Jump to content
IGNORED

Америчански богови...


porucnik vasic

Recommended Posts

 

Prvo, imbecilno je praviti "mitovi & legende" intro ako posle toga sledi početnih 45 minuta zatvorske priče, mrtve žene, i postepeno uvođenje slightly natprirodnog Srede. Poenta cele zatvorsko-sahranske sekvenca je da nas iz ovosvetskog polako uvodi u priču o bogovima, duhovima, i ostalim karakondžulama.

 

 

Ja sam taj uvod razumeo kao uvod u celu seriju, dakle davanje nekog okvira celoj prici, ne samo prvoj epizodi. 

 

Inace, ono sto mi se u toj sceni dopalo upravo je debilno ponasanje vikinga, samosakacenje, medjusobno poubijanje itd. Kao sto rekoh, slazem se za deo sa strelama, osim sto je bio lep za oko™, kao deo same price je potpuno nepotreban. Isto sam pomislio za veslanje, ali izgleda da vikinski brodovi ne mogu da se pokrecu veslanjem kad nema ni trunke vetra  :fantom:

 

Sto se tice Njutna, kad ga je pomenuo poceo sam da se pitam zar nije za letenje bitna Bernulijeva jednacina :D tolko vredi moje secanje na fiziku iz skole, ali to sam razumeo kao da on namerno gresi, tj. izbacuje ime nekog tamo naucnika, nebitno sto je pogresno, bitno je da se pokaze kao kvazi intelektualan tip. 

 

Za ostalo je vini u pravu uglavnom. Objasnili su to za kidnapovanje Senke pomocu one napravice, kao nismo hteli da ga salete s ledja i stave krpu na usta, vec smo hteli nesto malo zanimljivije. Sama napravica je interesantna, ali to kako se doslo do nje je stvarno debilno. 

 

LM, gledajte lepe slike. 

Link to comment
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    23

  • porucnik vasic

    14

  • Sludge Factory

    13

  • goofs

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moram da čitam po službenoj dužnosti, a koristim ih kao dokazni materijal za tvrdnju koju sam izneo pretpremijerno - da će nas apsolutno zagušiti PC sranjem.

 

Rave reviews su direktna posledica činjenice da se umesto modernom interpretacijom mitologije primat daje rasnim pitanjima ("A central, constant issue in the show"), gej seksu sa duhom iz lampe ("The most memorable, touching romantic chapters of the novel"), svim ostalim sexy times ("commitment to producing sex-positive, pro-female, queer-friendly work"), i američkoj opsesiji oružjem ("ako je vulkan emocija prirode, onda je volej emocija fudbala").

 

Edit: @Calavera

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Boginja Bilkvis je iz Sabe tj. Jemena, dakle semitska proto-arapkinja through & through - veze sa Nigerijom ima koliko i sa Norveškom. Nije ona kriva što su izabrali da je glumi Yetida Atabe, ona praaava Afrikanka.

 

Inače čitam sad na Vice da ćemo gledati i boga koga nema u knjizi, Vulkana. Showrunners kažu:

 

Majku li vam neobrazovanu, vulkani su dobili moderno ime po bogu Vulkanu, nije on po njima! Nisu Rimljani bacali žrtve u grotlo vulkana, kao ni Grci u grotlo Hefesta!

 

Vatreno oružje naravno ima toliko veze sa helenskim božanstvima, treba li uopšte obrazlagati. Calavera, ti reče da nas neće tući po glavi SJW tematikom?

Болд први: Тачно, а када је тако онда имаш два излаза, или да нађеш неку Семиткињу( макар она била Миа Калифа или како се већ зове) или ако улогу глуми онаква чоколадна лепотица промениш име Богињи, поготово што су за 99.95% публике и једна и друга потпуно непознате.

Болд други: То ти само показује колико је народ потпуно и тоталнозаглупљен овде. И то не они који се крију по мочварама ждеру крокодиле и таслаче међусобно већ они што су као мислећи.

 

Moram da čitam po službenoj dužnosti, a koristim ih kao dokazni materijal za tvrdnju koju sam izneo pretpremijerno - da će nas apsolutno zagušiti PC sranjem.

 

Rave reviews su direktna posledica činjenice da se umesto modernom interpretacijom mitologije primat daje rasnim pitanjima ("A central, constant issue in the show"), gej seksu sa duhom iz lampe ("The most memorable, touching romantic chapters of the novel"), svim ostalim sexy times ("commitment to producing sex-positive, pro-female, queer-friendly work"), i američkoj opsesiji oružjem ("ako je vulkan emocija prirode, onda je volej emocija fudbala").

 

Edit: @Calavera

Ух, то прети да постане жестоко говно у најави.

Link to comment
naiđe na Sredu u nekoj kafani i postaje neobjašnjivo agresivan: "Rekao sam ti da odjebeš!" Pa nisi, brate, stvari u avionu uopšte nisu bile tense

 

Zar nije rekao nesto tipa 'i tried to say fuck off politely'? 

Nije da je sustinski bitno, ali meni ta scena uopste nije bila toliko nategnuta koliko kazes. Neke druge jesu...

 

Sta znam, s jedne strane mi se svidjela serija, prilicno sam siguran da cu uzivati, ako nista zato sto su glumci odlicni, mada je Nick Sobotka malo over the top. Mislim da ce neizbjezno biti dosta jeftinih momenata, ali opet, djeluje da ce biti dobra zabava. 

Link to comment

Pa tako nešto, samo što u avionu to nije rekao ni učtivo ni drugačije. Zvuči kao da se nadovezuju na dijalog iz knjige umesto na onaj iz serije. Tamo Senka IIRC aktivno izbegava Sredu, pokušava da pobegne od njega, da bi se ovaj pojavio u restoranu i opušteno nastavio razgovor započet nekoliko sati ranije. 

 

Razumem da je nezgodno na ekranu predstaviti unutrašnji monolog i dočarati nam da ovaj neće ništa da ima sa Mekšejnom, ali mogli su bar da zaobiđu prijateljsko ćaskanje o prevarantskim taktikama i Isaku Njutnu i coin tricks u avionu ako su hteli da ovaj posle krene sa "jesam ti lepo rekao da odjebeš".

Link to comment

Jako dosadna druga epizoda. Skoro sam zaspala gledajući je.

 

 

Do zla boga, cak ni Piter Stormor (koji je i ovde car) nije povadio stvar. Bukvalno isti osecaj imam kao knjigu kad sam citao. Valjda ce slika da povadi stvar. Mislim, meni je Fuler i celu pricu o Hanibalu (na koju se nikad nisam lozio, naprotiv) ucinio zanimljivom, nadam se da ce i ovo kako vreme bude odmicalo. 

 

Anansijev nastup je bio ok, ali pominjanje policije (iako nemam nista protiv) mi je moram priznati zaparalo usi, pretvaram se u Vinija :D

Link to comment

pretvaram se u Vinija

giphy.gif

Resistance is futile.

 

Nisam još pogledao ali nimalo me ne iznenađuje da će Nancy da tupi o policijskom nasilju i nepravdama robovlasničkog sistema :yawn2:

 

Još da nam sirijski taksista objasni kako nije u redu što ISIS baca pedere sa krova, i sva smo opšta mesta pokrili. Osim 4th wave feminizma, naravno, ali to ipak mora da prožme celu sezonu.

Link to comment

What is thy bidding, my Master?  -_-

 

Pa nazalost, ali mislim da neces mnogo promasiti. 

 

Meni u stvari ne smeta sto sve te stvari provlace, vec sto su skroz nesuptilni. Prosto, to je tzv. lenjo pisanje. Sama rec "policija" mi je zasmetala. On se obraca crncima robovima na brodu koji ih prevozi za ameriku i ok, prica im o buducnosti, a onda odjednom rec "policija". Jednostavno smeta tu. Dovoljno je bilo sto je onako bio obucen (sto ima smisla skroz), ali ovo mi ne pase. 

 

Jbg, tv je usla u hiperprodukcijski period i ocigledno vise nema vremena da se stvari poboljsavaju, nego stancuj burazeru sto brzi i sto vise, nek narod jede, kad voli. Tako da i tv postaje mediokritetskija nego sto je bila u pocetku, nakon sto je krenula "tv revolucija". 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Upravo to, takve teme se poslednjih godina guraju banalno do bola. Od kako je postala obaveza da se zauzme stav (ako se namerava zaraditi progresivni seal of approval), onda se na silu natrpa sve što treba i gotovo. Zato se u finišu poslednje sezone GOT naprasno pojavilo 645 nadrndanih žena pravo niotkuda spremne da se izbore za jednaka prava u pseudo-srednjem jebenom veku.

 

Debilni anahronizam na stranu, Anansi je trickster god. Sve priče sa njim su ono kao, mali ali pametan na kraju zajebe većeg i jačeg. Kako i zašto su od njega odlučili da naprave BLACK RAAAAGE božanstvo, meni stvarno nije jasno.

 

Sa druge strane Stormare kao Černobog mi se prilično svideo, osim što ni on ni McShane ne umeju da izgovore "Večernaja". Prilično su odužili taj slovenski segment, valjda u potrazi za bezveznim cliffhangerom... sad kao treba svi da se pitamo da li će možda ubiti glavnog lika već u trećoj epizodi <_<

 

Ne sviđa mi se emo Shadow uopšte. U knjizi je dosta vešto predstavljeno koliko tupo on reaguje, tj. obično ne reaguje uopšte, na stvari koje mu se dešavaju po izlasku iz zatvora - to sugeriše da nešto nije u redu sa njim. Ovde on šizi kad mu se TV obrati, plače kad sanja mrtvu ženu, priviđa mu se penis njenog fakbadija, a u prvoj epizodi ničim izazvan urla na krajolik. Glumac radi OK posao, ali scenario evidentno insistira na nekakvom preglumljavanju svakih 10 minuta.

 

Nitpick of the week: Sreda pošalje Senku u šoping, ovaj mu između ostalog kupi i mobilni telefon, a on posle u kolima sa gađenjem pita kakvo je ovo sranje, šta će mi telefon, baca ga kroz prozor dok Senka objašnjava zašto ih je samoinicijativno kupio. A na spisku lepo stoji...

2cellphones.jpg

Link to comment

Anansi je bitan lik u knjizi. Prica sa crnim robovima u knjizi traje 30 40 godina, i glavna su dva lika, brat i sestra. Razdvajaju ih na pijaci robova, on završava na Haitiju gde učestvuje u pobuni robova protiv Francuza, dok ona završava kao robinja i priznata sveštenica vudua u Nju Orleansu. Toliki raspon je bilo nemoguće pokriti jednom scenom pa su u tom delu izmijenili pricu. To razumijem i mislim da su to dobro uradili,  pogotovo u daljem razvoju priče. Da ne idem u spojler.

 

Meni je veći problem scena sna u motelu. Jako je bitna scena u knjizi a izmenjena je na gore.

 

Černobog je dobar.

 

Prva epizoda mi je bila bolja.

Link to comment

 

 

Meni u stvari ne smeta sto sve te stvari provlace, vec sto su skroz nesuptilni. Prosto, to je tzv. lenjo pisanje. Sama rec "policija" mi je zasmetala. On se obraca crncima robovima na brodu koji ih prevozi za ameriku i ok, prica im o buducnosti, a onda odjednom rec "policija". Jednostavno smeta tu. Dovoljno je bilo sto je onako bio obucen (sto ima smisla skroz), ali ovo mi ne pase. 

 

Jbg, tv je usla u hiperprodukcijski period i ocigledno vise nema vremena da se stvari poboljsavaju, nego stancuj burazeru sto brzi i sto vise, nek narod jede, kad voli. Tako da i tv postaje mediokritetskija nego sto je bila u pocetku, nakon sto je krenula "tv revolucija". 

Ја уопште не мислим да је то резултат лењости већ стања свест односно културне политике коју прави ’идентитетски’ део демократске странке који веома јак у овој грани америчке индустрије. Иде се на отворену агитацију и на прву лопту. зато све постаје мање гледљиво, читљиво...

 

Anansi je bitan lik u knjizi. Prica sa crnim robovima u knjizi traje 30 40 godina, i glavna su dva lika, brat i sestra. Razdvajaju ih na pijaci robova, on završava na Haitiju gde učestvuje u pobuni robova protiv Francuza, dok ona završava kao robinja i priznata sveštenica vudua u Nju Orleansu. Toliki raspon je bilo nemoguće pokriti jednom scenom pa su u tom delu izmijenili pricu. To razumijem i mislim da su to dobro uradili,  pogotovo u daljem razvoju priče. Da ne idem u spojler.

 

Meni je veći problem scena sna u motelu. Jako je bitna scena u knjizi a izmenjena je na gore.

 

Černobog je dobar.

 

Prva epizoda mi je bila bolja.

Како није Гејмен му је целу књигу посветио.  :s_c:

То како читају словенска имена је баш онако тужно. Доведи неког коме је то матерњи да им прочита пар пута, а онда нек понављају. Само сам још очекивао да се однекуда појави и Раде Шербеџија.

Link to comment

Lako je tebi kao Tinyhands glasaču, šta mi liberalni da radimo kad nam najezda tih sranja zasmeta? :(

 

Kao što Sladža lepo kaže, problem je manjak suptilnosti, trapavost, neukost, lenjost. Problem je kad svoje delo ni krivo ni dužno zagušiš debilno sročenim message signalingom čija je jedina svrha marketing, odnosno promocija po ključu. "Gledajte nas, pričajte o nama, naša serija o modernoj mitologiji je genderqueer sexpositive woke i bavi se primarno rasizmom, wooooo!" 

Link to comment

Kapiram sta vasic hoce da kaze, nije da oni lose pisu zato sto ne umeju, vec tako pisu namerno, zato sto hoce sto otvorenije da nametnu svoju agendu™, prakticno da je guraju u grlo™ sirokom publikumu.

 

Kao sto rekoh, meni ne smeta (naprotiv) da neko provlaci ideoloske stravi, drustvena i politicka pitanja, sopstveni svetonazor itd. kroz umetnicko delo, smeta mi kad se to radi na glup nacin. 

 

Ipak, ne slazem se sa vasicem da oni ovo ovako rade namerno, jer zelim da verujem™ u integritet i inteligenciju umetnika (ne samo onih koji prave ovu seriju vec vecine u bilo kojoj umetnosti). Ako to rade potcenjujuci inteligenciju publike, onda su na putu da im ljudi vremenom (ili odmah) zamrze delo, a to valjda ni jedan umetnik ne zeli (svakako sumnjam da to zeli ako hoce da prenese neku poruku koju smatra bitnom i vrednom prenosenja). Mislim, pritom, da su svesni da poruka mnogo bolje ide kad se prenosi suptilno i smislenije, nego kad se gura na silu i ocigledno. I zato mislim da ovo ovako ispada, jer se zuri, jer se nema vremena za rad na scenariju, pre svega. Prave se kompromisi sa kvalitetom iz milion razloga.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...