Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Ja mislim da gresis, B.

 

Moguće. Ako novela nije prevedena objavljena u Sirijusu (a pročatao sam sve) onda nisam mogao čitati novelu (tad sam bio klinac pa mi engleski nije bio dovoljno dobar) nego neki, šta znam, sažetak ili komentar ili takvo nešto.

Link to comment

Znam, imao sam ih sve, ali oni su izlazili kasnije, objavljivali veće romane u nastavcima i kraće priče. Prilično sam siguran da oni   nisu objavili, kao ni Kentaur. Alef pamtim po lošem kvalitetu izdanja, raspao bi se posle jednog, dva čitanja.

 

Edit: drhtave ruke  <_<

Edited by Bujodrag
Link to comment

Znam, imao sam ih sve, ali oni su izlazili kasnije, objavljivali veće romane u nastavcima i kraće priče. Prilično sam siguran da oni   nisu objavili, kao ni Kentaur. Alef pamtim po lošem kvalitetu izdanja, raspao bi se posle jednog, dva čitanja.

 

Edit: drhtave ruke  <_<

 

 

 

Kod Alefa je bilo osveženje to što su ponekad radili recenzije fimova i serija, sećam se da su imali poduži esej o Star Treku i Star Trek: Next Generationu pre nego što je ovaj drugi i počeo da se prikazuje kod nas. Mada je i Sirius radio slične stvari, kao npr. tekst o Omega Manu i Richardu Mathesonu.

Link to comment

Onu pravu, prvu verziju sam imala samo na VHS-u, na torentima imaju, koliko vidim, ova moderna sranja, director's cut ovaj, onaj i ko zna koji. Da li igde ima da se skine stara verzija? Baš bih volela da ga odgedam.

Link to comment

^Tačno, jbt. Voleo sam ih, uprkos gundjanju. 

Šteta što ih nisam sačuvao :(

Ni Sirijuse ni Alefe a ni dosta Kentaur knjiga. Mada, možda ni vrate svih šest knjiga Dine. javila se osoba kod koje su već više od petnaest godina

Edited by Bujodrag
Link to comment

Onu pravu, prvu verziju sam imala samo na VHS-u, na torentima imaju, koliko vidim, ova moderna sranja, director's cut ovaj, onaj i ko zna koji. Da li igde ima da se skine stara verzija? Baš bih volela da ga odgedam.

 

Ima na torrentima i theatrical cut international i US verzije, doduse ne znam koliko imaju seedera i hoces li uspeti da skines

Link to comment

Onu pravu, prvu verziju sam imala samo na VHS-u, na torentima imaju, koliko vidim, ova moderna sranja, director's cut ovaj, onaj i ko zna koji. Da li igde ima da se skine stara verzija? Baš bih volela da ga odgedam.

 

Ja sam uporedjivao i skapirao da mi se više svidja verzija sa naracijom Harisona Forda. jbg, znam da to neki shvataju kao jeres, al', šta da radim, svidja mi se njegov glas. I nekako se uklapa u onu čuvenu atmosveru filma, a ona je najvažnija, važnija od pitanja ko je replikant i šta čini da smo ljudi a ne roboti.

Link to comment

gledala jednu jedinu varijantu, tj origigi (bar obu za koju ja mislim da je upravo to)

 

ostala zaljubljena u taj film

 

ideju da je dekard replikant, ne prihvatam ni pod razno, da sad ne elaboriram zašto, ali to da je dekard human mi je jako bitno u mom tumačenju stvari 

Edited by dùda
Link to comment

gledala jednu jedinu varijantu, tj origigi

 

ostala zaljubljena u taj film

 

ideju da je dekard replikant, ne prihvatam ni pod razno, da sad ne elaboriram zašto, ali to da je dekard human mi je jako bitno u mom tumačenju stvari 

 

+1

I meni je bitno da je human.

Mogao bih da prihvatim da je replikant, ali mi se više svidja da je čovek. Tako priča dobija veću težinu i više slojeva.

 

Edit, jbg, kad loše kucam  <_<

Edited by Bujodrag
Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...