Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

14 minutes ago, Eraserhead said:

A mozda je i to sto nije dovoljno reci "nisam republikanac" ako ponavljas pricu koja ispada iz najgoreg krila GOP. 

 

ti to o čak šumeru i hilari koji pomažu trampu da sagradi jedan super zid?

Link to comment
1 minute ago, teacher said:

 

ti to o čak šumeru i hilari koji pomažu trampu da sagradi jedan super zid?

 

Ma jok ovo o GOP koji pokusavaju da "pomognu" DACA ljudima tako sto ce ih deportovati. Plus o demokratama koje su krive za sve pa cak i kad psiho ne ume da se dogovori.

Link to comment
Just now, Eraserhead said:

 

Ma jok ovo o GOP koji pokusavaju da "pomognu" DACA ljudima tako sto ce ih deportovati. Plus o demokratama koje su krive za sve pa cak i kad psiho ne ume da se dogovori.

 

pa mu zato pomažu da sagradi zid i daju mu ovlašćenja da nastavlja da špija kao prethodni predsednik? svaki put kad se izglasava zakon koji podržava trampovu najgoru agendu iz predizborne kampanje tu su demokrate da poguraju... setimo se zabrane uvoza lekova iz kanade, povećanja poreza, špijuniranje građana, zid... #resistance

ako me budeš naljutio, postovaću ti video sa hilari koja svim srcem podržava trampov hajlajt iz kampanje...

 

Link to comment
Just now, teacher said:

 

pa mu zato pomažu da sagradi zid i daju mu ovlašćenja da nastavlja da špija kao prethodni predsednik? svaki put kad se izglasava zakon koji podržava trampovu najgoru agendu iz predizborne kampanje tu su demokrate da poguraju... setimo se zabrane uvoza lekova iz kanade, povećanja poreza, špijuniranje građana, zid... #resistance

ako me budeš naljutio, postovaću ti video sa hilari koja svim srcem podržava trampov hajlajt iz kampanje...

 

 

Nista kad budu Cak i Nensi na forumu mozemo ovo zajedno da im saopstimo jer se manje-vise slazemo. Sad mozda da se fokusiramo na one koji su trenutno na forumu i ono sto oni pisu, a poenta je da GOP ima vecinu u oba doma i predsednika tako da snosi najvise odgovornosti za ovo sto se desava. Plus kada i uspe nesto da uradi to je uglavnom da nekog nesrecnika sa decom deportuje.

Link to comment

Ta gop vecina o kojoj pricas je lazna. Oni imaju House vecinu koja moze da izglasa skoro sve sto hoce mada kako se midterms priblizavaju a imaju gomilu ranjivih distrikta i to je pitanje ali njihova senat vecina je fakticki nepostojeca. Imas mekkejna, flejka, kolinsovu recimo koji su vise moderate od mnogih demokrata, imas renda i lija koji su hardlajneri i ne glasaju cesto sa ostatkom rep kokusa. Sa svima njima to je tek 52 sto je prosta vecina i moze izglasati neke mere ali nije fillibuster proof vecina. Tako da ti je ova izjava netacna sustinski

 

A nema nikakve sumnje u oku objektivnog posmatraca da ko sto je shutdown 2013 izazvao gop tj tea party kruz hardlajneri da su za ovaj odgovorne demokrate sa odbijanjem da prihvate bilo koji budzet koji ne obuhvata dreamere

Edited by theanswer
Link to comment

Pa ne cekaj, nije problem taj sto nemaju filibaster vecinu, nego sto je kroz House prosao predlog za koji se znalo da ne moze da dobije 60 u Senatu i da je Demokratama neprihvatljiv. 

Link to comment

čekaj ti, senat svakako može da promeni svaki predlog kuće™. demokrate ne bi prihvatile nijedan predlog koji ne sadrži odredbu o dreamerima. teoretski mogu tramp i gop da kažu ok dobićete dreamere, mi nećemo zid nego nešto malo za border security ali bi to bio težak fold i poraz republikanaca, jbg, izbori imaju posledice, tramp je predsednik, ima čovek pravo na agendu u kongresu. kao što je obama imao healthcare tako sad tramp hoće imigraciju da reši kako on hoće

Edited by theanswer
Link to comment
4 minutes ago, Roger Sanchez said:

Seratoru, Obama je za HC izborio filibuster busting većinu, inače taj zakon nikad ne bi stigao do njegova stola.
https://projects.propublica.org/represent/votes/111/senate/1/388
Tvoj veliki dobivač izbora prema GOP kriterijima iz 90tih ima mandat za drek.

 

vidim da te je pogodilo iz nekog razloga ovo, nastavi sa vređanjem slobodno u nedostatku argumenata

 

posebno mi je interesantno što ovako barataš činjenicama. dakle, na gore navedenom linku se jasno vidi da je obama već imao filibuster proof majority jer je imao 58 plus 2 senatora koja su kokusovala kao independenti sa demokratama. da bar nisi ostavio link. ali ni to čak nije poenta jer sam ja pričao o 2013. godini kada je tea party izazvala shutdown jer nisu hteli da finansiraju određene odredbe iz obamacare-a. što, je li sada rade demokrate sa dreamerima. 

Link to comment

I sta kazes Tramp da resi emigraciju kao sto je Obama resio healtcare? Pa nek resava al bez demokrata, kao sto su demokrate resile healthcare bez republikanaca.

 

 

 

Link to comment
7 hours ago, Eraserhead said:

 

Nista kad budu Cak i Nensi na forumu mozemo ovo zajedno da im saopstimo jer se manje-vise slazemo. Sad mozda da se fokusiramo na one koji su trenutno na forumu i ono sto oni pisu, a poenta je da GOP ima vecinu u oba doma i predsednika tako da snosi najvise odgovornosti za ovo sto se desava. Plus kada i uspe nesto da uradi to je uglavnom da nekog nesrecnika sa decom deportuje.

 

samo da te podsetim da su demokrate na početku obaminog prvog mandata imale većinu i potpunu vlast i isto se ponašale. tamo gde nije moglo da se proturi neko gop divljanje, demokrate bi pomogle, sve bi uradile za svoje divne drugare. a sve pod okriljem tzv bipartisanship mantre, gde se jedan politički nonsens pretvorio u vrhunsku političku vrlinu a umesto dve partije, amerika je dobila jednu, koja vlada od 1992.

Link to comment
9 hours ago, teacher said:

 

pa mu zato pomažu da sagradi zid i daju mu ovlašćenja da nastavlja da špija kao prethodni predsednik? svaki put kad se izglasava zakon koji podržava trampovu najgoru agendu iz predizborne kampanje tu su demokrate da poguraju... setimo se zabrane uvoza lekova iz kanade, povećanja poreza, špijuniranje građana, zid... #resistance

ako me budeš naljutio, postovaću ti video sa hilari koja svim srcem podržava trampov hajlajt iz kampanje...

 

 

Svejetoisto. 

Link to comment
Just now, Anduril said:

 

Svejetoisto. 

 

nije. george w. je npr mnogo manje ogavan od licemerja klintona i obame, koji su lagano sproveli gop programe čak i kad je gop imao problem da ih sprovede. mislim, obama sam sebe zove umerenim republikancem. klinton je sjebao usa ekonomiju do te mere da se nikad neće oporaviti i čije stanovništo danas živi na ivici bede zahvaljujući njemu. 

 

kad hilari kaže da zid treba sagraditi, to deluje mnogo ogavnije nego kad riđi klovn to kaže. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...