Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Just now, teacher said:

 

nije. george w. je npr mnogo manje ogavan od licemerja klintona i obame, koji su lagano sproveli gop programe čak i kad je gop imao problem da ih sprovede. mislim, obama sam sebe zove umerenim republikancem. klinton je sjebao usa ekonomiju do te mere da se nikad neće oporaviti i čije stanovništo danas živi na ivici bede zahvaljujući njemu. 

kad hilari kaže da zid treba sagraditi, to deluje mnogo ogavnije nego kad riđi klovn to kaže. 

 

US su generalno desno po evropskim standardima a ovaj sadasnji neoliberalni period ide jos od Regana. Medjutim, ima mali milion stvari gde se GOP i Demokrate kao i francije unutar njih bitno razlikuju ali me mrzi da listam. Ti imas neki drugi, navijacki problem, tako da nema smisla. 

Link to comment
5 hours ago, ObiW said:

I sta kazes Tramp da resi emigraciju kao sto je Obama resio healtcare? Pa nek resava al bez demokrata, kao sto su demokrate resile healthcare bez republikanaca.

 

Pa da, upravo tako. 'conciliation su potrošili za svoj veliki projekt, za ostalo neka trianguliraju ili nek se jebu

2 hours ago, teacher said:

 

samo da te podsetim da su demokrate na početku obaminog prvog mandata imale većinu i potpunu vlast i isto se ponašale. tamo gde nije moglo da se proturi neko gop divljanje, demokrate bi pomogle, sve bi uradile za svoje divne drugare. a sve pod okriljem tzv bipartisanship mantre, gde se jedan politički nonsens pretvorio u vrhunsku političku vrlinu a umesto dve partije, amerika je dobila jednu, koja vlada od 1992.

Kud baš 1992.? Kao da su demonkrate bile radikalno različite za Cartera. :354_pear::353_apple:

 

Ta tvoja Velika Bijesna Teorija čini se zamamna samo simpltonima koji nemaju nikakvog pojma o pol. situaciji u Americi od pedesetih. Reagan je oba svoja mandata preturio u kohabitaciji s Demonkrat/Dixiekrat koalicijom (minus kratku epizodu kad je the Great New White Man Party imala većinu u Senatu).

 

Posljednja prava rekonfiguracija u američkoj politici dogodila se 60-tih kad su mustanzi primijetili da su se Demonkrate odlučile da više vole mandingoe od njih. To ih je jako razočaralo i potražili su novi dom kod slona, te se posljedice vuku do dana današnjeg.

Naknadna kozmetička promjena je da je u 90tima pod GOP strahovladom u Kongresu počelo doba opstrukcije, signalizirano prvim shutdownovima. To isto polagano eskalira do danas, praise Jesus da su se Demonkrate konačno odlučile okrenuti pušku. Znaju ionako da ih ostavljeni zapostavljeni mustang mrzi, trebaju se svakako više potruditi oko josea i mandingoa.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
7 hours ago, ObiW said:

I sta kazes Tramp da resi emigraciju kao sto je Obama resio healtcare? Pa nek resava al bez demokrata, kao sto su demokrate resile healthcare bez republikanaca.

 

 

 

 

Opet si propustio razliku izmedju 60 i 52 senatora jbg. Baratate polucinjenicama jbt. Ali resice se i to kad Tramp ubedi Mekkonela da ode nuclear i promeni pravila kao sto su demokrate promenile pri postavljanju sudija pa im se sad to obilo o glavu

Link to comment
17 minutes ago, Eraserhead said:

 

Procitao. I?

Eighteen years ago, he served time for a wire fraud conviction; after he finished his sentence, ICE detained him.

Link to comment
Just now, mustang said:

Eighteen years ago, he served time for a wire fraud conviction; after he finished his sentence, ICE detained him.

 

I je l mu to bio deo kazne? Da li moras svaku gadost da podrzavas?

Link to comment

https://www.politico.com/story/2018/01/22/government-shutdown-deal-democrats-lose-355997

 

Quote

Senate Democrats shut down the government in hopes of striking a deal to shield 700,000 young immigrants from deportation. In the end, they got a promise of a vote — one that Republicans argue was going to happen anyway.

Democrats lost the shutdown war. That much was obvious when they voted Monday to reopen the government with little to show for it. They had vowed for weeks not to back any funding bill without a bipartisan agreement to protect so-called Dreamers. But as Washington entered Day Three of a government shutdown, Democrats folded, voting to reopen the government barely any closer to their goal.

 

Republicans declared victory.

 

Link to comment
1 hour ago, Eraserhead said:

 

I je l mu to bio deo kazne? Da li moras svaku gadost da podrzavas?

 

pa da,  najbolje lepo da se dele zelene karte shakom i kapom lopovima, prevarantima, ubicama. 

 

ti ako volis da se iz tvog dzepa placa sudstvo za ovakva sranja bolje deli pare onima kojima je vise potrebno. 

Edited by mustang
Link to comment
21 minutes ago, mustang said:

 

pa da,  najbolje lepo da se dele zelene karte shakom i kapom lopovima, prevarantima, ubicama. 

 

ti ako volis da se iz tvog dzepa placa sudstvo za ovakva sranja bolje deli pare onima kojima je vise potrebno. 

 

To da li neko ima krivicno delo iza sebe ili ne ne treba da ima veze sa imigracionim statusom. Postoje zakoni po kojima se sudi. Ljudi koji prekrse zakon idu u zatvor a kad odrade kaznu slobodni su. I nema to veze s mojim parama. Porez placaju cak i ilegalni imigranti u nekim slucajevima.

 

Imas onog doktora iz MI koga sad oce da deportuju zbog tuce kad je imao 18. god. Sada ima 45.

 

 Ja da sam na mestu tih zemalja odakle su ti ljudi poreklom odbio bih da ih primim nazad. Dali ste im papire, sad su vas problem.

 

 

Link to comment

razumes se u imigracioni sistem ko marica. ko ti je fakin radio papire?! pa jebem mu jesi li procitao dve recenice za uslove kako se dolazi do pasosa? lepo pise da ako si pocinio neko delo i odlezao corku mozes da se oprostis od pasosa. ti ne mozes da dobijes zelenu kartu ako imas dui na rekord znas li to? tek kad ocistis to sa recorda onda mozes ali ins ima sva prava da odugovlaci izdavanje zelene karte (pod uslovom da si ozenjen sa usa citizen...za bolide na lutriji im cak oduzimaju) a kamoli felony i prison time. 

neki ljudi cekaju po 5-10 godina na zelenu kartu zato sto su imali misdemenor ili dui. 

 

 

ja bih jos dodatno uvela da svako mora da ima iznad 120IQ ako hoce u zemlju da takve kao ti sprecimo da sire glupost. :D

 

 

Edited by mustang
spustila granicu :)
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

razumes se u imigracioni sistem ko marica. ko ti je fakin radio papire?! pa jebem mu jesi li procitao dve recenice za uslove kako se dolazi do pasosa? lepo pise da ako si pocinio neko delo i odlezao corku mozes da se oprostis od pasosa. ti ne mozes da dobijes zelenu kartu ako imas dui na rekord znas li to? tek kad ocistis to sa recorda onda mozes ali ins ima sva prava da odugovlaci izdavanje zelene karte (pod uslovom da si ozenjen sa usa citizen...za bolide na lutriji im cak oduzimaju) a kamoli felony i prison time. 

neki ljudi cekaju po 5-10 godina na zelenu kartu zato sto su imali misdemenor ili dui. 

 

 

ja bih jos dodatno uvela da svako mora da ima iznad 120IQ ako hoce u zemlju da takve kao ti sprecimo da sire glupost. :D

 

 

 

Bio sam isuvise mali da bih se secao. 

 

Nego, sve si ti to lepo skontala jedino sto je to o cemu pricas mogucnost a ne nikakva obaveza. U praksi je ljudima davano produzenje ostanka jer nije postojala ova atmosfera jurnjave za imigrantima i jer je postojalo  u vecoj meri shvatanje da je veca vrednost od toga da se ljudima da sansa i da se sacuvaju porodice na okupu nego da se ljudi na silu deportuju cak i ako su imali prekrsaje. Ovaj naci lov na imigrante sirom amerike koji je poceo od dolaska degenerika na vlast moze da podrzava samo neko ko ima zestok manjak empatije ali i razuma. Neko ko je slican njemu.

Link to comment

raspitaj se tamo malo po cikagu koliko neki cekaju na zelenu kartu sto imaju prekrsaje na rekordu. nisi ti uopste upucen u realnost zadnjih 20godina. samo oni koji su dooobro placali neke advokate mogli su nesto da postignu

 

samo se pitam sta mislis o obami? kako ti on nije degenerik a obecavao legalizaciju imigranata zahvaljuci latino populaciji dobi izbore nadajuci se njegovim obecanjima. licno sam to dizvela kao najveci poraz demokratije. it’s all a fucking lie. 

Edited by mustang
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...