Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Idem za 3 nedelje na ostrvo skiathos (moram da iskoristim "ostatak" starog godisnjeg odmora :rolleyes: )E sada, interesuje me da li je neko od forumasa bio tamo, sta preporucuje (beowl & co.), da li je isao/krstario i do skopelosa, alonisosa?Kako je tamo u predsezoni?

Link to comment
Idem za 3 nedelje na ostrvo skiathos (moram da iskoristim "ostatak" starog godisnjeg odmora :rolleyes: )E sada, interesuje me da li je neko od forumasa bio tamo, sta preporucuje (beowl & co.), da li je isao/krstario i do skopelosa, alonisosa?Kako je tamo u predsezoni?
Isto pitanje, ali za Krf, tj Kassiopi.
Link to comment
Idem za 3 nedelje na ostrvo skiathos (moram da iskoristim "ostatak" starog godisnjeg odmora :rolleyes: )E sada, interesuje me da li je neko od forumasa bio tamo, sta preporucuje (beowl & co.), da li je isao/krstario i do skopelosa, alonisosa?Kako je tamo u predsezoni?
Bio sam na Skiatosu jula 1990. Ostrvo je potpuno (prirodno) posumljeno, borovi, cak ima i jezero slatke vode.U punoj sezoni smo se samo pojavili i smestaja je bilo koliko hoces. Isli smo kolima.Ima day tour, mnogo firmi to radi, tako sam i otisao do tih drugih ostrva u "Sporades". Lepo. Mozda najlepse od svih grckih ostrva, ne izgleda kao sprzena zemlja posle nuklearnog rata.Moji prijatelji Grci ( tamo sam ziveo godinu dana 1985) kazu da je Skiathos i za njih fina (mada malo skupa) destinacija.Slike su mi, na zalost, kada nije bilo digitalnih kamera, ostale u prethodnom zivotu. Edited by Yoyogi
Link to comment

i kod nas je grcka u planu, tacnije u zavrsnoj smo fazi pronalazenja adekvatnog smestaja.opcije su krit, andros, zakintos i poros.krit i zakintos su nam zgodniji zbog deteta jer se leti direktno iz minhena i nema previse cimanja, dok su andros i poros jos povezani sa prevozom od aerodroma u atini do rafine/pireja.inace, odavde ubise cene za grcku jer su letovi uzasno skupi. iz minhena je najjeftinija varijanta do atine, za prve dve nedelje septembra. i to za nas troje (2 adults + 1 infant) nekih 450-480?, zakintos je 492?, krf je recimo oko 620?, a ostala grcka ostrva su letovi od 750 do 1000 samo za let. smestaj je najjeftiniji na porosu 25-35 evra za dan po apartmanu, zakintos je 30-40 po danu, andros je 35-45 po apartmanu. to se odnosi na prosecne apartmane. znaci, 20-ak kvadrata, kuhinjica, frizider, klima bez klope. krit gledamo samo u kompletnom aranzmanu. pregovori su u toku...:)

Link to comment
  • 4 weeks later...
I ja razmisljam o Kritu. Dajte neke preporuke za bazu [verovatno cu imati kola tokom celog letovanja], sta videti, jesti itd.
mi se odlucismo za zakintos, ali do zadnjeg momenta je bio i krit u igri, i to okolina retimna ili matala. podrucje oko retimna je povezano glavnim kritskim putem i solidno je za bazu upravo zbog tog puta pa su ti i istok ostrva (iraklion, knosos, agios nikolaos) i zapad (hania i zapadna obala) lako dostupni, a kako je krit u tom delu "najuzi" onda ti je i jug(jugozapad) za fantasticnim plazama takodje lako dostupan. ono sto bih ja isao da vidim:knosos, festos (nedaleko od matale), plaza u matali sa hippi-rupama, plaza efronisos na zapadu, i vai na istoku. od mesta retimno, agios nikolaos, agia galini...ovo sve uzmi sa rezervom jer nisam bio na kritu, i ovo je samo presek istrazivanja ovog proleca. par linkova:http://www.romanvirdi.com/crete/i obavezno prostudiraj ovaj topic:http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=140927tip zivi na kritu godinama, lud k'o struja i poznaje krit kao svoj dzep.na topicu krece sa nikom GALINI (grcki napisano), ali cesto menja nick zbog banovanja. :D Edited by Rosbacher
Link to comment

ne znam da li je neko razmisljao o milosu?na zalost, nisam se na vreme informisao o prevozu na milos, pa je otpalo za ovu godinu, ali dogodine...smetaj je od 28 do 40 evra po apartmanu u junu i septembru, po danu. ostrvo je apsolutno fantasticno jedino je malo nezgodno za doci. idu trajekti iz pireja nekih 5-6 sati, a ima redovna avio linija iz atine (40 min) i cena je oko 90? povratna po osobi. olympic airways leti dva puta dnevno tamo-onamo. ostvro je malo i moze se relativno lepo istraziti.na primer:papafragas-beach.jpgeast-hivadolimni-beach.jpgkapros-beach.jpgkleftiko-beach.jpgvise ovde...jaaaaaaaaoooooo... otkud sam isao ponovo na taj sajt. izludecu. angry.gif

Link to comment

udavio sam Larka glupim pitanjima na pm pa da natalozim ovde: zanima me kakav je Tasos, isao bih tamo u avgustu, alternativa je Krit, ne znam koje mesto. vazno mi je da ima hlada posto nisam mnogo lud da stampam rentgenske snimke na plazi. gde je najbolje za bahanalijske svecanosti uz orgijasticka bogosluzenja sa obiljem devica a gde je dobro za decu i zajebanciju u vodi?

Edited by 3opge
Link to comment

na tasosu sam bio sa šest godina, sećanja su malo ishlapjela ali ima forumaša koji su tamo skoro zalazili.za krit sam ti napisao, a šatro će i beowl jednog dana da obradi krit posebnom temom.od mene očekujte uskoro peloponez.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...