak naucnog kadra pa da su zgrade problem.

Link to comment

Neka prave zgradu i vode tamo nastavni kadar, a novi nastavni kadar ce se izgraditi. Izgradice ga oni koji budu ostali na sadasnjoj katedri i koji ne zele da cepaju fakultet.

 

Drugo, kroz naslov same vesti se vidi da je ozbiljna opcija da prave potpuno novi fakultet. Verovatno jer su na ETFu slozni po tom pitanju u velikoj vecini.

 

 

 

Edited by Friend
Link to comment

nastavni kadar nije problem. tezi problem na bu je da se odgovarajuci nastavni kadar ikad probije do radnog mesta. ne kazem to za etf nego generalno. bice nastavnika.

sent from bubamoto

Link to comment

Mislim da je prosveta (na svim nivoima od osnovne skole do univerziteta) sistem koji je poprilicno inertan.  Trebale su godine da se razrusi sto je valjalo ali kada se razrusi onda trebaju decenije da ponovo bude kako treba. I dalje mislim da su kadar, uredjenost i principi odgovornosti mnogo veci problem od prostorija i tehnike. Sa odlivom ljudi u poslednjih par decenija mislim da nam nije bas sjajna situacija. Ne mozemo imati dobre profesore i strucnjake u par godina.

 

Drzava moze podici kredit i izgraditi centar, ali ne moze stvoriti ljude da rade u njemu.

Edited by Palamed
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...