Jump to content
Krošek

postizborni protesti 2017 - jor tejk

*nije javan*  

177 members have voted

1. 1. koji je tvoj odnos prema tekucim postizbornim protestima?

• idem / zelim da idem (npr. isao bih da mogu)
      88
    • ne idem, podrzavam (npr. "ne idem jer se ne uklapam medu studente i omladinu" / "necu da se mesam sa ucesnicima koji mi se ne svidjaju ali svejedno podrzavam ideju i predloge/zahteve")
      53
    • ne podrzavam ih u nacelu, ali mi je drago je sto se desavaju (npr. "ne mogu da argumentovano kazem zasto treba biti protesta ali bilo bi mi zao da ne bude nicega" ili "ovi protesti su prirodni i neizbezni i bilo bi mi cudno da ih nema")
      13
    • ne podrzavam ih, nije mi drago sto se desavaju
      10
    • nista od navedenog
      13

Recommended Posts

Krošek
Posted (edited)

posto se puno prica o protestima a ima drugih tema oko izbora koje su takodje vazne, bilo bi bolje da imaju svoj topik

zahtevi novosadskih protesta, sa FB

"Ovo su predlozi studenata NS univerziteta, nocas usaglaseni, podrzace ih veceras i studenti subotickog univerziteta. Valjalo bi i Bg.

1. Smena članova RIK, zbog nepoštovanja odluka Ustavnog suda
2. Smena članova saveta REM, zbog nereagovanja na više stotina prekršaja i prijava
3. Razrešenje Maje Gojković, zbog blokade rada Narodne skupštine
4. Smena glodura RTS i urednika informativnog programa RTS, zbog režimskog izveštavanja i neravnomerne zastupljenosti kandidata
Dodatak:
Ako se ne ispune zahtevi, traze se vanredni parlamentarni izbori.
Protesti traju do ispunjenja zahteva."

Edited by Krošek

Bir Adim Öte

Idem veceras da vidim na sta to lici uzivo.

Time Crisis

Ne idem, mada podržavam. Čini mi se da bi bilo daleko delotvornije da se to organizovalo pre izbora, možda bi se izboksovao još koji procenat za opoziciju, ovako vlast može na miru da ih ignoriše.

Goranz

Ništa od navedenog, pravim se da ne postoje. To nisu moji studenti.

Caligula
Posted (edited)

Idem, ne podrzavam.

Radim za DB.

Edited by Caligula

Niveamen

Ne idem jer nisam iz Bg,ali ih podržavam.Što se tiče ignorisanja vlasti,vidim kako ih ignorišu,pogledajte današnje novine pa će vam biti jasno.Psihopaćenik se za sad pretvara,ali kad proradi radikal videćemo onda kako ce se ponašati.

Filozof manijak

Baš me zanima dokle će ih Psiho puštati da šetaju, dok ne pusti s lanca svoje terijere.

Krošek

Ne idem jer nisam iz Bg,ali ih podržavam.

imaj na umu da je to odgovor #1 u polu

---

abdejtovani zahtevi, valjda (ne znam jesu li imalo reprezentativni za celinu desavanja)...

VAŽNO!

Dragi ljudi,
Dobili smo obaveštenje da internetom kruže zahtevi koje su dogovorili neki od studenata u Novom Sadu sa studentima iz Subotice. Radi se o sledećim zahtevima: 
1. Smena članova RIK, zbog nepoštovanja odluka Ustavnog Suda
2. Smena članova REM zbog nereagovanja na više stotina prijava
3. Smena Maje Gojković, predsednice Narodne skupštine, zbog blokade rada Narodne skupštine
4. Smena glavnog i odgovornog urednika RTS-a i urednika informativnog programa RTS-a, zbog režimskog izveštavanja i neravnomerne zastupljenosti kandidata
6. Smena v.d. glavnog i odgovornog urednika prvog programa RTV, i v.d. direktora programa
Mi podržavamo iznete zahteve i aktivno ćemo raditi na njima ali zbog ozbiljnosti trenutne situacije, a uoči protesta vojnog i poliicijskog sindikata te radnika Goše kao i svih drugih radnika i zaposlenih koje ovim putem pozivamo da nam se pridruže, Studentski pokret Novi Sad odlučio je da zaoštri zahteve: Mi pre svega tražimo KOMPLETNU SMENU VLASTI i oslobađanje medija od partijske kontrole, obustavu sprovođenja mera štednji kroz plate i penzije te svako dalje ugrožavanje socio-ekonomskih uslova. Ovo zahtevamo jer problem ne vidimo samo u trenutnoj vlasti nego u celokupnom ekonomskom sistemu koji ova vlast podržava. 
U narednom periodu ćemo raditi na tome da se povežemo sa radničkim sindikatima, penzionerima I studentima iz svih krajeva Srbije kako bismo ove zahteve artikulisali još bolje I svi zajedno stali iza njih.
Pozivamo sve građane da nam se pridruže danas u 18h i istraju sa nama u borbi!

Ariel

Podržavam, ne idem, išijas, a i navučen sam na internet i drogu pa ne izlazim mnogo izkuće.

Tihajeza

Evo kiša.... Možete da zatvorite topik.

Krošek

Podržavam, ne idem, išijas, a i navučen sam na internet i drogu pa ne izlazim mnogo izkuće.

to je isto prvi ponudjeni odgovor, samo da skrenem paznju

Locust

Podržavam, mada nisam optimista. Treba što više mladih da se budi iz letargije i onog ''nit' glasam, nit' me zanimaju te stvari'' stava.

Goranz

Ništa od navedenog, pravim se da ne postoje. To nisu moji studenti.

Miralem

sta si ti, profesor univerziteta?