Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

zrelo je za ovaj topik. možemo pričati o kompletnoj domaćoj sceni, ali ja ću se držati ovih i sličnih mladih nada koje prave neki svoj fazon

 

rok, gitare, džempere i te radove omladina više ne jebe.

kreativna deca odrasla na netu, video igrama, siniši paviću, slušaju propale hitove mtv-a,nove zvuke sa američkog juga (opet), amfetaminira se u siromaštvu po kućnim žurkama i žele da svoj život iskomuniciraju dalje. onda za male pare naprave neki bit na kompijuteru (ili jednostavno ukradu bit), snime u mikrofon šta žele da kažu i mobilnim telefonom ili jefitinijom kamerom snime spot.

 

odlika muzičkog izraza je da im je možda negde tek oko 30% tekstova smisleno (ako i toliko), ali da je sve što rade 100% realan i iskren pokušaj da urade nešto.

jako dobra stvar je i neshvatanje sebe suviše ozbiljno i bataljenje priče teškog huda i skoro pa prevođenja tekstova američkog repa.

druga stvar koju volim je što kada ih pratiš tuže od godinu dana, tačno možeš da vidiš kako su napredovali i koliko bolje repuju, pa onda daleko prebacuju tih 30% koje sam gore pomenuo.

 

 

recimo da smatram da je počelo sve ubosni sa generalom two, ovde su dalje štafetu ponele bombe devedesetih pre svega i napravile potpuno svoj pravac muzike, koji ide mešavine repa i trepa sa narodnjacima, pa do teškog tehna (gudroslav pre svih) i posvete amfetimanskim drogama, koje su trava ove generacije. najpoznatiji predstavnici su im mimi mercedez i gudroslav, a tu je negde i daki, autor pokojnog najjačeg bloga o repu - vraćaje na pravo - dizelgorivo

od bombi mi je daleko najbolja stvar

(iliti ulično speed).

od mimare bih izdvojio neka izgori sve (spot ispod) kao najbolji primer njenog stila, ali joj je ralno najbolja stvar old skul pristup repu u

(poštanski broj borče)

 

 

 

 

ja lično žalim što u odrastanju nisam imao ekipu kao što je klika, iliti kite i jaja prodakšn. 20 nešto godina, svi u istom kraju, repuju i zajebavaju se

drugarstvo :heart:

 

 

a tu je i himna dvorišta. umetnička imena su: glavata majmunčina, jao ming, volvox, bekfleš...

 

 

 

isto jedan od favorita mi je manje poznata novosadska umetnica, micka. prva stvar joj je vizuelno savršena, cura ima kile harizme, tekst ima otprilike 7 jako dobrih redova. druga stvar , flajke, joj je jebena katastrofa, ali je talenat evidentan.

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

a ima i dobrih fazona i na sceni između njih samih

 

recimo ice cube je pre jedno 7,8 godina izbacio gangsta rap made me do it

 

 

 

onda su likovi pomenuti gore, kite i jaja prodakšn i sith lerdi snimili srpsku verziju - gengsta rep me naterao

zbeog gensta repa više nemam integritet - vučićevom sam bratu čukno identitet

 

 

 

e onda foru dalje nastavljaju bombe i prave - turbo folk me naterao

što se na sitnice pecaš - turbofolk me je naterao

što se pobiješ na keca - turbofolk me je naterao

zašto potežeš tetejca - turbofolk me je naterao

zašto nemaš love - spizdila sam u kafani

gubim svaki vid kontrole kad mi zapevaju gani

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ako je topik već o aktuelnim stvarima, red je odma' da udarimo kontru. Ekipa koja po svemu sudeći uopšte ne gotivii ove iz prvog posta, NBG, blokovi... Cobran mi je baš dobar, Smokija je malo teško slušati, a Žuti,Mlata mnjah...

 

Ovo je pesma čisto ilustracija jer su sva trojica tu

 

[media]https://www.youtube.com/watch?v=NwzZIR4wp7w[/media]

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=d2rKStSR-yI

 

 

inače, moj generalni problem sa skoro svima njima je što samo gledaju u svoj pupak, svi repuju samo o sebi, svom kraju, kako su carevi i slično ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Gotivna tema :)

par relativno nepoznatih stvari koje mi se vrte po glavi:

decko je sin vladimira arsenijevica inace

prti 2016

 

inače, moj generalni problem sa skoro svima njima je što samo gledaju u svoj pupak, svi repuju samo o sebi, svom kraju, kako su carevi i slično ...

Ja to kontam kao poentu, taj lokalni reprezent. O cemu ces drugo da pricas?

Ima Gudri neki stih, 'repujem samo o sebi jer sebe najbolje znam' 

Link to comment

inače, moj generalni problem sa skoro svima njima je što samo gledaju u svoj pupak, svi repuju samo o sebi, svom kraju, kako su carevi i slično ...

 

Tako je. Bg reperi su uglavnom ložane koje danju jedu maminu supu, a noću izbleje i izmišljaju nekakav geto. Jedini dobro što je izašlo iz Srbije su Muha i Gypsi Mafia. Belci jednostavno ne dosežu do iskrenosti potrebne za dobar vers, što je osnova.

Nasuprot njima, gomila dilera iz Splita oličenih u Kiši metaka zna šta je jeben život i pevaju kako žive...

+1

 

koja je ciganka ova mimi a mislio sam da je sajsi najgora :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

citat tičera

Zato su bekfleš (i kardež) tako gotivni, jer se ne tripuju na geto sranja nego rade ono što jedino i može da valja - kipin it ril to jest repuju ono što im dođe, a to su zajebancije, gluposti i interne fore. Inače visio sam s momcima i to je to, klinci koji nonstop vare i slušaju muziku, jedan ima bogate roditelje, drugi nema. Inače se ne libe da urade obradu tj. uzmu traku npr Travisa Scotta i odrepuju nešto svoje preko nje, libo ih kurac.

 

Treba pomenuti i Furija Đuntu, on ima vrhunski flou i rajming šeme, a bogami i ne priča o sebi i o kurčenju.

 

 

Link to comment

Ja to kontam kao poentu, taj lokalni reprezent. O cemu ces drugo da pricas?

Ima Gudri neki stih, 'repujem samo o sebi jer sebe najbolje znam'

Sta znam, mozda si u pravu...jedno je pljackam turiste ili namazan u kocki. A sa druge strane ovi su deo klana ili je najjaca Fontana.

Link to comment

 

Ja to kontam kao poentu, taj lokalni reprezent. O cemu ces drugo da pricas?

Ima Gudri neki stih, 'repujem samo o sebi jer sebe najbolje znam' 

+1. to je to, tako jedino valja, pa sad nema svako jednako zanimljivog sebe jbg, ali neko to nadoknadjuje talentom i skilom a neko ne.

Link to comment

Hahahaha joooj ovi starci, nemilenijalci

 

Ako zavaljuje manje od pola kg herojina nedeljno, nema tri ubistva, dve godine u zatvoru,devetnaest u popravnom domu, cale ga nije tukao prikljucnim vozilom za traktor i ima kozu manje crnu od starinskog telefona TO NIJE REPER RAZUMES!!!

Ocu dokaze da on moze da repuje!

 

 

Bio sam na pocetku Gypsy Mafije i smorio vas sve kada sam se vratio sa koncerta koji i dalje smatram za jedan od boljih na kojima sam bio (isto kao sto sam smarao kada su bombe izbacile roket eskobara kako prepevava acu lukasa). I da lepo je sto su njih dvoje obisli svet sireci svoju pricu i poruku. Ali tvrditi da samo oni imaju pravo da repuju jer ih je cimala murija i jer su manjina je smesno. Rep pripada svima i svako moze da kaze kroz nj sta hoce. Zatvaranje repa na te kategorije je besmisao. Plus da ne pricam koliko je GM muzika upitna u kvalitetu,na stranu sto imaju super motive i sto su stvarno dobri ljudi.

 

Setimo se i tog odlicnog koncerta sa kresendom od sredine klipa

 

 

Radi se o onome sto sam pomenuo gore. Ljudi koji imaju sta da kazu su to prestali da rade kroz gitare i sada poplava novog ide kroz kanal repa. I onda se zahvaljujuci niskim troskovima takvog izrazavanja javljaju ove autohtone vrste repa u srbiji, koje su, makar meni, milina za posmatranje

Edited by Ravanelli
Link to comment

1 je dop mc

on nije imao problema sa iskrenoscu u tekstovima :)

 

"I sta je cale u zivotu sigurno uradio, kad kren'o je da svrsava nije ga izvadio i sta sam u zivotu ja sigurno uradio koku, ekser,trip i caletu se zgadio "

 

"ustajem iz kreveta vedar i cio

i dok kazes dzoint, vec sam jedan svio

ovim tempom brzo priblizavam se kraju

i cisto sumnjam da cu zavrsiti u raju

 

Al' odavno vec ja sam raskrstio sa Bogom

sport je smrt, bavite se drogom

jer ja ne zelim da izadjem iz ovog tripa

u raju je lepo, al' u paklu ekipa"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...