Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

 Svaka drzava gleda samo svoje godine staza i svoja primanja. To je malo nezgodno kad sa 50 godina promjenis drzavu stanovanja pa onda od obe dobijes penzioni minimalac.

Bez brige, tvoj mizerni cek od penzije te ceka u Srbiji. Doduse koliko vidim, politika je da se vecina povlastica i popusta daje svim penzionerima bez obzira na primanja, a termin "najsiromasniji sloj stanovnistva" je prihvacen kao aksiom.  

?

 

Право на старосну пензију могу остварити осигураници у 2017:

Мушкарац:

  • са 65 године живота и најмање 15 година стажа осигурања
  • са 40 година стажа осигурања и најмање 56 година и четири месеца живота (Превремена старосна пензија)

Жена:

  • са 61 годином и шест месеци живота и најмање 15 година стажа осигурања
  • са 37 година и шест месеци стажа осигурања и најмање 55 година и осам месеци живота (Превремена старосна пензија)

припадници оба пола са 45 година стажа осигурања, без обзира на старост.

Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Svaka drzava gleda samo svoje godine staza i svoja primanja.

Mene su Švajcarci svojevremeno uredno isplatili kad sam otišla, zaslužena penzija za godinu i po dana mi je bila tolika i tolika, u trenutku kad sam otišla više se nije računala te su mi sve isplatili.

 

Za sporazume Nemačke i Srbije nemam pojma, al se setih da i ja imam nešto stažića u Srbiji, pa ako ikada ikako izvučem tih 500 dinara penzije ne bi uopšte bilo loše, samo nemam blage predstave di mi je radna knjižica. Ali imam još uvek sve izveštaje o plati.

 

 

P.S. A ono imam i vremena do 2038me :D, no zašto se o svemu ne raspitati na vreme.

Edited by Hjortron
Link to comment

Mene su Švajcarci svojevremeno uredno isplatili kad sam otišla,

 

Ako odes u trecu zemlju, odnosno ne vratis se u svoju maticnu, mislim da svi isplacuju bez obzira na duzinu staza.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...