Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

8 hours ago, manitu said:

Izmislim "Manituov koeficijent".

 

I ja sam ga koristio, bez njega nije bilo šanse da se ispetljaš iz onih gluposti :)

 

Coneta se sećam kao drčnog čiče koji je puno znao, ali nije umeo da prenese znanje. Jedan od onih tipova koji prekidaju sagovornika u pola rečenice jer znaju šta hoće da pita/kaže.

Link to comment
On 2/3/2018 at 7:46 PM, peralozac said:

Slučajno nabasah na ovu udicu od topika i zagrizoh k'o najgora somina. Idite bre u tri p..........eršuna, ode popodne samo tako!

Je li tebe stvarno u RL zovu Pera Ložač? Mislim, čini mi se da sam se preko svojih ortaka banderaša na nekoj od Elektrijada (u SFRJ) upoznao sa nekim sa sličnim CV-jem, a imao je taj nadimak ...

 

SaE

Link to comment
25 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Je li tebe stvarno u RL zovu Pera Ložač? Mislim, čini mi se da sam se preko svojih ortaka banderaša na nekoj od Elektrijada (u SFRJ) upoznao sa nekim sa sličnim CV-jem, a imao je taj nadimak ...

 

SaE

 

Ne, niđe veze sa RL, a sličnih CV-ja kol'ko o'š :)

Link to comment
  • 3 weeks later...
Quote

Do 2023. ETF u novoj zgradi

 

 

Vlada Srbije će u narednih nekoliko meseci raditi na rešavanju neadekvatnog prostora u kojem rade profesori i studenti na Elektrotehničkom fakultetu (ETF) u Beogradu, a do 2023. ovaj fakultet bi mogao da dobije novu zgradu i kampus, najavio je ministar zadužen za inovacije i tehnologije Nenad Popović.

 

"Trudićemo se da u sledećih nekoliko meseci problem neadekvatnog prostora koji je ispod svakog kriterijuma u odnosu na ono što imaju zemlje u okruženju i druge evropske zemlje na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu popravimo, i nadam se da ćemo do 2023. godine, kada se obeležava 150 godina inženjerstva u Srbiji, imati nove zgrade i novi kampus", rekao je Popović obilazeći ETF.

Popović je podsetio da su najbolji mladi inženjeri iz Srbije, a koji danas rade i ovde, ali i u regionu i najvećim svetskim kompanijama od Australije do Amerike, Kine i Rusije, upravo oni sa ETF-a.

Rezultat tog rada vidljiv je time što danas praktično nemamo nijednog inženjera elektrotehnike koji je nezaposlen, primetio je Popović te poručio da Srbija mora da ulaže baš u institucije kakva je Elektrotehnički fakultet u Beogradu.

Vlada Srbije će u narednom periodu učiniti sve, obećao je, da se stvore bolji uslovi za rad na ovom fakultetu, koji su danas, kaže, apsolutno neadekvatni, pogotovo zbog rezultata koji se postižu, napominje ministar.

V.d. dekana ETF-a Milo Tomašević smatra da bi fakultet mogao da privuče firme koje bi u tim prostorijama radile sa ETF-om zajedničke projekte. "Mogli bismo da damo infrastrukturu za startap kompanije tako da bi to bilo jedno plodonosno okruženje koje bi moglo da rađa ne samo studente nego i projkte koji bi mogli da se primenjuju u industriji", objasnio je Tomašević.

Popović je tokom posete fakultetu obišao Centar za robotiku ETF-a u kojem mu je robot poslužio sok, zatim Računarski centar gde se upoznao sa 3-D programom koji pomaže osobama sa autizmom, kao i učionicu u kojoj je trajala vladina obuka za IT prekvalifikaciju građana.

"Inženjerstvo je ključna reč za Srbiju. To je najveći resurs koji imamo i koji je pokazao svoj kvalitet u najjačoj svetskoj konkurenciji", istakao je Popović.

Rekao je i da je u beogradskom centru "Majkrosofta" dve trećine inženjera završilo upravo beogradski fakultet.


Elektrotehnički fakultet želi da zadrži studente u zemlji. Naruku im ide, kažu, dolazak stranih kompanija.


Ministar je podsetio je da se u Novom Sadu gradi novi Tehnološki park pri Fakultetu tehničkih nauka i da je reč o investiciji od preko 20 miliona evra.

"U Nišu se grade dva velika projekta, jedan je laboratorijska lamela za Elektronski fakultet i novi Tehnološki park, jedan od najsavremenijih u jugoistočnoj Evropi od 20 miliona evra", kaže Popović.

Takođe je pomenuo da se gradi nova zgrada Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu vredna pet miliona evra.

"Siguran sam da će vlada u sledećem periodu, a ja ću se maksimalno truditi da to sprovedem, imati mogućnosti da finansira novu zgradu za Elektrotehnički fakultet", kaže ministar Popović.

Milo Tomašević jezahvalio je ministru na poseti fakultetu i poručio da ETF nije samo mesto, kako je rekao, na kojem se stiče vrhunsko obrazovanje i gde se odvija bogat naučni rad, nego da je taj fakultet, mesto na kojem se obavljaju i inovacione delatnosti od interesa za privredu i celo društvo.

 

 

Da li ovo nagovestava da ETF ostaje celovit i da se odustalo od "privatizacije"?

 

 

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/3044720/do-2023-etf-u-novoj-zgradi.html

Edited by Friend
Link to comment

a gde ce da bude kampus? jel imali su oni skoro pa temelj preko reke, nego se gospodama nije napushtala molerova i hadzi ovog i onog. da vidimo kako ce sad da prodje [emoji38]

 

ne znam kako je svuda u svetu al ovde kad kazu startap drshte novchanike utekoshe :isuse:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Mogu da sruse RC i grade iza postojece zgrade. A mozda da otkinu malo od masinaca, imaju previse m2 ;).

Svi zadovoljni, i studenti i ovi iz Molerove.

Edited by Friend
Link to comment
a gde ce da bude kampus? jel imali su oni skoro pa temelj preko reke, nego se gospodama nije napushtala molerova i hadzi ovog i onog. da vidimo kako ce sad da prodje [emoji38]
 
ne znam kako je svuda u svetu al ovde kad kazu startap drshte novchanike utekoshe :isuse:
 
sent from bubamoto
 
 
 
 

Misliš na ono što su samo rupu napravili tamo kod FDU ka autoputu?
Link to comment

U Pressingu kod Cosica gostovao je Branko Milutinovic, direktor Nordeusa.

 

 

 

 

Kraci deo emisije je posvecen poslednjim desavanjima na ETFu, direktno pitanje Cosica i odgovor gosta:

 

https://www.youtube.com/watch?v=VA0zMSniwHE&t=47m46s  (koga mrzi sve da gleda)

 

 

Quote

 

Otuda ideja da se, kako je rekao, ostvari saradnja sa Elektro-tehničkim fakultetom u Beogradu.

"Na žalost, došli smo u paradoksalnu situaciju gde su progresivne ideje podržane od Digitalne Srbije naišle na različita tumačenja, pre bih rekao tumačenja, a ne otpor. I to se završilo tužno, kada je dekan fakulteta podneo ostavku iz protesta. I sada je u principu sve ostalo isto", rekao je Milutinović.

 

"U suštini te ideje je evolucija. Ja duboko verujem u nju. Ili evoluirate ili umrete. Džaba vama softverski inženjer, dobro nije džaba, ali nije kompletan ako ne ume da radi u timu, ne ume da komunicira, ne razume se u biznis", kaže Milutinović.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
On 2/22/2018 at 10:38 AM, Frank Pembleton said:


Misliš na ono što su samo rupu napravili tamo kod FDU ka autoputu?

jok, blok 32 (dje crkva) je ex teritorija etf. kod fdu su demokrate bile namenile evropski kredit za centar za promociju nauke, nanocentar i josh koga nahvataju (chitaj prisile) da napusti zgrade u kojima je i seli se tu. na kraju je boza djelic ludeo o saradnji umetnika i programera, kad se ispostavilo da vecina nauke nece da se seli, a da je na terenu samo fdu, koji bash ne mozesh da uterash u saradnju sa eksperimentalnim fizicharima. i obrnuto. a bash je bila vazna saradnja. nanocentar bez zgrade, mashina i nanonauchnika je jedno vreme chak imao i direktora, upravne i nadzorne odbore i svu silu nekih lelemuda. posle su pare spiskali na borisove vanredne izbore, a rupa za temelj zarasla u drvlje. opet. posle dosho jedan deda i otesterisao i odneo ogradu za 2 dana.

 

(kaznjavala bih sa 25 po turu na trgu ko poseche drvo a ne sazida nishta :ph34r: )

 

 

1 hour ago, Friend said:

RIP Gradimir Bozilovic

e :(

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...