Jump to content
IGNORED

Америчански богови...


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    23

  • porucnik vasic

    14

  • Sludge Factory

    13

  • goofs

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kapiram sta vasic hoce da kaze, nije da oni lose pisu zato sto ne umeju, vec tako pisu namerno, zato sto hoce sto otvorenije da nametnu svoju agendu™, prakticno da je guraju u grlo™ sirokom publikumu.

 

Kao sto rekoh, meni ne smeta (naprotiv) da neko provlaci ideoloske stravi, drustvena i politicka pitanja, sopstveni svetonazor itd. kroz umetnicko delo, smeta mi kad se to radi na glup nacin. 

 

Ipak, ne slazem se sa vasicem da oni ovo ovako rade namerno, jer zelim da verujem™ u integritet i inteligenciju umetnika (ne samo onih koji prave ovu seriju vec vecine u bilo kojoj umetnosti).

 

Složi se sa mnom - to rade namerno jer im je potrebno u marketinške svrhe, a to rade loše jer se iz aviona vidi koliko štrči.

 

Kao što bi product placement štrčao, recimo da vikinzi kad se iskrcaju nađu Burger King na plaži, tako štrči i ovo trpanje SJW tema gde im mesto nije. Štaviše, autori koji razviju prave navike (tj. tematskog iživljavanja) zahvaljujući medijima/kritici imaju veće šanse da se dokopaju sledećeg projekta, gde će onda po navici da rade istu stvar. Oni koji odbijaju da kompromituju svoju, khm, viziju imaće slabiju recepciju u medijima i slabije šanse da dobiju novi posao.

Link to comment

Ti i vasic ste blizi po ovom pitanju nego sto mislite :D Vasi stavovi bi mogli da se objedine u jedan celovit koji zahvata problem malo sire. On misli da to rade zato sto vole, a ti zato sto hoce sto bolje da se prodaju. A ima verovatno i jednih i drugih, kao i onih koji spadaju u obe kategorije, kao sto ima i onih koje sam ja pomenuo. 

 

Slucajeva ima raznih sigurno. Dejvid Sajmon nije kompromitovao svoju viziju i solidno gura svoje projekte. Mada, s obzirom na teme kojima se bavi i stavove koje zastupa, mozda nije najbolji primer za ovu raspravu. 

 

Negde smo skoro pricali o tome, mislim na filmu, da je kritika u losem stanju. Daleko bilo da sam ja merodavan naravno. Ali kolicina baljezgarija i u kritici je dostigla visok nivo. 

Link to comment

Ti i vasic ste blizi po ovom pitanju nego sto mislite :D Vasi stavovi bi mogli da se objedine u jedan celovit koji zahvata problem malo sire. On misli da to rade zato sto vole, a ti zato sto hoce sto bolje da se prodaju. A ima verovatno i jednih i drugih, kao i onih koji spadaju u obe kategorije, kao sto ima i onih koje sam ja pomenuo. 

 

 

 

Ја ово нигде нисам спорио. :s_c: Него, Вини не би био Вини да не винише™. ^_^ Боља продаја чини ми се не зависи више од критика у мејнстриму(видети под несрећна инкарнација Гоустбастерса, која је била подржана медијски онолико у години кад је Злобаба била планирана за крунисање), у тој индустрији забаве конзервативаца или барем умерених либерала има скоро као прасића у Меки, да не кажем Техерану). Терор идентитетске политике је ту неиздржљив колико и у високом образовању. 

tesko ce u skorije vreme neko uspeti da snimi vece sranje od ove serije...

Сачекај седму сезону Игре престола. Прети да буде специјална... :ph34r:

Link to comment

ma jok, ovo je super. snimis sve sto ti je palo na pamet, bez ikakve logike i smisla, a onda se nadas da ima dovoljno arogantne i priglupe publike koja ce kao da nadje neku kvazi poentu u svemu tome...

Link to comment

ma jok, ovo je super. snimis sve sto ti je palo na pamet, bez ikakve logike i smisla, a onda se nadas da ima dovoljno arogantne i priglupe publike koja ce kao da nadje neku kvazi poentu u svemu tome...

Све је овде смислено. Ништа случају.

Link to comment

Meni je bila dosadna do bola, napisah ukratko o tome na nekoj od prethodnih strana. Mislim da nikad nisam osecao vecu kurcobolju za ono sto ce da se desi sa likovima i pricom do kraja knjige. Ima lepo napisanih segmenata i ideja mozda nije losa, ali, za mene na kraju, meh. 

 

Naravno, rekao bih da sam u manjini. Knjiga je obozavana sirom sveta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...