Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kojim trikovima da namestim da mi windows pri paljenju ili restartu ne ulazi u profil,tj. da ne moram da prvo kliknem na svoje ime (kao login) nego da uskoci direktno u windows? Posle ubacivanja NOD-a umesto Avasta,sve mi se sjebalo...Ako je neko razumeo,mozda moze i da odgovori.

Link to comment
Kojim trikovima da namestim da mi windows pri paljenju ili restartu ne ulazi u profil,tj. da ne moram da prvo kliknem na svoje ime (kao login) nego da uskoci direktno u windows? Posle ubacivanja NOD-a umesto Avasta,sve mi se sjebalo...Ako je neko razumeo,mozda moze i da odgovori.
Control Panel -> User Acounts -> Change the way users log on or off, pa dečekiraj "Use the Welcome screen". Takođe, ne smeš da imaš password na akauntu, da bi ti direktno ušao u Windows. Edited by gotivac
Link to comment
Control Panel -> User Acounts -> Change the way users log on or off, pa dečekiraj "Use the Welcome screen". Takođe, ne smeš da imaš password na akauntu, da bi ti direktno ušao u Windows.
Hvala,manje-vise sam resio problem. Pokusavao sam i sam nesto slicno ali me bunilo ono "enable offline files",sto je prvo trebalo iskljuciti. Nego,sad mi se promenio ekran pri gasenju i restartu,vise nije ono plavetnilo i tri opcije (standby,restart i shutdown) vec samo neki ruzan prozorcic i 5 opcija (3 navedene,Logoff Boban i Hibernate). Sta je to?
Link to comment
Nego,sad mi se promenio ekran pri gasenju i restartu,vise nije ono plavetnilo i tri opcije (standby,restart i shutdown) vec samo neki ruzan prozorcic i 5 opcija (3 navedene,Logoff Boban i Hibernate). Sta je to?
Ehm, pa posledica toga da si izbegao welcome screen. Mislim da se nakon ove akcije mora upotrebiti neki program za tvikovanje - probaću da li u opcijama Autopatchera postoji takva opcija, ali moram sada da idem, pa ću, ako ti je baš to bitno videti da li i kako može da se reši.Nego, kakve to veze ima - funkcionalnost si ostvario, tj. ne moraš više da klikćeš prilikom ulaska u Windows. Ja, recimo, komp najčešće gasim (ako ga uopšte gasim) na On/Off taster, - naravno, ne držanjem tastera, već kratkim pritiskom koji pokreće shutdown proceduru.Ako baš želiš da ne vidiš taj ružni prozor, napravi fajl sa ekstenzijom .bat i u njega upiši
shutdown -s -t 5

(ovaj broj je proizvoljan i označava broj sekundi do pokretanja shutdown procedure), stavi ga na desktop i jednim dvoklikom si ugasio računar.

Link to comment
molim za pomoćkod instaliranja o.s. kako da podelim particije hd 160 gb sata fala
Po secanju...Ako je hard nov i neparticionisan, kada dodjes do dela kada treba da izaberes particiju za win, u neparticionisanom prostoru napravis jednu (npr. 40 GB) i tu instaliras OS. Nakon toga samo u preostalom nepart. prostoru napravis ostale.Ne secam se bas tacne procedure, ali stvar nije komplikovana. Kada sam prvi put to radio nisam imao nikakvih problema, a nisam imao niciju pomoc.
Link to comment
Po secanju...Ako je hard nov i neparticionisan, kada dodjes do dela kada treba da izaberes particiju za win, u neparticionisanom prostoru napravis jednu (npr. 40 GB) i tu instaliras OS. Nakon toga samo u preostalom nepart. prostoru napravis ostale.Ne secam se bas tacne procedure, ali stvar nije komplikovana. Kada sam prvi put to radio nisam imao nikakvih problema, a nisam imao niciju pomoc.
hvala,ali već sam uspeo da ga zeznem :D napravio sam jedno 20 ali ne gb već mb...toliko idem da se stidim
Link to comment

:DIskopirao sam ovo sa jednog drugog foruma4. PARTICIONISANJE UZ POMOC WINDOWS SETUPMoguce je izvrsiti partitionisanje diska pri pocetku instalacije Windows-a 2000 ili XP, slicno kao sa FDISK naredbom; doduse uz gubitak podataka na modifikovanim particijama, ako su ispunjena dva uslova:? Posjedujete originalni Windows 2000, XP ili noviji operativni sistem CD-ROM? Vas racunar moze podici sistem i sa CD-ROM-a, pored hard diska.Prethodno je potrebno podesiti vas BIOS (ako vec nije) da startuje sistem sa CD-ROM-a, umjesto hard diska, odnosno promjeniti redosled tako da BIOS potrazuje CD-ROM prije hard diska. Konkretno ulazenje u BIOS zavisi od proizvodjaca racunara, najcecse je tipka DEL pri ukljucenju racunara, cesto koristene su F2, F10 i F12 . Postavka U BIOS-u koju treba promjeniti se zove Boot Order. Poslije izvesnog vremena i citanja sa CD-ROM-a, kompjuter ce doci do sledeceg ekrana kao na slici 4.1image032.jpgSlika 4.1 Pocetak Windows instalacije sa CD-ROM-aPosle pritiska tipke Enter, Windows setup ce poslije izvjesnog vremena ponuditi particiju gdje da isntalira novi operativni sistem, ili da particionise novi hard disk, kao na slici 4.2. U nasem slucaju ne postoje particije na disku, te Windows Setup nudi da kreira novu particiju. Vas slucaj moze biti drugaciji.image034.jpgSlika 4.2 ParticionisanjePritiskom na dugme C, dobiti ce te ekran kao na slici 4.3, gdje vam Windows Setup nudi da izaberete velicinu nove particije.image036.jpgSlika 4.3 Poslije odabira C=Create PartitionSledeci ekran ce vam ponuditi da formatrirate particiju koristeci FAT ili NTFS file system, kao na Slici 4.4. Razlike izmedju ova dva sistema su objasnjene u poglavlju 2.8.image038.jpgSlika 4.4 Sledeci ekran pri particionisanju.To je ujedino i zadnji ekran za particionisanje. Ako postoji jos slobodnog prostora na disku, tj. ako niste izabrali 100% slobodnog prostora, moguce je ponoviti cijeli postupak i dodati jos particija.image040.jpgSlika 4.5 Formatriranje novo-kreirane particijePosle toga, mozete nastaviti sa instalacijom, ili je prekinuti pritiskom na F3 tipku. Windows setup ce napraviti jednu aktivnu i ostale particije ce smjestiti u prosirenu particiju.Imas tu jos o particijama

Edited by nbg4ever
Link to comment

nema ti nista lakse od posedovanja Hirens-a, ja kao laik uradim to za 5min, naravno nastelovan mi je komp tako da prvo cita disk drive, a da skoro mi je prijatelj, kolega s posla pricao nesto oko pravljenja particija, rece on najbolje efekte chitanja hard-a dobijas kada ti je velicina particije 9Gb, spominjao je broj klastera...nisam sve zapamtio, e pa sad ako mislis da ima smisla ti pravi c: od 9Gb, a ostale po nahodjenju, najbrze ce tako dizatiu win, tj.sistem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...